Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Referendum
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakbyś zagłosował w referendum ?
Na Tak
75%
 75%  [ 6 ]
Na Nie
25%
 25%  [ 2 ]
Nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
.nomis
Bóg

PostWysłany: Czw Maj 01, 2003 10:04 pm Powrót do góry

Pakt z Nafta daje nam taką możliwość. Wolny handel jest to możliwość swobodnej wymiany towarów, przepływu usłóg

Czy chcesz przez to powiedzieć, że UE nie daje nam takiej możliwości? Znowu nie pomyślałeś przed napisaniem tego zdania. UE opiera się na wolnym handlu. Właśnie po to zostały zniesione granice, po to została utworzona EWG i EWWiS, po to zostało wprowadzone euro i po to została stworzona unia gospodarcza, celna i monetarna. Po to istnieje Europejski Obszar Ekonomiczna i po to UE dysponuje jednolitym systemem prawnym dotyczącym działalności gospodarczych.

To jest prawicowa cecha

Aha. Jedną z prawicowych cech jest wolny handel, tak? Błagam, nie kopiuj myśli słuchaczy radia maryja...

tam istenije protekcjonizm czyli ogranienia przez państwo importu a pobudzenie eksportu ( co w moim przekonaniu jest oczywiście bzdurą).

A w moim nie. Bo po co pobudzać import, skoro wiąże się on wyłącznie z kosztami? Chyba lepiej propagować eksport i zarabiać dodatkowe pieniądze, prawda?

Import jest ograniczony przez: cła, kontygenty i embargo, stawianie bardzo wysokich wymagań jakościowych

A może w USA nie ma ceł i tych innych pierdół? Wymogi jakościowe służą dobru konsumentów i powinieneś się cieszyć, że UE tak dba o to, żebyś nie kupił jakiegoś chłamu.

widać że UE nie chodzi o jakość tylko zmniejszenie importu...

Zmniejszenie importu czy poprawienie jakości towarów będących w obiegu w UE?

zakazy wykorzystywania w przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych surowców, materiałów i innych towarów pochodzenia zagranicznego

Pokaż mi gdzie istnieje taki zapis, bo nic mi o nim nie wiadomo.

Eksport jest pobudzany przez dotacje dla przedśiębierstw podejmujących produkcję eksportową

To chyba dobrze, prawda? Zresztą Unia dotuje rozwój wszyskich malych i średnich firm.

Wszystko zależy od pieniądza, a pieniądz to towar i ceny(tego pieniadza )owinien ustalć rynek tak jak np. cenę chleba. Jeżeli pieniądz byłby ustalany przez rynek to by nie istniało pojęcie protekcjonizmu ponieważ kurs pieniądza w polsce i za granicą byłby porównywalny z naszym. Załóżmy że jest protekcjonizm, eksporter nie może sprzedać swojego towaru za graniće bo jest za drogi z powodu wysokiego kursu waluty krajowej ustalanej przez"biurokratów" (Rada politykio pieniężnej). Przez protekcjonizm społeczeństwo podupada finansowo ponieważ płacimy duże pieniądze na eksporterów którychnansuje państwo. To jest ogromny skrót na to wpływają prawie wszelkie możliwe czynniki prawdą jest że opłaca się to importerowi który kupuje towary w części sponsorowane przez państwo a dokładnie nas (płacenie podatków. My tez płacimy jaklo dzieci w postaci vat na różne artykuły.)

Wyrażaj się jaśniej, bo na razie jest to tylko antyeuropejski bełkot

Co do cytatu... W UE ten protekcjonizm jakoś się sprawdza... Od 50 lat. Bo widzisz, wszystko, co umiejętnie stosowane zawsze przynosi dobre wyniki.

I k***a chciałeś odpowiedź, to k***a masz odpowiedź. I niech ci się nie wydaje, że jesteś taki mądry, bo jesteś bardziej pusty niż myślisz.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Maj 01, 2003 10:43 pm Powrót do góry

Nomis napisał:
Czy chcesz przez to powiedzieć, że UE nie daje nam takiej możliwości? Znowu nie pomyślałeś przed napisaniem tego zdania. UE opiera się na wolnym handlu. Właśnie po to zostały zniesione granice, po to została utworzona EWG i EWWiS, po to zostało wprowadzone euro i po to została stworzona unia gospodarcza, celna i monetarna. Po to istnieje Europejski Obszar Ekonomiczna i po to UE dysponuje jednolitym systemem prawnym dotyczącym działalności gospodarczych.

Sprzedaż starą zepsutą kapustę za granicą? Oczywiście że NIE ale nie dlatego że nikt jej nie kupi tylko dlatego że władze na to nie pozwolą.
Nomis napisał:
Aha. Jedną z prawicowych cech jest wolny handel, tak? Błagam, nie kopiuj myśli słuchaczy radia maryja...

Nomis napisał:
dia Wiem (hasło=Prawica)
"(...)Mimo wewnętrznego zróżnicowania, za cechy prawicy uznaje się: niechęć do przeprowadzania zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym, opowiadanie się za ewolucyjnymi zmianami, sprzeciwianie się nadmiernej roli państwa w gospodarce, negatywny stosunek do polityki socjalnej, uznanie rynku za jedynego regulatora gospodarki, przywiązanie do tradycji, wolności jednostki, religii i własności prywatnej.
[/quote]
Nie napisali tu dosłownie że wolny handel jest praiwcową cechą, ale napisali że to rynek nim kontorluje co oznacza że panstwo nie ma żadnego wpływu na to co się sprzedaje jakiej jakości i w jakich ilościach i gdzie to się sprzedaje. A w UE to wszystko jest kontrolowane.
[quote="Nomis"]A w moim nie. Bo po co pobudzać import, skoro wiąże się on wyłącznie z kosztami? Chyba lepiej propagować eksport i zarabiać dodatkowe pieniądze, prawda?

Nieprawda. Nie no import wogóle nie jest potrzebny skądże znowu... Ciekawe dlaczego żadne państwo do tej pory nie zastosowało podobnej polityki?
Nomis napisał:

A może w USA nie ma ceł i tych innych pierdół? Wymogi jakościowe służą dobru konsumentów i powinieneś się cieszyć, że UE tak dba o to, żebyś nie kupił jakiegoś chłamu.

1. USA wraz z Kanadą i Meksykiem handlują na prawdziwej zasadzie wolnego handlu.
2. Jak ty byś handlował tanim syfiastym shitem którego by ludzie w całej Polsce kupowali i nagle by się okazało że nie spełnia ono wymogów UE i bankrutujesz?
Pozatym sam potwierdziłęś tezę protekcjonizmu
Nomis napisał:

Zmniejszenie importu czy poprawienie jakości towarów będących w obiegu w UE?

Importu.

Nomis napisał:

Eksport jest pobudzany przez dotacje dla przedśiębierstw podejmujących produkcję eksportową

To chyba dobrze, prawda? Zresztą Unia dotuje rozwój wszyskich malych i średnich firm.

To chyba nie jest dobrze, bo te pieniądze muszą się skadź brać. A skąd się biorą z kieszeni podatników.

Nomis napisał:

Wyrażaj się jaśniej, bo na razie jest to tylko antyeuropejski bełkot

Jeżeli nie zrozumiałeś to twoja strata... umrzesz w nie wiedzy.

Prawda, że piękne ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Aero
Administrator

PostWysłany: Czw Maj 01, 2003 10:46 pm Powrót do góry

Hmm Nomis jeśli ty nie umiesz odpowiedzieć Squerlowi, to pokaż jego post komuś, kto wie więcej od ciebie - chociażby którejś z tych osób, które się wypowiadały na forum ŚGK. I nie mów że ci duma nie pozwala, że nie umiesz odpowiedzieć Squerlowi, bo i tak to nie są wyłącznie jego przemyślenia. I tu akurat muszę Squerlowi przyznać rację - po co wyzywać od szczeniaków itd? Przez to tylko wydaje się, że on cię rzeczywiście zgasił, a chyba tak nie jest, hę?

Squerl: akurat mówienie że 3 chyba najpopularniejsze gazety w Polsce są głupie (czy jakoś tak) nie jest mądre. Bez przesady. Z resztą rzeczywiście, mogłeś kupić któryś numer i przeczytać to, co jest na CD (tak zrozumiałem to, co pisał Nomis - jakieś płyty dołączali, tak?), w tym traktacie. Wolisz niewiedzę od przekonania się do Unii?

Oh my god, they killed Kenny! You bastards!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Maj 01, 2003 10:56 pm Powrót do góry

Aero ja juz wybrałem drogę, czytam tylko jedną gazetę polityczną Nczas! i to mi wystarczy. KIedyś mówiłem żeby trzeba poznać obie strony i wybrac tą najlepszą, najwygodniejszą dla siebie- ja już wybrałem.

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pią Maj 02, 2003 12:12 am Powrót do góry

Andrew, zaskoczę cię, bo nawet nie czytałem wcześniej tego postu. Przeczytałem go tuż przed napisaniem odpowiedzi. Aha, i tak - do numeru środowego była dołączona płyta z CAŁYM traktatem akcesyjnym, wynikami i przebiegiem negocjacji, zasadami działania i strukturą UE i parę bonusów: Hymn UE i Polski i wystąpienie A. Kwaśniewskiego.

Co do szczeniaków, to mam tu na myśli konkretne zachowania, jak np. ten jego komentarz, jak to on mnie niby zgasił, styrał itd. To naprawdę potrafi człowieka zdenerwować, bo jest tak, jak mówiłem - jestem poprostu zmęczony tymi ciągłymi dyskusjami o UE... Tutaj, na FŚGK, nawet w domu i w szkole. Nie macie pojęcia jakie to wyczerpujące. Więc chciałem to poprostu urwać w jednym miejscu i zwyczajnie przestać toczyć te walki. Ale nie, taki małolat ledwo z wózeczka wyszedł i już ci się mądrzy, jaki to on genialny.

elwin
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Maj 02, 2003 8:14 am Powrót do góry

JA tam nie mam szczegolnie wyrobinego zdania ale sytuacja w Polsce jaes tak beznadziejna ze to nym raczej nie zaszkodiz co najwyzel pomoze wiec jestem na tak

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Maj 02, 2003 4:22 pm Powrót do góry

nomis napisał:
Ale nie, taki małolat ledwo z wózeczka wyszedł i już ci się mądrzy, jaki to on genialny.

Odezwał się ten, który już tak dawno temu "z wózeczka wyszedł"

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pią Maj 02, 2003 6:33 pm Powrót do góry

Nie uważam się za jakiegoś kogoś, co pozjadał wszystkie rozumy - w przeciwieństwie do ciebie.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Maj 02, 2003 10:27 pm Powrót do góry

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Sob Maj 03, 2003 12:44 pm Powrót do góry

Choćby na takiej:

3050174 (15-04-2003 21:23)
jeżeli chodzi o książki
to właśnie skonczyłem czytać
Alchemika
teraz zabieram
się za
Wstęp Do psychoanalizy
Freuda
3050174 (15-04-2003 21:24)
potem Za orwella
a potem poczytam, książki
o strukturze wolnorynkowej

I nie zasłaniaj się, że powiedziałeś to, bo się pytałem co czytasz. Poprostu chciałeś pochwalić się, że znasz tytuły jakichś mądrych książek.

Poza tym twoje zachowanie cały czas na to wskazuje - "Patrzcie, jaki jestem mądry!" Weźmy chociaż ten tekst, w którym powiedziałeś, że Gazeta Wyborcza i te pozostałe dwie są dla ciebie debilne. Taki oczytany jesteś, że aż nie musisz wiedzieć co sie dzieje? Taki genialny jesteś? Wszystko już wiesz?
A, i jeszcze: płyta dołączona do tych trzech dzienników nie prezentowała ani strony za ani przeciw. To była poprosatu płyta z informacjami. Bo czy taki traktat akcesyjny może zachęcać lub zniechęcać do UE? Ni, on poprostu informuje o zasadach, na jakich wchodzimy. Czegoś takiego nigdny nie znajdziesz ani w czasie, ani w naszym dzienniku. Tak, jak już mówiłem, dlaczego np. te dwa pisma nie zdecydowały sie zamieścić tego CD, skoro są takie pewne, że UE, to dla nas zguba? To jest conajmniej zastanawiające.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Maj 06, 2003 2:15 pm Powrót do góry

Dobrze Nomis zgadzam się z tobą. Teraz przynajniej wiem na jakiej podstawie argumentujesz swoje zarzuty (choć mam pewne zastrzerzenia ale napisze o tym dalej). Jednak spójrz na siebie... wyzywasz mnie od szczeniaków, a sam zachowujesz się jak mała rozkapryszona dziewczynka... dawanie mi bloka na gg jest wręcz śmieszne. To wygląda tak: "mam już dosyć tego squerla, cały czas się z nim kłócę, dam mu bloka i po kłopcie!!" najlepiej to uciec od problemu. Niewiem czy ci takie zachowanie w czymkolwiek pomoże, wkońcu i tak będziemy się kłócić na forum, a na gg ze sobą nie rozmawialiśmy zbyt często. Mam wrażenie, że dałeś mi bloka pod wpływem impulsu....
Wracjąc do twojego ostaniego posta:
Nomis napisał:

Poza tym twoje zachowanie cały czas na to wskazuje - "Patrzcie, jaki jestem mądry!" Weźmy chociaż ten tekst, w którym powiedziałeś, że Gazeta Wyborcza i te pozostałe dwie są dla ciebie debilne. Taki oczytany jesteś, że aż nie musisz wiedzieć co sie dzieje? Taki genialny jesteś? Wszystko już wiesz?

To, że są debilne to moje zdanie- rozumiem że cię to mogło zdenerwować podobnie wtedy jak mnie zdenerwowało że ty piszesz źle o Nczas!. To co piszą w tych gazetach mnie nie interesuję, a tym bardziej nie biorę tego na poważnie. Jak chce się czegoś dowiedzieć to pierw czytam o tym w internecie potem czytam komentarze a następnie czytam to samą informację przedstawioną w innym świetle no i ewentulanie obejrze fakty na TVN.

Nomis napisał:
Bo czy taki traktat akcesyjny może zachęcać lub zniechęcać do UE?
[/quote]
Traktat UE ma kilka tysięcy stron i wątpie w to żeby oni dali do przeczytania cały... napewno wybrane fragmenty- ile by to miejsca zajmowało!.

[quote="Nomis"]
Czegoś takiego nigdny nie znajdziesz ani w czasie, ani w naszym dzienniku. Tak, jak już mówiłem, dlaczego np. te dwa pisma nie zdecydowały sie zamieścić tego CD, skoro są takie pewne, że UE, to dla nas zguba?

Może nie mają funduszy?

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Maj 06, 2003 6:03 pm Powrót do góry

SQUERL napisał:
wyzywasz mnie od szczeniaków

Nie bez powodu.

SQUERL napisał:
dawanie mi bloka na gg jest wręcz śmieszne.

To się śmiej

SQUERL napisał:
To wygląda tak: "mam już dosyć tego squerla, cały czas się z nim kłócę, dam mu bloka i po kłopcie!!" najlepiej to uciec od problemu.

W 100% się z tobą zgadzam.

SQUERL napisał:
wkońcu i tak będziemy się kłócić na forum

Niestety, na forum nie mogę dać ci ignora...

SQUERL napisał:
na gg ze sobą nie rozmawialiśmy zbyt często.

W takim razie ignor nie powinien ci tak bardzo przeszkadzać.

SQUERL napisał:
Mam wrażenie, że dałeś mi bloka pod wpływem impulsu....

Zgadza się. A wiesz co spowodowało ten impuls? To: "Wydaje mi się ż właśnie to była konstruktywna dyskusja, ale jak się okazało napisałem coś na co ty niestety nie potrafisz mi odpowiedzieć bo o tym nie piszą w debilnych gazetach i nie mówią w TV"

SQUERL napisał:
jak mnie zdenerwowało że ty piszesz źle o Nczas!

O ile sobie przypominam, to napisałem tylko, że nczas jest magazynem nastawionym antyeuropejsko. To raczej fakt, a nie prowokacja.

SQUERL napisał:
raktat UE ma kilka tysięcy stron i wątpie w to żeby oni dali do przeczytania cały... napewno wybrane fragmenty- ile by to miejsca zajmowało!.

Wierz mi, wstawili CAŁY traktat akcesyjny. Zajmuje 90 MB i mieści się na 71 plikach formatu PDF.

SQUERL napisał:
Może nie mają funduszy?

Może nie mają, a może mają. Zresztą w tym przypadku to nie istotne, ponieważ całą akcję sponsorowała Fundacja im. Roberta Shumana. Wszystko odbywało się na ich koszt. Wszystkie gazety dostały propozycję zamieszczenia tego CD u siebie, ale ostatecznie zrobiły to właśnie "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospollita" i "Super Expres". Według mnie nie są to jakieś gazety nastawione szczególnie proeuropejsko. Pozatym są za poważne i nie w głowach im propaganda.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Maj 06, 2003 7:57 pm Powrót do góry

No to daj numer albo date tych gazet z tym dodatkiem. Chętnie bym sobie poczytał...

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Maj 06, 2003 8:40 pm Powrót do góry

Oczywiście, tylko nie wiem czy je jeszcze gdzieś dostaniesz. To był numer środowy, 30 kwietnia 2003.

Buahaha
Wyznawca

PostWysłany: Sro Cze 04, 2003 9:00 pm Powrót do góry

Sorka za odswiezanie tematu.Z gory mowie ze nie czytalem wszystkich postow w tym temacie ale gdybym ja mial glosowac w referendum to na nie dlaczego?Np.Ciąganie po sądach
Zaskoczeni będą też po akcesji mieszkańcy Ziem Odzyskanych. Układy
Polski z Niemcami, polegające m.in. na potwierdzeniu przez Zjednoczone
Niemcy granicy na Odrze i Nysie, celowo pomijają kwestie indywidualnych
roszczeń byłych niemieckich właścicieli do majątku pozostawionego na
ziemiach zachodnich i północnych. Sprawa ta jest, zdaniem Niemców, nadal
otwarta. O ile pozostając poza Unią, mieszkańcy tych terenów chronieni
są przez polskie prawo, to po wejściu do Unii muszą liczyć się z tym, że
byli właściciele wystąpią z roszczeniami przed unijnymi sądami. Otwarcie
przyznał to unijny komisarz Verheugen podczas niedawnej wizyty w Polsce.
Mówili też o tym kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder podczas zjazdu
wypędzonych i wielu innych polityków. Przed kilku laty wiele szumu w
Polsce wywołała też uchwała Bundestagu, w której niemiecki parlament
uznał tzw. wypędzenie za sprzeczne z prawem międzynarodowym. Wiadomo, że
w niemieckich archiwach zgromadzona jest kompletna dokumentacja
dotycząca ok. 600 tys. nieruchomości na Ziemiach Odzyskanych.
Na temat zaskakujących skutków akcesji można by pisać jeszcze długo.
Wypada więc życzyć wszystkim Polakom, abyśmy jednak... nie dali się
zaskoczyć!
Małgorzata Goss

I live in world Faerun.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Cze 04, 2003 10:08 pm Powrót do góry

Heh przez chwile myślałem że sam to napisałeś. Ale masz rację... niestety...
Już nie wytrzymuje jak szwaby do nas na zakupy przyjeżdżają (bo przecież im się to teraz opłaca, a my na tym zyskujemy) a co dopiero jak będą tu mieszkać.... jednym słowem pojebało ich.

A ty Nomis co na to powiesz?? Pytam serio.

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Sro Cze 04, 2003 10:47 pm Powrót do góry

Bua, właśnie wznawiasz wojnę - zdajesz sobie z tego sprawę? Powiem tak: Tekst jest faktycznie dość dobry i pokazuje tą ciemniejszą stronę integracji. Ale pominięto fakt, że dzisiejsi Niemcy nie wykazują większego zainteresowania ziemiami zachodnimi, bo popwostu nie czują z Polską zachodnią żadnych więzi. Zależeć na odzyskaniu swoich dawnych ziem może jedynie starszym Niemcom, a i wtedy nie jest pewne, że fatycznie przywrócą sobie prawa do danej posiadłości, czy kawałka ziemi. Bo w końcu przeciwko ich starym, niemieckim aktom własności są nowe, aktualne i polskie. Nie sądzę żeby odzyskanie ziemi było takie proste. To przecież szereg formalności, spraw do załatwienia, procesy itd. Taniej wyniosłoby Niemca poprostu kupić tą ziemię od Polaka niż ciągle włóczyć się po sądach.
A idąc tą regułą dalej, moglibyśmy dojść do wniosku, że przecież Niemcy chcieliby powróić do granic sprzed 1918 roku. Paranoja.
A squerl, ja jakoś nie widzę żeby tabuny, watahy Niemców przyjeżdżały do Polski po dżem. Ale wiem, że jest odwrotnie: W Niemczech wiele artykułów jest o wiele tańszych niż w Polsce, dlatego stada Polaków jeżdżą do Niemiec na zakupy.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 6:51 am Powrót do góry

Chciałem przemilczeć twój komentarz ale jak to przeczytałem to mnie nieźle rozbawiłeś:
Cytat:
A squerl, ja jakoś nie widzę żeby tabuny, watahy Niemców przyjeżdżały do Polski po dżem. Ale wiem, że jest odwrotnie: W Niemczech wiele artykułów jest o wiele tańszych niż w Polsce, dlatego stada Polaków jeżdżą do Niemiec na zakupy.

Wymień mi te wiele artykułów. Zresztą niewiem czy wiesz ale w Niemczech jest teraz ogromne bezrobocie- takie jakiego nie mieli jeszcze nigdy, wszystko u nich jest drogie... i nie opłaca im się kupować tak drogo u sibie jak taniej mogą kupić u nas.
Jeżeli nie widzisz Niemców to twoja sprawa. Ja mieszkam przy Tesco i Hypernova i jakoś jak tam chodze to bardzo dużo samochodów jest na niemieckich rejestracjach.

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 11:45 am Powrót do góry

No choćby ubrania. Za Odrą są tańsze niż u nas. Albo kosmetyki, środki czystości, żywność, proszki, srajtaśma... Ty chyba w Niemczech nie byłeś. A nie pomyślałeś, że większość tych Niemców, to np. turyści? Bo ja naprawdę widzę prawdziwy najazd Niemców na Szczecin, ale wszyscy, których widzę, to wycieczki z przewodnikami. Samochody na niemieckich rejestracjach były u nas od zawsze. To przecież normalne, że jeśli kupujesz samochód od Niemca, przez jakiś czas jeździsz na niemieckich rejestracjach. Tak więc, jak mówiłem: turyści, Polacy, Niemcy, którzy przyjechali np. w odwiedziny do rodziny... Prawdziwych Niemców, którzy przyjechali do nas na zakupy zostaje bardzo mało. Co do bezrobocia, to mówisz chyba o terenach NRD. Tam faktycznie bezrobocie jest tylko trochę niższe niż u nas. Ale nie powiesz mi chyba, że z powodu bezrobocia wszystko tam jest takie drogie...

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 12:55 pm Powrót do góry

Boshe Nomis... to ty nie byłeś chyba w Niemczech zgodzę się że ubrania firmowe są tańsze... ale nie żywność!!!!! Idź do sklepu i kupuj sobie syfiaste paluszki za 2 euro jak u nas są 3 razy tańsze. Pozatym kogo byś nie spytał- czy eurosceptyka czy euroentuzjaste czy kij wie kogo to każdy Ci powie że tam jest drogo.
A dlaczego tam tak jest? Niewiem ale przypuszczam że to wina euro...

Prawda, że piękne ?

Buahaha
Wyznawca

PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 2:44 pm Powrót do góry

Dokladnie Squerl

I live in world Faerun.

.nomis
Bóg

PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 4:24 pm Powrót do góry

Przypuszczaj dalej. Żywność w Niemczech JEST tańsza (nie licząc pieczywa). Nie jeżdżę do Niemiec zbyt często, ale moja wychowawczyni ma męża Niemca i sama stwierdza, że w Niemczech większość produktów jest tańsza. Więc wiem z pierwszej ręki jakie ceny są w Niemczech.

Aero
Administrator

PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 6:06 pm Powrót do góry

Buahaha napisał:
Dokladnie Squerl

No patrzcie, odezwał się największy znawca...

Oh my god, they killed Kenny! You bastards!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Buahaha
Wyznawca

PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 8:33 pm Powrót do góry

Ano najwiekszy chcesz to zkwiestionowac?

I live in world Faerun.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Cze 08, 2003 3:59 pm Powrót do góry

Nomis ty i ta twoja wychowawczyni żyjecie w świecie gadających truskawek.

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Nie Cze 08, 2003 8:41 pm Powrót do góry

Ty tak twierdzisz.

Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu