Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Heaven & Hell
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
Administrator

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 9:24 pm Powrót do góry

Zerat napisał:
ale zaloze sie ze niewielu z was ma oryginalny windows, ofice'a corela i czego tam jeszce uzywacie bo te programy to kosztuja wiecej (niektore) niz caly komp i wtedy kupujemy pirata i oszczedzamy jakies 2500 do 4tys (zl)

Owszem - Windowsa mam pirata... Tzn. Windowsa XP Pro, tego którego mam teraz. Bo W95 i później W98 miałem oryginalne (z kompem).
I takiego np. Photoshopa też mam pirata... Tzn. scrackowanego triala, ale to to samo co pirat. Tylko widzicie... Takie programy jak Photoshop wcale nie są takie drogie dlatego, że je aż tak ciężko zrobić... Wątpię w to... Przypuszczam, że wcale nie pracuje się nad nim ciężej, niż nad np. Black & White. Chodzi po prostu o to, że profesjonaliści, którzy kupują takiego Photoshopa, potem na tym zarobią, więc oni są w stnie wydać te kilka tysięcy zł. A taki np. ja, który nie czerpię z tego Photoshopa żadnych korzyści materialnych, nie kupiłbym oryginała, gdyby nie było cracków czy piratów. Musiałbym się zadowolić jakimś darmowym programem typu Gimp. Tylko widzisz... Ja w sumie nie kradnę pieniędzy Adobe, tylko jakby... No nie wiem... "Pożyczam" tego Photoshopa. A jeśli kupuję piracką grę, to kradnę zarobki producentowi. Bo gdyby nie było piratów, to tę grę i tak bym kupił. Ale ZAMIAST oryginała kupuję pirata. A takiego Photoshopa nie kupiłbym oryginała... Nie, nie usprawiedliwiam się. Czy to Windows, czy Office, czy Jedi Knight - i tak to jest kradzież. Bleh po co ja się rozpisuję... Bez sensu...

Oh my god, they killed Kenny! You bastards!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 9:26 pm Powrót do góry

Carth, ty ZBUKU! Ale faktycznie, to może nasunąć jakieś skojarzenia...

Sig, to podobie do nie, tylko ja nie wrzucałem ludzi. Sami wpadali. I przerzuciłem dużo drzew, samego drewna niewiele.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 10:00 pm Powrót do góry

Nomis napisał:
Carth, ty ZBUKU!

A TY SKĄD WIESZ O CZYM JA SOBIE POMYŚLAŁEM PERWIONIE??!!?? :>
Neo napisał:
Ale faktycznie, to może nasunąć jakieś skojarzenia...

Aż wstyd! I my najstarsi, a takie krzaczaste myśli...
Aero napisał:
Chodzi po prostu o to, że profesjonaliści, którzy kupują takiego Photoshopa, potem na tym zarobią, więc oni są w stnie wydać te kilka tysięcy zł. A taki np. ja, który nie czerpię z tego Photoshopa żadnych korzyści materialnych, nie kupiłbym oryginała, gdyby nie było cracków czy piratów

No tak, tyle, że jest cuś takiego jak licencja home-use i licencja komercyjna, czyli taka, która daje ci prawo, do komercyjnej sprzedaży zrobionych na tym softwarze rzeczy (eg. projektów, grafik, animacji, itp.) i taka licencja jest z reguły kilkakrotnie wyższa (cenowo) od tej domowej. Ale mimo wszystko ta domowa istnieje (tak samo jak Windowsa czy Office'a), więc to nie wymówka... :> Ale ja mam pirackiego Corela, także nie jesteś sam.
także Aero napisał:
Musiałbym się zadowolić jakimś darmowym programem typu Gimp.

W wielu testach Gimp okazuje się bardziej profesjonalny niż najprofesjonalniejszy ( ) Photoshop, na nim np. robili kilka filmów rysunkowych (na pewno Toy Story, chyba Pocahontas i jeszcze parę innych); ja na Gimpie robiłem swoje logo ( ) i chyba nieźle mi wyszło.
znów Aero napisał:
A takiego Photoshopa nie kupiłbym oryginała... Nie, nie usprawiedliwiam się.

Ja tesh nie ...i... ja tesh nie. Ani ciebie ani mnie.
zgadnijcie kto napisał:
Bleh po co ja się rozpisuję... Bez sensu...

z sensem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Sro Cze 18, 2003 12:21 pm Powrót do góry

nie martw sie Aero gadasz z sesem ale nie do wszystkich to dociera .. sa tacy co kupuja tylko piraty i oryginalow sie boją sa tacy co maja i te i te i tacy sa juz chodz troche uczciwi a sa i tacy co boja sie piratow (ja sie nie dziwie) ale skyszalem gdzies ze jak kupisz kompa z zainstalowanym programem a nie dostaniesz do nmiego licencji ..to jak zadzonisz do producenta zaplacisz jakas mala oplate (nie wiem ile) to dostajesz licencje i masz oryginala .. ale kto wi jakie firmy sie na to godza ?[/url]

Szanuj przyjaciół gg 1028815

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Cze 18, 2003 8:03 pm Powrót do góry

Co do programów typu Photoshop i innych... to przecież nie trzeba kupować oryginałów wystarczy zrobić małe oszukaństwo (i nawet nie określiłbym tego mianem piractwa). Po prostu instalujesz traila mija tam określona liczba czasu lub wejść, no i deinstalujesz. Następnie wchodzisz np. regcleanerem do rejestru znajdujesz wszystkie składaniki tego programu i je normalnie kasujesz. Potem instalujesz jeszcze raz program i znowu możesz użytkować go przez następny okres czasu , bo kto ci to sprawdzi, że masz już ósmą wersje z kolei .

Aero powiedz mi w takim razie dlaczego nie kupisz sobie Windows XP oryginała? Przecież pieniądze to nie jest wymówka!! To jedyne 500zł w przypadku Home Edition. Bo nie widze żadnego powiązania z przykładem Photoshopa...

Prawda, że piękne ?

Aero
Administrator

PostWysłany: Sro Cze 18, 2003 10:12 pm Powrót do góry

SQUERL napisał:
Co do programów typu Photoshop i innych... to przecież nie trzeba kupować oryginałów wystarczy zrobić małe oszukaństwo (i nawet nie określiłbym tego mianem piractwa). Po prostu instalujesz traila mija tam określona liczba czasu lub wejść, no i deinstalujesz. Następnie wchodzisz np. regcleanerem do rejestru znajdujesz wszystkie składaniki tego programu i je normalnie kasujesz. Potem instalujesz jeszcze raz program i znowu możesz użytkować go przez następny okres czasu , bo kto ci to sprawdzi, że masz już ósmą wersje z kolei .

Myślisz, że ta wartość mówiąca ile dni już korzystasz z traila jest np. w takim kluczu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Adobe\Photoshop Days=17

?!? Żeby jeszcze każdy mógł sobie chamsko zmienić tę wartość Otóż ta wartość jest w jakimś takim kluczu:

HKEY_CLASSES_ROOT\ABC.VGSDS7\YouAreAFool Sth=$G7

I myślisz, że RegCleaner skojarzy ten klucz z Photoshopem? Nie wiem, może i tak. Nie korzystam z tego programu. Ale szczerze wątpię...

Cytat:
Aero powiedz mi w takim razie dlaczego nie kupisz sobie Windows XP oryginała? Przecież pieniądze to nie jest wymówka!! To jedyne 500zł w przypadku Home Edition. Bo nie widze żadnego powiązania z przykładem Photoshopa...

Przede wszystkim to nie 500, tylko 700zł, bo jeśli bym kupował, to tylko Pro. Poza tym - 700 (czy nawet to 500) zł to nie 100zł. Wolę kupić (pożyczyć) pirackiego Windowsa i potem nabyć te 5-10 oryginałów. Microsoft i tak strasznie zawyża ceny. Rozumiem, że do stworzenia OSa jak Windows trzeba znacznie więcej pracy, niż do stworzenia gry, ale i znacznie więcej jest nabywców na nowy Windows niż na jakąś pojedyńczą grę. Przypuszczam, że Windows opłacałoby się sprzedawać i za 200zł (nawet wersję Pro).
I jest jeszcze coś. Wymieniałem już wady pirackich gier. W przypadku Windowsa nie mogę znaleźć żadnej. Nie ma żadnych bugów, złego spolszczenia, wyciętych funkcji. Nie ma żadnych ograniczeń internetowych. Nie ma praktycznie żadnej różnicy między oryginałem a piratem. No, może taka, że nie mogę (chyba) skorzystać z pomocy technicznej. Ale po cholerę mi to? No i nie dostaję instrukcji, ale po co mi ona? W przeciwieństwie do gier - w Windows jest rozbudowana pomoc, na dodatek dużo łatwiej ją obsłużyć niż instrukcję papierową z prostej przyczyny: jest system wyszukiwania.

Ponownie to podkreślam: nie usprawiedliwiam się, wiem, że popełniam przestępstwo. Po prostu chciałeś wiedzieć, więc ci wyjaśniam dlaczego kupuję oryginały gier [btw: bez bicia przyznaję się, że też nie jestem święty - sporo mam gier przegranych przez kumpli, ale jeśli mi osobiście zależy na jakiejś grze, to mam oryginała] ale Windows mam pirata.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Sro Cze 18, 2003 11:17 pm Powrót do góry

Aero napisał:
Nie ma żadnych ograniczeń internetowych. Nie ma praktycznie żadnej różnicy między oryginałem a piratem. No, może taka, że nie mogę (chyba) skorzystać z pomocy technicznej.

To znaczy, że na piracie można "bezpiecznie" wykonywać cuś takiego jak automatyczne aktualizacje przez internet (no wiecie: service packi, łatki, itp.)?!? Bo zawsze mnie to nurtowało...

Aero
Administrator

PostWysłany: Sro Cze 18, 2003 11:25 pm Powrót do góry

Ooo, service pack - racja. Punkt dla ciebie, Carth. Chociaż pewnie i na to jest sposób... Ja nie mam service packa i nie narzekam (tzn. nie zauważyłem żadnych niepokojących błędów w swoim Windowsie).

A co do Auto Update, to spox. Ściągam łatki prawie zawsze, jak mi się pokazuje komunikat, i jest OK.

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Sro Cze 18, 2003 11:52 pm Powrót do góry

...i jest OK, i nie mam jeszcze panów z CBŚ u siebie w pokoju...
To jeśli używasz AutoUpdate, to możesz tym sposobem zassać również SP1, bo tak to się, o ile wiem, najczęściej robi. Aha! I można jeszcze wrzucić ściągniętego service packa na płytke z instalką WinXP i zrobić sobie nową, aktualną płytkę instalacyjną. Są sposoby!

P.S.
Aero napisał:
nie zauważyłem żadnych niepokojących błędów w swoim Windowsie

Podobno są dziury, ale niewidoczne - w zabezpieczeniach, PODOBNO!

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 7:12 am Powrót do góry

Carth napisał:
PODOBNO!

Podobno to moj brat jest moja siostra

Ja mam pirackiego Windowsa 98 SE... coz faktycznie pieniadze nie sa usprawiedliwieniem ale wydac te 500-700 zl na raz to nie moge
Co innego do 150 na oryginal gry. Mam poprostu ograniczenia finasowe
Tak jak reszta nie chce sie usprawiedliwiac bo tez wiem ze popelniam przestepstwo. Mam ta swiadomosc
Skoro juz robie takie wyznania to sie przyznam jeszcze ze mam kilka piratow, ktorych mam wiecej niz oryginalow. Ale jak mam pieniadze i nadazy sie okazja to z przyjemnoscia kupuje oryginal
Obrazek w sygnie by Arahja

sigwald
Moderator

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 11:07 am Powrót do góry

Dalszy ciag wyznan osobistych: wczoraj zabilem karalucha, nie pomoglem mamusi w porzadkach, nie bylem w kosciele od... Bez przesady! Wydaje mi sie ze KAZDY Polak (posiadajacy kompa) moglby sie pochwalic chociaz jedny piratem (czegokolwiek - rowniez Windowsa itp. ). Chodzi o to ze wiekszosc z nas mimo posiadania piratow potepia to i wstydzi sie tego. Tylko niektorzy uwazaja ze piraty to cos dobrego/normalnego (hi Squerl )

...

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 11:45 am Powrót do góry

piraty, s packi, windowsy co dalej ??
detonatory (atomowek ) nie sterowniki

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 11:58 am Powrót do góry

Aero napisał:
A co do Auto Update, to spox. Ściągam łatki prawie zawsze, jak mi się pokazuje komunikat, i jest OK.

Heheehhehehehehehehe... nie na długo, synu , nie na długo
A powiedz jak tam u Ciebie w takim razie sytuacja z Office XP (jeżeli masz) .
Qrde... pamiętam tylko że SP1 skopał mi office'a i pare gierek w tym NFS HP, i coś tam jeszcze i qrde nie pamiętam własnie co...

Cytat:
I myślisz, że RegCleaner skojarzy ten klucz z Photoshopem? Nie wiem, może i tak. Nie korzystam z tego programu. Ale szczerze wątpię...

W większości wypadków wykrywa

Strange napisał:
coz faktycznie pieniadze nie sa usprawiedliwieniem ale wydac te 500-700 zl na raz to nie moge

To zadnie zaprzecza samo siebie.

sigwald napisał:
Chodzi o to ze wiekszosc z nas mimo posiadania piratow potepia to i wstydzi sie tego.

Zdaje mi się że mówisz o sobie. Wszyscy tutaj obecni, przyznali się do tego że korzystają z oryginałów jak i piratów i wcale się tego nie wstydzą, a ty jako jedyny do tej pory gadałeś teksty typu : "PIRATY SUXXXXXXX!!!!!!". A jak ktoś robi coś, bez przerwy (tak jak np. ty korzystasz z pirackiego windowsa) przy okazji wstydzi się tego i to potępia to (a robi to z własnej woli) jest albo debilem albo upośledzonym umysłowo hipokrytą z rozdwojeniem jaźni. Ja jeżeli coś potępiam to tego nie robie np. nienawidze Niemców- unikam ich; oglądać TV- nie oglądam itd. Mam wolną wolę, mam wybór nie oglądam TV - czytam książki, nie używam oryginalnego drogiego oprogramowania- używam freeware. Więc proszę Cię nie tułmacz mi się tylko że to jest konieczne! Bo jeżeli byś tak naprwdę używał tylko oryginałów to nie miałbyś Windowsa tylko Linuxa, nie miałbyś photoshopa tylko gimpa (skoro Cię nie stać... a przecież pieniądze to nie jest wymówka)!! Więc nie gadaj bzdur bo jak narazie wnioskuje że gadasz tak tylko po to by się podlizać innym jaki ty to cool jesteś, że masz same oryginały!!
sigwald napisał:
Tylko niektorzy uwazaja ze piraty to cos dobrego/normalnego

Tak jak wspomniał Aero w przykładzie z Photoshopem, po ch** mi oryginalny photoshop, który kosztuje kilka tysięcy jak io tak nie korzystam z niego w takim stopniu żeby mi się opłacało go kupować! Kolejny przykład braku konsekwencji w tym co piszesz.

Prawda, że piękne ?

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 12:35 pm Powrót do góry

Squerl napisał:

Strange napisał:
coz faktycznie pieniadze nie sa usprawiedliwieniem ale wydac te 500-700 zl na raz to nie moge

To zadnie zaprzecza samo siebie.

Mi chodzilo ze az tyle kasy wydac nie moge a z tego programu musze korzystac. Bo np. gry nie sa mi do szczescia potrzebne aby kupowac pirata bo mnie nie stac na oryginal. Coz zakonczmy to juz bo kazdy sam sobie zprzecza wiec nie doprowadzimy do rozwiazania tej sprawy
[/quote]

Ostatnio zmieniony przez StrangeOne dnia Czw Cze 19, 2003 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz

sigwald
Moderator

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 1:18 pm Powrót do góry

Squerl, ty chyba nie zrozumiales co napisalem. Wg ciebie wszyscy na forum sa dumni z posiadania piratow tak jak ty? Marzenia!
A to ze posiadam piraty nie przeszkadza mi wcale myslec o nich to co mysle. Co do twojego przykladu z Niemcami - na niemca nie musze sie wykosztowac 500-700 zl. Poza tym tak sie sklada ze windows to program z ktorego trudno ni korzystac

Cytat:
Tak jak wspomniał Aero w przykładzie z Photoshopem, po ch** mi oryginalny photoshop, który kosztuje kilka tysięcy jak io tak nie korzystam z niego w takim stopniu żeby mi się opłacało go kupować! Kolejny przykład braku konsekwencji w tym co piszesz.

Ale wydaje mi sie ze Aero nie napisal ze jest z tego zadowolony!!!
A poza tym po co komu profesjonalny program graficzny jesli nie korzysta z niego w pelni.

...

.nomis
Bóg

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 2:51 pm Powrót do góry

SQUERL napisał:
Zdaje mi się że mówisz o sobie. Wszyscy tutaj obecni, przyznali się do tego że korzystają z oryginałów jak i piratów i wcale się tego nie wstydzą

Wstydzą może za mocne słowo, ale nie sądzę żeby ktokolwiek był dumny ze tego, że używa nielegalnych wersji programów.

SQUERL napisał:
jako jedyny do tej pory gadałeś teksty typu : "PIRATY SUXXXXXXX!!!!!!".

Jedyny? Przypomnij sobie... Raczej ty jako jedyny NIE mówiłeś czegoś takiego.

SQUERL napisał:
jak ktoś robi coś, bez przerwy (tak jak np. ty korzystasz z pirackiego windowsa) przy okazji wstydzi się tego i to potępia to (a robi to z własnej woli) jest albo debilem albo upośledzonym umysłowo hipokrytą z rozdwojeniem jaźni.

Albo jest za biedny żeby wydać 2000 zł na program, o którym wie, że za 2 lata wyjdzie jego kolejna, równie droga wersja.

SQUERL napisał:
Ja jeżeli coś potępiam to tego nie robie np. nienawidze Niemców- unikam ich; oglądać TV- nie oglądam itd.

Zaraz, zaraz... Squerl, jak to „unikasz Niemców”? Tzn., że nie jeździsz do Niemiec, tak? A jak usłyszysz, jak ktoś mówi po niemiecku, to uciekasz na drugą stronę ulicy, tak? A TV też nie oglądasz? Czy to był tylko taki przykład na poczekaniu?

SQUERL napisał:
jeżeli byś tak naprwdę używał tylko oryginałów to nie miałbyś Windowsa tylko Linuxa

Z Linuxa korzystaj sobie sam, każdy przecież wie, że na Linuxie to sobie za bardzo nie pograsz...

SQUERL napisał:
nie miałbyś photoshopa tylko gimpa (skoro Cię nie stać... a przecież pieniądze to nie jest wymówka)!!

Jasne, że nie są. Tylko wiesz, jeśli patrzeć tą metodą, to w ogóle zamiast Photoshopa można by mieć Painta, prawda? Tylko, że to nie jest takie doskonałe rozwiązanie...

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 3:06 pm Powrót do góry

A zamiast Windowsa to mozna miec DOS'a A jak juz sie ma tego oryginalnego Windowsa to przeciez zamiast w piraty grac w pasjansa, sapera itp

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 4:25 pm Powrót do góry

sigwald napisał:
Wg ciebie wszyscy na forum sa dumni z posiadania piratow tak jak ty?

To jest pytanie czy stwierdzenie...? Poza tym wskaż mi fragment w którym napisałem, że jestem dumnym posiadaczem piratów.

sigwald napisał:
Poza tym tak sie sklada ze windows to program z ktorego trudno ni korzystac

Czyżby? Jakby naprawdę ci tak przeszkadzał piracki Windows to byś go wymienił na inny system.

sigwald napisał:
Ale wydaje mi sie ze Aero nie napisal ze jest z tego zadowolony!!!

buehehhe... aha... czyli ty jak dostajesz w łapy pierw jakiś program to się nim masturbujesz (by być zadowolonym) a dopiero potem odkrywasz jego wady i zalety....?

Nomis napisał:
Albo jest za biedny żeby wydać 2000 zł na program, o którym wie, że za 2 lata wyjdzie jego kolejna, równie droga wersja.

To niech załatwi sobie inny program, darmowy!! Nikt nikogo nie zmusza do użytkowania pirata. A jeżeli go użytkouje i jest na dodatek zły z tego powodu to wtedy jest to już wina jego lenistwa.

Cytat:
Zaraz, zaraz... Squerl, jak to „unikasz Niemców”? Tzn., że nie jeździsz do Niemiec, tak? A jak usłyszysz, jak ktoś mówi po niemiecku, to uciekasz na drugą stronę ulicy, tak? A TV też nie oglądasz? Czy to był tylko taki przykład na poczekaniu?

Czy Tobie trzeba wszystko dokładnie rozpisywać?!

Cytat:
Z Linuxa korzystaj sobie sam, każdy przecież wie, że na Linuxie to sobie za bardzo nie pograsz...

No z tego co wiem do gier wychodzą specjalne patcha pod linuxa... ale jak chcesz... są jeszcze inne systemy.

A propo pieniędzy. Niewiem kto was tak rozpieszcza ale np. mnie,p oważnie, - niestać na oryginały! Rodzice mi pieniędzy nie dają, a jeżeli dają to na inne rzeczy, na gry by mi nigdy nie dali!! Nikt inny mi nie da pieniędzy!! Jak mam urodziny loob jest inna okazja, pieniądze przeznaczam na inne PRAKTYCZNE cele choćby ubrania lub sprzęt do komputera. Jak wy tak nie macie to wasze szczeście i nie pierdolcie mi tu głupot!! pieniądze to jest ważny argument! Ja też bym chciał żeby było inaczej! Ale jak mam do wyboru kupić pirata czy oryginała, to wole zaoszczędzić (jeżeli nie mam żadnych specjalnych potrzeb co do gry np. gra przez internet). To wszystko, jak ktoś nie zrozumiał to jego strata ja już nie będe tego rozpisywał... mam to wszystko gdzieś...

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 11:05 pm Powrót do góry

SQUERL napisał:
Czyżby? Jakby naprawdę ci tak przeszkadzał piracki Windows to byś go wymienił na inny system.

Tak? Np. na jaki? Który inny system jest tak samo dobry w przypadku gier, jak Windows, co?

SQUERL napisał:
To niech załatwi sobie inny program, darmowy!! Nikt nikogo nie zmusza do użytkowania pirata

A jaki to taki genialny darmowy program? Podaj mi jakiś program, który jest za darmo, a którego z powodzeniem mógłbym użyć w zasępstwie Windowsa, czy Office'a.

SQUERL napisał:
Czy Tobie trzeba wszystko dokładnie rozpisywać?!

Tak. To mógłbyś mi rozpisać, bo albo walnąłeś coś tylko, żeby walnąć, albo jestem za głupi żeby zrozumieć co miałeś na myśli mówiąc, że unikasz Niemców. Bo doprawdy nie wiem jak można ich UNIKAĆ.

SQUERL napisał:
No z tego co wiem do gier wychodzą specjalne patcha pod linuxa... ale jak chcesz... są jeszcze inne systemy.

JAKIE? Z czystą przyjemnością zrezygnuję z Windowsa na rzecz innego systemy, który równie dobrze sprawdzi sie zarówno w przypadku gier, jak i innych programów, jak Windows! I chyba nie tylko ja zmieniłbym system...

Jeśli wywalamy na wierzch domowy budżet... Teoretycznie powinienem dostawać dniówkę 2zł dziennie (1zł w dni wolne od szkoły). To są pieniądze, które dostaję do szkoły, które mogę wydać na jedzenie, czy picie. Jeśli postanowię pościć przez wszystkie lekcje, to zachowuję te pieniądze dla siebie. Dniówkę dostaję teoretycznie, bo zazwyczaj wychodzi tak, że dostaję owe 2zł załózmy 2 razy w tygodniu, a w weekendy nie dostaję nic. I to są jedyne moje przychody. Dochodzą oczywiście pieniądze okazyjne, jak dzień dziecka, czy urodziny, ale z reguły nie dostaję więcej niż 50zł (z wyjątkiem urodzin). Teraz, w wakacje w ogóle nie sądzę żebym dostał cokolwiek, bo w końcu mam wolne i nie zapowiada się żebym gdziekolwiek wyjeżdżał. Więc przewiduję, że nie dostanę ani grosza.
A MIMO TO udało mi się uzbierać ponad 300zł, które aktualnie kiszę w szufladzie i które czekają na jakąś grę. Ewentualnie może coś się uzbiera na upgrade komputera. Nic dziwnego, że nie masz pieniędzy, jeśli przepuszczasz je na pierdoły. Jak już mówiłem, żeby kupić sobie grę, często trzeba zrezygnować z niektórych przyjemności. A nie, przepuszcza sie wszystko, a potem narzeka...

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Czw Cze 19, 2003 11:36 pm Powrót do góry

Squerl napisał:
Rodzice mi pieniędzy nie dają, a jeżeli dają to na inne rzeczy, na gry by mi nigdy nie dali!! Nikt inny mi nie da pieniędzy!! Jak mam urodziny loob jest inna okazja, pieniądze przeznaczam na inne PRAKTYCZNE cele choćby ubrania lub sprzęt do komputera.

Nomis napisał:
Teoretycznie powinienem dostawać dniówkę 2zł dziennie (1zł w dni wolne od szkoły). To są pieniądze, które dostaję do szkoły, które mogę wydać na jedzenie, czy picie. Jeśli postanowię pościć przez wszystkie lekcje, to zachowuję te pieniądze dla siebie. Dniówkę dostaję teoretycznie, bo zazwyczaj wychodzi tak, że dostaję owe 2zł załózmy 2 razy w tygodniu, a w weekendy nie dostaję nic. I to są jedyne moje przychody. Dochodzą oczywiście pieniądze okazyjne, jak dzień dziecka, czy urodziny, ale z reguły nie dostaję więcej niż 50zł (z wyjątkiem urodzin). Teraz, w wakacje w ogóle nie sądzę żebym dostał cokolwiek, bo w końcu mam wolne i nie zapowiada się żebym gdziekolwiek wyjeżdżał. Więc przewiduję, że nie dostanę ani grosza.
A MIMO TO udało mi się uzbierać ponad 300zł, które aktualnie kiszę w szufladzie i które czekają na jakąś grę.

Coś mi się wydaje, że to gadka o maśle maślanym, bo oboje stwierdzacie, że kasa się nie przelewa, ale każdy z was ma inne priorytety, a O TYM już nie tylko nie powinno, ale nawet... zabraniam wam się na ten temat kłócić. Nomis, szczególnie ty. Pamiętasz drakę o drapacze?! Pliss, głową muru nie przebijesz, a jesteś, no jakby to powiedzieć pół-starszy.
Squerl napisał:

Bzdura! Ludzie od wolnego oprogramowania walczą z wydawcami, żeby wydawali tesh wersje na systemy unixowe, ale tylko w niewielu przypadkach się udaje (chyba kilka popularnych strzelanek i parę strategii). Ale zawsze to jest cała nowa wersja na Linuxa, a nie jakiśtam patch.
Squerl napisał:
buehehhe... aha... czyli ty jak dostajesz w łapy pierw jakiś program to się nim masturbujesz (by być zadowolonym) a dopiero potem odkrywasz jego wady i zalety....?

Czy ty kur*a w ogóle widzisz co ty stukasz na tej klawiaturze?!? Nie przeginaj pały, bo nikomu nie w smak czytanie twoich zajebiście ambitnych odzywek (całkiem na temat zresztą)! Przeginasz stary, przeginasz...

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 7:12 am Powrót do góry

Dajcie sobie juz na wstrzymanie. Piraty byly, sa i beda i nic tego nie zmieni. To co bedzie robil z nimi kazdy z nas to zalezy tylko od nas. Ta dyskusja (nie wiem czy moge jeszcze uzyc tego slowa) sie robi powoli niezbyt grzeczna. Zarowno po stronie Nomisa jak i Squerla. Nie przekonacie sie do swoich racji wiec dajcie sobie spokoj. Po co bedziemy szukac w sobie wrogow. Znacie sie dluzej niz my sie tu pojawilismy na forum wiec pozostancie przyjaciolmi

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 10:39 am Powrót do góry

Spox, Carth, chciałem tylko pokazać, że pieniądze NAPRAWDĘ nie są przeszkodą, bo wystarczy się postarać, zacisnąć pasa i ma się ten oryginał.
No i faktycznie, squerl, nie masz się już o co kłucić ? Ja tak już mam, że bardzo łatwo podchwytuję tamety wojenne, nie zastanawiając się nawet czy mają one jakikolwiek sens. Tak już mam...

Strange, ze swojej strony nie widzę żadnych uchybień jeśli chodzi o kulturę wypowiedzi .
I bardzo przykro mi to mówic, ale obawiam się, że nie muszę już szukać wroga. Za to przydałoby się poszukać przejaciela we wrogu, prawda Squerl?

sigwald
Moderator

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 11:08 am Powrót do góry

Squerl, prponuje to zakonczyc, bo ani ty nie rozumiesz mnie, ani ja raczej nie rozumiem Ciebie. Poza tym nie przepadam za klotniami zwlaszcza z ludzmi ktorzy do kulturalnej wydawaloby sie dyskusji wplataja roznorakie insynuacje (cytatow nie przytocze, jak ktos chce niech sobie poszuka ). To o nich nie najlepiej swiadczy .

...

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 11:39 am Powrót do góry

Aero .. jak sie nie uspokoja to prosilbym o zamkniecie tematu bo tya wojna jest gorsza d starego "Leopard jest cool" <łezka w oku>

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 12:43 pm Powrót do góry

Nomis napisał:
Tak? Np. na jaki? Który inny system jest tak samo dobry w przypadku gier, jak Windows, co?

Z tego co wiem system Winlin (na bazie linuxa)- nie wiem czy tak się dokładnie nazywał. Z tego co wiem wygląda on ja windows ma wszystkie funkcje linuxa i działają na nim wszystkie programy pod oba systemy.

Cytat:
A jaki to taki genialny darmowy program? Podaj mi jakiś program, który jest za darmo, a którego z powodzeniem mógłbym użyć w zasępstwie Windowsa, czy Office'a.

Zamiast Windowsa - wymieniłem wyżej
A zamiast office - 602pro suite office, Sunstar office ja z nich korzystałem i jestem zadowolony.
Jest mnóstwo darmowych programów które mógłbyś użyć z powodzeniem np. blender jest darmowy.

Cytat:
Tak. To mógłbyś mi rozpisać, bo albo walnąłeś coś tylko, żeby walnąć, albo jestem za głupi żeby zrozumieć co miałeś na myśli mówiąc, że unikasz Niemców. Bo doprawdy nie wiem jak można ich UNIKAĆ.

Poprostu unikam konfrotacji z nimi... gram na necie piszą coś ja staram się wtedy im nie odpowiadać chyba że jest to konieczne.

Nomis napisał:
No i faktycznie, squerl, nie masz się już o co kłucić ?

Swięty się znalazł...

Cytat:
Za to przydałoby się poszukać przejaciela we wrogu, prawda Squerl?

Wróg? W którym miejscu?

sigwald napisał:
Poza tym nie przepadam za klotniami zwlaszcza z ludzmi ktorzy do kulturalnej wydawaloby sie dyskusji wplataja roznorakie insynuacje (cytatow nie przytocze, jak ktos chce niech sobie poszuka ).

Dopóki nie napisała, wiadomo czego, dalej nie potrafiłeś mi odpisać. Więc teraz nie zasłaniaj się że jestem nie kulturalny i nie potrafie ci odpisać. Chętnie udowodnie Ci moją rację na gg!

Prawda, że piękne ?

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 1:37 pm Powrót do góry

Squerl napisał:
Nomis napisał:

Z tego co wiem system Winlin (na bazie linuxa)- nie wiem czy tak się dokładnie nazywał. Z tego co wiem wygląda on ja windows ma wszystkie funkcje linuxa i działają na nim wszystkie programy pod oba systemy.

Piszę to co wiem: jest kilka dystrybucji podobnych obsługą i INTERFEJSEM do Windowsa (m.in. Lindows), ale jeśli chodzi o obsługę progsów spod Windowsa, to zajmuje się tym specjalny emulator - Wine (zwykły linuxowski program), który jest stale aktualizowany i coraz więcej programów windowsowych można na nim odpalić (ostatnio nawet MS Office), ale jest od (Wine) dostępny w każdej innej dystrybucji linuxa (redhat, mandrake, slackware, czy knoppix) i pozostaje faktem, że nie uruchomisz WSZYSTKICH progsów Windowsa, przynajmniej na dzień dzisiejszy. A jush na pewno nie takie złożone aplikacje jak gry typu BW czy jakakolwiek inna która zajmuje choćby jeden cały krążek CD. Zawsze musi być wypuszczona specjalna wersja giery pod Lin.
Także pakiet biurowy można zastąpić, ale Windowsa niestety nie. Niestety, bo sam bym go chętnie zmienił na coś darmowego, ale nie liczy się tylko moja czy twoja wola w tej kwestii (mówiłeś cośtam wcześniej o lenistwie) tylko jeszcze to, że nie samym Windowsem człowiek nie zyje, ale tesh tym, co się NA NIEGO 'robi'.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 2:02 pm Powrót do góry

prosze zamknijcie ten temat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 2:09 pm Powrót do góry

Dolaczam sie do prosby!

Aero
Administrator

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 2:48 pm Powrót do góry

Po co? Żeby to forum było jeszcze bardziej martwe?

Jeśli nie lubicie kłótni, to nie wchodźcie do tego tematu

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pią Cze 20, 2003 4:41 pm Powrót do góry

Nie chcemy zeby polowa forum sie sklocila

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: