Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Heaven & Hell
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Nie Cze 15, 2003 6:27 pm Powrót do góry

Sig napisał:
I dlatego ja juz nie gram w Settlers 3 .

A zaluj bo to naprawde swietny RTS

A tak pozatym to nie wiem jak to sie stalo ale nie mam twojego numeru gg Wiec oczywiscie odezwij sie
Obrazek w sygnie by Arahja

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Nie Cze 15, 2003 6:42 pm Powrót do góry

Strange napisał:
Ale recenzanci wytkna bledy przeszkadzajace w rozrywce i tym samym mnie osob ja zakupi! Albo kupia pirata myslac "skoro jest tyle bledow to zamiast kupowac oryginala to kupie pirata bo sie nie oplaca".

No ale w takim przypadku gracze, którzy zakupili orginał maja pewność, że producent na bank wyda patcha, bo chyba nie było przypadku jakiejś poważnej gry, gdzie by tak nie było; martwić się mogą tylko ci z piratami. A co do teorii Siga, to chyba ma rację, bo redaktorzy i testerzy z pism komputerowych nie mają możliwości zdekompilowania gry spowrotem do kodu, żeby zobaczyć (np. po komentarzach w kodzie) czy przypadkiem autor nie zrobił tego (buga) specjalnie. Także twórca ma tu całkowicie wolną rękę i przed nikim nie odpowiada, a patrząc jak wygląda teraz rynek piracki, byłby nawet głupcem gdyby tego nie wykorzystał. Zresztą gra najbardziej się sprzedaje zaraz po jej wydaniu, a wtedy w gazetach są tylko wstępne recenzje, w których najczęściej nie ma jeszcze zauważonych głównych błędów gry. To się odkrywa i publicznie mówi dopiero po jakimś czasie (np. przy wydawaniu solucji), ale wtedy należy jush lada dzień wyczekiwać oficjalnego patcha, więc wszystko jest OK. Ale zakręciłem...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Aero
Administrator

PostWysłany: Nie Cze 15, 2003 8:04 pm Powrót do góry

SQUERL napisał:

Szczerze powiedziawszy żeby można było zagrać na necie w BW najpierw trzeba strzelić nie używany cd-key np. w cd key generator , ja tak wtrafiłem kilka razy w Battlefield i mogłem grać na necie.

Ale jakoś z BW ci się nie udało To częściowo dzięki temu, że jest tylko jeden, główny serwer do gry w multi BW. Lionhead ma nad nim pełną kontrolę, i ma on widać dobre zabezpieczenia...

Cytat:
Aero ten twój kolega to jakiś szczególny odosobniony przypadek.

Pod jakim względem?

Cytat:
Ja mówiąc kupić pirata chodzi mi o zakup czystej płytki czyli to jakieś niecałe 1.50 zł.

Zakup pirata to zakup pirata a zakup czystej płytki to zakup czystej płytki...

Cytat:
Czyli na podstawie twoich obliczeń jeżeli kupie 10 piratów na rok będe musiał wydać pietnaście złoty, a jak będe musiał kupić dwa oryginały (przypuścmy 100zł) to wtdam 200zł w sumie więc jednak opłacalne są piraty .

Może ty przegrywasz te gry od kumpli, albo ściągasz z netu. Ale fakt jest faktem, że wiele (jeśli nie większość) nielegalnych wersji pochodzi po prostu z jakiegoś bazaru (np. Stadion X-lecia w W-wie, btw. to jest paranoja... każdy wie, że tam się sprzedaje nielegalne gry, muzykę, filmy, alkohol, papierosy i nie wiadomo co jeszcze, ale jakoś nikt tego nie likwiduje... w Polsce jak by się taki pirat nawet przed supermarketem wystawił to by było spox ), a na takim bazarze płacisz +/- 20zł.

Cytat:
A co do Splinter Cella to jest zajebista gra. Przeszdłem całą- na piracie. Nie rozumiem po co kupować taką oryginalną gre skoro nawet na sieci nie można grać (! chyba że dla kolekcjonera)

Jeśli ty przechodzisz swoje piraty, to + dla ciebie. Ale większość ludzi, których znam, nie zachodzi daleko w takich grach, często gra na kodach. Po jakimś czasie (zwykle niedługim) gra idzie w kąt i tyle.

Ja się nie muszę sprzeczać... Jeśli ty jesteś zadowolony z piratów, to spox. Ja kupuję 2-3 oryginały rocznie, i ani nie uważam się za bogacza, ani nie narzekam na brak gier. Po prostu... Może to głupio zabrzmi, ale wraz z oryginałami kupuję trochę magii... Na początku jestem zafascynowany jakąś grą - czytam recenzje w gazetach, oglądam screeny w necie... Nie mogę się doczekać premiery gry. Potem wreszcie biorę tę kasę (już tutaj gra się staje dla mnie czymś ważnym - jeśli wydaję na nią 70-120zł, to nie może to być dla mnie byle co), jadę do sklepu, potem idę do działu z grami, szukam pudełka... Jeśli go nie ma, to jeszcze bardziej się niecierpliwię... Jeśli jest, to biorę do ręki, oglądam pudełko, czytam opis gry na tym pudełku i oglądam screeny, tak jakbym pierwszy raz słyszał o tej grze. W końcu gra ląduje w koszyku, i powoli, z uśmiechem na twarzy, udaję się do kasy... Po powrocie do domu nie pakuję od razu płyty do napędu. Najpierw czytam instrukcję, przynajmniej początek. Czytam jak zainstalować grę, chociaż to jest rzecz oczywista. Zapoznaję się z podstawami sterowania itd... Ten moment jest równie ważny, jak sama gra... Delektuję się tą chwilą... W końcu płytka ląduje w napędzie, gra się instaluje... Gram...Gram, gram, gram długo i z pasją... Staram się również wkręcić w społeczność tej gry w necie, tak jak tutaj - w przypadku B&W... I na pewno nie rzucę tej gry w kąt po tygodniu (chyba że to jest gra typu np. Syberia, którą po prostu w kilka dni się przechodzi i nie ma sensu powtarzać), bo jest ona dla mnie czymś bardzo ważnym.

Nie wiem czy ktokolwiek coś zrozumie z tego bełkotu... Ale nie ważne. Ja mam swoje upodobania i nikt mi nie powie, czy są złe czy dobre.

Oh my god, they killed Kenny! You bastards!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Nie Cze 15, 2003 9:55 pm Powrót do góry

Wiesz, tak chyba mają wszyscy ci, którzy kupują tylko kilka (do 5-ciu) gierek rocznie i to orginałów. Qrcze, a ja myślałem że jestem sam!! Jak kupiłem pakiet Diablo Battlechest, najpierw przeczytałem wszystko co było możliwe do przeczytania (prócz książki-poradnika, bo ma z 200 stron), a potem eksploatowałem grę przez 3 miechy non-toper, a pudełko przyczepiłem do ściany jako ozdobe... (świr!!). Podobnie z Falloutami, czy nawet BW.

Aero
Administrator

PostWysłany: Nie Cze 15, 2003 10:34 pm Powrót do góry

Caranthir napisał:
a pudełko przyczepiłem do ściany jako ozdobe... (świr!!)

Moje stoją na regale, na górze

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 6:03 am Powrót do góry

Ja tez trzymam pudelka U mnie tez stoja na regale na gorze

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 8:59 am Powrót do góry

Carth! Jakie logo! Za mocne! Uaaadnie, Carth

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 9:09 am Powrót do góry

Dzienks Nomis i Stragne. To ja sobie teraz nabiję jednego posta i pytam się które lepsze : to, które jest, czy to:

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 9:21 am Powrót do góry

To drugie tylko pozbadz sie tych czarnych ramek

Aero
Administrator

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 10:35 am Powrót do góry

Wg. mnie to pierwsze... Ale oba są świetne

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 2:09 pm Powrót do góry

Tak, to drugie jest (jeszcze) lepsze

sigwald
Moderator

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 5:53 pm Powrót do góry

A mnie sie bardziej podoba to pierwsze

Aero napisał:
Na początku jestem zafascynowany jakąś grą - czytam recenzje w gazetach, oglądam screeny w necie... Nie mogę się doczekać premiery gry.

Mam tak samo

Aero napisał:
Potem wreszcie biorę tę kasę (już tutaj gra się staje dla mnie czymś ważnym - jeśli wydaję na nią 70-120zł, to nie może to być dla mnie byle co), jadę do sklepu, potem idę do działu z grami, szukam pudełka... Jeśli go nie ma, to jeszcze bardziej się niecierpliwię... Jeśli jest, to biorę do ręki, oglądam pudełko, czytam opis gry na tym pudełku i oglądam screeny, tak jakbym pierwszy raz słyszał o tej grze. W końcu gra ląduje w koszyku, i powoli, z uśmiechem na twarzy, udaję się do kasy...

Mam tak samo

Aero napisał:
Po powrocie do domu nie pakuję od razu płyty do napędu. Najpierw czytam instrukcję, przynajmniej początek. Czytam jak zainstalować grę, chociaż to jest rzecz oczywista. Zapoznaję się z podstawami sterowania itd... Ten moment jest równie ważny, jak sama gra... Delektuję się tą chwilą... W końcu płytka ląduje w napędzie, gra się instaluje... Gram...Gram, gram, gram długo i z pasją...

Mam tak samo

Wniosek: kupowanie gry jest rytulalem znanym i uprawianym przez kazdego normalnego nabywce oryginalow. Zeby nie bylo watpliwosci - Kiedy gram w jakis oryginal to czesto pudelko trzymam na kolanach (mam wszystkie, zadnego nie wyrzucilem) a instrukcje do niektorych to do tej pory czytam przed snem .

PIRATY SUXXXXXXX!!!!!!

...

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 6:28 pm Powrót do góry

Sig napisał:

Wniosek: kupowanie gry jest rytulalem znanym i uprawianym przez kazdego normalnego nabywce oryginalow. Zeby nie bylo watpliwosci - Kiedy gram w jakis oryginal to czesto pudelko trzymam na kolanach (mam wszystkie, zadnego nie wyrzucilem) a instrukcje do niektorych to do tej pory czytam przed snem .

PIRATY SUXXXXXXX!!!!!!

No i wreszcie doszedlismy do sedna dyskusji

Krzychu
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 6:41 pm Powrót do góry

Mnie też podoba się to pierwsze logo. Co do kupowania orginałów to naprawde rytuał. A najgorsze jest to czekanie aż się ukaże. i wtedy właśnie kusi ciemna strona mocy...

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 7:05 pm Powrót do góry

Krzychu napisał:
A najgorsze jest to czekanie aż się ukaże. i wtedy właśnie kusi ciemna strona mocy...

Ale jeśli się kupuje/pożycza piraty tylko z tego względu (w charakterze demo ), to chyba nie zbrodnia. Ja też Diablo 2 i kilka innych gierek najpierw miałem na piratach, ale jak już wiedziałem, ze nie rzucę ich w kąt po 2 tygodniach, to się wybrałem do Empiku.

P.S. 3:3, bo mi tesh się jakoś tak drugie bardziej widzi. Zobaczymy.

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 7:29 pm Powrót do góry

Drugie jest lepsze Wiez mi

sigwald
Moderator

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 7:55 pm Powrót do góry

Carth, nie sluchaj, pierwsze jest lepsze

StrangeOne napisał:
A tak pozatym to nie wiem jak to sie stalo ale nie mam twojego numeru gg Wiec oczywiscie odezwij sie

Masz na mysli mnie? . Prosze bardzo (od razu do publicznej wiadomosci)

1432859

Jeszcze jedno. Nareszcie pokonalem tego @$^^&^!!$^&&*^& Nemezisa!! (Walka byla nawet latwa tylko przydluga ) i wszystko jest ladnie, tylko co dalej?? tzn. Mam dalej grac na 5 wyspie czy ma sie pojawic jakis portal. Wogole to zaczalem hurtowo tracic wioski (jedna nawet wrocila pod wladze nemezisa!! przeciez go pokonalem) a portal przed swiatynia do tej pory sie nie zamknal. Jak to sie ma zakonczyc?

...

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 9:43 pm Powrót do góry

Aaaaghrr!!! No dopla. Moja lejdi miała decydujący głos, więc niniejszym kończę obrady jury (w składzie powyższym ) i zostawiam to które było (i nie zawracam wam więcej gitary ).

Sig... niedobrze. Ja tesh tak kiedyś miałem - nie zamknął mi się portal na 4 wyspie, nawet na końcu. To błąd gry, prawdopodobnie za dużo przerzuciłeś badziewia przy wyjściu z 3. krainy. Ale jak już skończyłeś, to i tak jest OK. Niczego już nie masz więcej robić; najlepiej zacznij grę od początku. Fajna sprawa!

P.S.:
Sig w podpisie napisał:
Głaskać swojego persa!!!

Ehhhmmmm.... yyy... co ja mam przez to rozumieć...?! :> :>

EDIT: Aha! Panowie, mamy powód do świętowania! Mały jubileusz. Aero, składam gratulacje (jako adminowi) i wszystkim obecnym (szczególenie tym od dawna)! Napisany został właśnie dziesięciotysięczny post forum Black&White!

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 10:20 pm Powrót do góry

Nie rozumiem wogóle Twojego podejścia sigwald. Jak Cię stać na oryginały to je kupuj, ja jak mam np. 100 zł to odkładam by wzmocnić sprzęt loob kupić sobie coś praktycznego. Niestety nie podcieram się gotówką, a sponsoring podupadł.
Następna rzecz, jeżeli widze jakąś zajebistą grę pierw gram w pirata bo chce wiedzieć czy będzie mi się podobał, bo bezsensu jest kupować np. oryginał Outcast skoro wszystko zawarte jest w piracie!!
Kolejna sprawa, kupiłem sobie Warcraft 3 oryginał, no i fajnie pograłem sobie z miesiąc (a byłem napalony na tą grę...). Zacząłem grać na Battlenecie (no długo grałem) i grałem z kumplem na sieci. Szczerze mówiąc jest minimalna różnica między grą z kumplem a z kimś tam przez neta, znaczy ja wiem, że są rózne stopnie trudności - zależy z kim gram, ale ogólnie rzecz biorąc przyjemność jest ta sama. Do czego zmierzam, piraty oferują grę przez sieć czyli mogą sprawiać tyle samo przyjemności (choć nie zawsze muszą,są wyjątki). Czyli lepiej jest załatwić pirata pograć w niego 2 tygodnie i jeżeli stwierdze że oryginał w niesie do gry coś lepszego (jak może ciekawsza gra w necie lub coś w tym stylu) to wtedy jestem skłonny zakupić, jeżeli mam szmal (to by się pewnie tyczyło Diablo 2 [gdybym w to grał]).

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pon Cze 16, 2003 11:48 pm Powrót do góry

SQUERL napisał:
bezsensu jest kupować np. oryginał Outcast skoro wszystko zawarte jest w piracie!!

Nie mówiłbyś tak, gdybyś był dystrybutorem.

No i tu jest kolejna dziura w mentalności Polaków. To, co już kiedyś Andrzej powiedział, to tak jakbyś w hipermarkecie zważył 0,5kg truskawek, przylepił tą nalepkę i pobiegł dołożyć sobie drugie tyle, bo przecież i tak zapłaciż tylko za pół kilo. Piractwo powinno sie traktować jak normalne przestępstwo i nie mam pojęcia dlaczego ludzie przeszli z tym do porządku dziennego. To przecież zwyczajna kradzież! No oczywiście są pewne wyjądkijakproduktymicrosoftunatenprzykład, ale jeśli chodzi o gry wydawane przez rodzimych dystrybutorów, to TRZEBA kupować oryginały! Squerl, dlaczego nie chcesz wspierać rodzimego przemysłu? I czemu nie wpadłeś na to, że całe to polskie piractwo już nie raz i nie dwa doprowadziło do tego, że w Polsce gra albo nie została zlokalizowana albo w ogóle nie została wydana?
No i trzeba wiedzieć co sie kupuje. Znam mnóstwo ludzi, którzy kupują nawet sami nie wiedzą co, instalują i zaraz odinstalowują, bo twierdzą, że kupili straszna chałę. Jeśli ja chcę kupić jakąś grę, to najpierw muszę mieć pewność, że jeśli ją kupię, będę zachwycony. Po to kupuję grę, żeby pokazać co lubię. To jakby głos na daną grę. Mówię dystrybutorowi: "Jeśli wyjdzie następna część, masz ją dla mnie wydać!"
Że nie masz kasy, to żaden powód, bo jeśli lubisz daną grę, to wydusisz te parę groszy choćbyś miał chodzić po śmietnikach i butelki zbierać. Więc nie można zasłaniać się kasą, bo to nie jest argument.

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 5:53 am Powrót do góry

Carth napisał:
Aaaaghrr!!! No dopla. Moja lejdi miała decydujący głos, więc niniejszym kończę obrady jury (w składzie powyższym ) i zostawiam to które było (i nie zawracam wam więcej gitary ).

Bleeeeeeeeeeeee Przeciez drugie jest lepsze. No nic twoja decyzja

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 7:28 am Powrót do góry

[quote=="Nomis"]Nie mówiłbyś tak, gdybyś był dystrybutorem. [/quote]

Ale nie jestem

Nomis napisał:
Piractwo powinno sie traktować jak normalne przestępstwo i nie mam pojęcia dlaczego ludzie przeszli z tym do porządku dziennego.

Teoretycznie to jest przestępstwo. Jednak my żyjemy w Polsce i mamy genialne prawo. Bo jeżeli np. pójdę do sklepu i ukradnę grę za 100zł to policja mnie co najwyżej spisze. Podobnie ze wszystkim do wartości chyba około 200zł.

Nomis napisał:
Squerl, dlaczego nie chcesz wspierać rodzimego przemysłu?

Bo to nie ja nałożyłem wysokie podatki na dystrybutorów (płyty cd audio za 50zł...)

Nomis napisał:
I czemu nie wpadłeś na to, że całe to polskie piractwo już nie raz i nie dwa doprowadziło do tego, że w Polsce gra albo nie została zlokalizowana albo w ogóle nie została wydana?

Ha! Bo mnie to załóżmy nie obchodzi.... wkońcu ja i tak będe miał tą upragnioną gre!

Nomis napisał:
Że nie masz kasy, to żaden powód, bo jeśli lubisz daną grę, to wydusisz te parę groszy choćbyś miał chodzić po śmietnikach i butelki zbierać. Więc nie można zasłaniać się kasą, bo to nie jest argument.

Czyli pieniądze to nie jest argument... aha ciekawe. Już wspomniałem że się nie podcieram gotówką i jak bym miał kasę i miał wybierać między piratem a oryginałem to bym wybrał orygniał. Ciekawe czy podobną rzecz powiedziałbyś matce na zasiłku z trojgiem dzieci?

Prawda, że piękne ?

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 9:08 am Powrót do góry

Squerl napisał:
Ha! Bo mnie to załóżmy nie obchodzi.... wkońcu ja i tak będe miał tą upragnioną gre!

A co powiesz na to ze tak upragniona gra (np. Chrome) jest robiona przez Polakow jednak nagle firma bankrutuje bo nikt nie kupowal oryginalow, braklo kasy na produkcje itp. az w koncu gry NIE WYDAJA bo zbankrutowali.

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 10:58 am Powrót do góry

SQUERL napisał:
Ale nie jestem

No to masz szczęście, bo to ciężki kawałek chleba.

SQUERL napisał:
jeżeli np. pójdę do sklepu i ukradnę grę za 100zł to policja mnie co najwyżej spisze. Podobnie ze wszystkim do wartości chyba około 200zł.

Polemizowałbym. Za kradzież komórki grozi kara 2,5 roku więzienia. Poza tym jeśli np. Empik wytoczy ci z tego powodu sprawę, to na spisaniu się nie skończy.

SQUERL napisał:
(płyty cd audio za 50zł...)

Po pierwsze nie mówimy o płytach CD Audio, a po drugie, to jedyny podatek nałożony na dystrybutora przez państwo, to podatek VAT (22%). Tak się akurat śmiesznie złożyło, że mam przed sobą wykres, na którym są wyszczególnione czynniki kształtujące cenę gry. I tak:
10%: koszty techniczne (lokalizacja, druk instrukcji, tłoczenie płyty itp.)
15%: marża dystrybutora
22%: podatek VAT
23%: koszty licencji
30%: marża sklepów

SQUERL napisał:

I nie obchodzi cię ani bankructwo dystrybutora, ani ryzyko, że gra jest zawirusowana, ani brak polonizacji, ani nawet nie obchodzi cię opinia, o Polakach, o której była już mowa? Myślisz, że to, że u nas tak powszechne jest piractwo nie ma wpływu na kształtowanie się obiegowej opinii o Polakach?

SQUERL napisał:
Już wspomniałem że się nie podcieram gotówką i jak bym miał kasę i miał wybierać między piratem a oryginałem to bym wybrał orygniał.

A ty myślisz, że co, że ja sram pieniędzmi? A jednak umiem oszczędzać na grę, o której marzę. Choćby i po to żeby pokazać, jak bardzo jej chcę. Niestety, czasami, jeśli nie ma się pieniędzy żeby kupić sobie wymarzoną grę, trzeba sobie odmówić balety, zrezygnować z wielu przyjemności.

SQUERL napisał:
Ciekawe czy podobną rzecz powiedziałbyś matce na zasiłku z trojgiem dzieci?

Czy wyobrażasz sobie matkę na zasiłku z trojgiem dzieci, która miałaby choćby komputer? No więc nie wiem o czym my tu gadamy.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 1:37 pm Powrót do góry

czwiem ze nie macie o czym gadac ale co was podatki obchodza ???
od tego to sa rodzice

Szanuj przyjaciół gg 1028815

Aero
Administrator

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 1:45 pm Powrót do góry

SQUERL napisał:
Kolejna sprawa, kupiłem sobie Warcraft 3 oryginał, no i fajnie pograłem sobie z miesiąc (a byłem napalony na tą grę...). Zacząłem grać na Battlenecie (no długo grałem) i grałem z kumplem na sieci. Szczerze mówiąc jest minimalna różnica między grą z kumplem a z kimś tam przez neta, znaczy ja wiem, że są rózne stopnie trudności - zależy z kim gram, ale ogólnie rzecz biorąc przyjemność jest ta sama.

W LANie z jednym kumplem nie wstąpisz do klanu, nie weźmiesz udziału w turniejach, nie podpatrzysz nowych technik gry od zaawansowanych graczy, nie poznasz wielu fajnych ludzi.

SQUERL napisał:
Czyli pieniądze to nie jest argument... aha ciekawe. Już wspomniałem że się nie podcieram gotówką i jak bym miał kasę i miał wybierać między piratem a oryginałem to bym wybrał orygniał. Ciekawe czy podobną rzecz powiedziałbyś matce na zasiłku z trojgiem dzieci?

Kur*a Squerl!!! Zrozum jedną, prostą rzecz. Zasadę, która obowiązuje od zawsze. Jeśli cię na coś nie stać, TO PO PROSTU TEGO NIE KUPUJESZ! Czy to, że nie stać cię na Mercedesa znaczy, że od razu idziesz na ulicę i go kradniesz?!? Jeśli jesteś taki biedak, to jakim cudem masz dom, kompa, net? Jeśli stać cię było na kompa, to stać cię i na oryginały. Może nie będziesz tych oryginałów mógł kupić dużo, ale tak już to jest: jeśli nie jesteś bogaty, to kupujesz dwie czy trzy gry rocznie, zamiast 20. Normalka.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 2:35 pm Powrót do góry

wodze ze tematy bez zmian czyli pirat czy oryginal
nie bede wnikal kto i ile ma piratow iczy ma jakiekolwiek oryginaly
ale zaloze sie ze niewielu z was ma oryginalny windows, ofice'a corela i czego tam jeszce uzywacie bo te programy to kosztuja wiecej (niektore) niz caly komp i wtedy kupujemy pirata i oszczedzamy jakies 2500 do 4tys (zl)
przyznam sie ze tylko jedna gre kupilem oryginala po kupieniu pirata ... jest nia B&W co do liczby ile mam oryginalow i piratow to nie podam ale mam przynajmniej kilka oryginalow (pomijam te z gazet)

Szanuj przyjaciół gg 1028815

sigwald
Moderator

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 6:14 pm Powrót do góry

No i w ten sposob Aero i Nomis powiedzieli juz wszystko co bylo mozna. Ja moge tylko dodac, ze mimo ze "nie podcierasz sie gotowka", mimo sakndalicznych niekiedy marz wszelkich posrednikow, czasu oczekiwania na wydanie gry, dziur w naszym prawie NIC nie upowaznia cie do zabawy w Robin Hooda. Bo wbrew opinii producenci gier nie sa wcale najbogatsi, a ludzie posiadajacy kompy (w tym i ty) na pewno nie sa tacy biedni.

Zerat napisał:
ale zaloze sie ze niewielu z was ma oryginalny windows, ofice'a corela i czego tam jeszce uzywacie bo te programy to kosztuja wiecej (niektore) niz caly komp i wtedy kupujemy pirata i oszczedzamy jakies 2500 do 4tys (zl)

Tu Ci chyba trzeba przyznac racje .
Ceny tych programow sa... wygorowane (przesadzone). No chyba ze ktos dostaje kopie windowsa czy innego Corela w zestawie z kompem

...

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 7:20 pm Powrót do góry

Przyznaje sie do grzechu... nie mam oryginalnego Windowsa, Office'a i Corela

sigwald
Moderator

PostWysłany: Wto Cze 17, 2003 8:47 pm Powrót do góry

Carth napisał:
Sig... niedobrze. Ja tesh tak kiedyś miałem - nie zamknął mi się portal na 4 wyspie, nawet na końcu. To błąd gry, prawdopodobnie za dużo przerzuciłeś badziewia przy wyjściu z 3. krainy. Ale jak już skończyłeś, to i tak jest OK. Niczego już nie masz więcej robić; najlepiej zacznij grę od początku. Fajna sprawa!

Podsumujmy (z 4 wyspy na 5): ponad 1 000 000 (milion) drewna (jednostek? sztuk? kilogramow?), ok 600 000 jedzenia, 50 nasionek cudow i przeszlo ze 300 ludzi. Czy to duzo?

Carth napisał:
Sig w podpisie napisał:
Głaskać swojego persa!!!

Ehhhmmmm.... yyy... co ja mam przez to rozumieć...?! :> :>

Tzn. chodzilo mi o jego chowanca (skadinad kota)

...

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: