Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Black or White ?
Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
In_Fever
Nawrócony

PostWysłany: Wto Paź 01, 2002 6:53 pm Powrót do góry

Pewnie już poruszaliście ten temat, ale jak wiecie, jestem tu nowa i bardzo ciekawa waszych opinii.
Co jest lepsze: bycie dobrym czy złym? Wykorzystywanie dobrej, czy złej strony mocy??
Jakie pułapki i jakie możliwości pojawiają się przy wyborze którejś z dróg?
Zawsze byłam dobra, ale teraz chyba kcem być zła...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Aero
Administrator

PostWysłany: Wto Paź 01, 2002 7:15 pm Powrót do góry

Cóż... dobra strona urzeka mnie swoją kolorystyką, udźwiękowieniem... Ja jesteś max dobry jest tak jaaasnoooo, przyjemnieeee..... No i ja z natury jestem chyba dobrym człowiekiem (), więc gdybym mógł, chciałbym być dobry. Ale jestem zły. Gdy jesteś złym bogiem, gra się duuuuuuużo łatwiej. Zrozumiesz to szczególnie kiedy (jeśli) zaczniesz na poważnie grać w multiplayer. Jeśli jesteś zła, możesz przejąć wiochę w 2 minuty, po prostu wybijając ludzi, a potem wkładając misjonarza. A jak jesteś dobra... No weź tak zdobywaj wioskę, która potrzebuje 1000 wiary samymi dobrymi uczynkami, szczególnie w multiplayerze, gdzie liczy się każda sekunda. Jako zły bóg możesz święcić ludzi - szybko i łatwo zdobywać manę. Jeśli jesteś dobra, aby uzyskać manę, musisz zaganiać wyznawców do modlitwy. Załóżmy, że zaganiasz tam 50% ludzi. Wystarczy, że dojdzie do ciebie wrogi chowaniec, zrobi zwykłą błyskawicę czy kulę ognia i już po wyznawcach.
Krótko mówiąc dobra strona jest "przyjemna", ale mało praktyczna.

A jeszcze jedno: jak byłem nowy w B&W, traktowałem wszystko tak poważnie. Wszystko było takie wspaniałe, tajemnicze... Z czasem zupełnie to straciłem. Z charakterem jest tak samo... Gdy w multiplayerze stanę się zbyt zły, wystarczy zmiana jednej wartości w rejestrze i już jestem neutralny. Dlatego przestałem traktować charakter tak poważnie

Oh my god, they killed Kenny! You bastards!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Paź 01, 2002 7:49 pm Powrót do góry

Aero, ja mialem na odwrot. ja bylem na poczatku raczej po zlej stronie... chcialem po prostu jak naszybciej przejsc gre.wiec nie przejmowalem sie niczym, ale nigdy nie swiecilem ludzi. z czasem bardfziej sie wczuwalem gre, i doszlo do tego, ze bez zadnych trickow ani zadnego nadrabiania se charakteru stalem sie max dobry. dla mnie dobro jest lepsze. trudniejsze, ale wiecej satysfakcji. najgorsze, gdy mapa jest przeznaczona dla raczej zlych graczy i sa same agresywne cuda. ja baaaaaaaaardzo zadko uzywam agresywnych cudow. nawet jak poswiece czlowieka to mam wyrzuty sumienia... (tego prawdziwego, nie w grze). zabijac ludzi to nienawidze, a jak ktos atakuje czyjas wioske to ja sie oddalam i wole nie patrzec. pamietam jeden z pierwszyh krokow na wstapienie na dobra strone... kiedy kiedys chcialem przejac wioske, i atakowalem ja. wtedy ludzie krzyczeli "ratunku", tak z uczuciem to nagrane przez aktora jest. jeden z niewielu glosow, ktore sa realistyczne. wiem ze gadam glupoty, chcialem podzielic sie po prostu moim zdaniem...

skoro juz przy wczuwaniu jestesmy, ja kocham swojego chowanca, jakby byl moim synem. traktuje go jakby byl moim synem, szanuje, i mam uczucia dla niego. wiem, moze sie za bardzo wczulem w gre... ale dlateo wlasnie dla mnie Black and White jest najlepszy!

dlatego ze tak wczulem sie w gre to nie korzystam z kodow ani edytorow. dla mnie nie dosc ze tooszustwo, to wprowadza do chowanca cos sztucznego... takie mam odczucie. nigdy nie zmienilem chowanca (no, moze razx, bo chcialem zobaczyc jak wyglada dobry lew, ale to bylo podczas pierwszego przechodzenia gry, kiedy sie jeszcze nie wczulem)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Paź 01, 2002 7:50 pm Powrót do góry

ha, pierwszy raz napisalem wiecej od Aero na ten sam temat

a wlasnie, wejdz na blackandwhite-service.prv.pl i poczytaj se opowiadania, jakby ci sie kiedys nudzilo

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Wto Paź 01, 2002 8:24 pm Powrót do góry

Ja wybrałam trzecią alternatywę, można powiedzieć, że nie wybrałam żadnej ze skrajności, ale moja postać maluje się w szarych barwach... a więc neutralny? Nie. W grze jestem bazwzględna, czasem moje działania przerastają mnie samą, odkrywam mroczne zakamarki mojej świadomości, cóż, dobrze, że to tylko gra . Więc skąd ten pseudoneutralny? Otóż stwierdziłam, że im bardziej dobry chowaniec tym bardziej przydatny, a więc widzi mnie tylko od strony miłosiernej bogini. Więc chcąc nie chcąc jakiś dobry uczynek czasem zrobię. Prawda jest taka, że jeśli owy uczynię to tylko dlatego, że jest to najlepsze posunięcie z punktu taktyki. Heh.. jak dobrze być złym
...a właśnie.. zauważyliście, że z historii najbardziej pamięta i najwięcej komentuje się negatywne postacie?

Krzychu
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Paź 01, 2002 8:29 pm Powrót do góry

No więc według mnie najlepiej jest być złym, ale mieć dobrego chowańca. No bo jak zajmujesz się obcymi wioskami nie masz czasu by zajmować się swoimi. I tam wysyłasz chowańca. Oczywiście możesz zrobić inaczej, czyli chowańca wysyłasz do wioski żeby ją nawracał dobrymi cudami, sama użyjesz pare razy jakiś złych i sprawa załatwiona. Oczywiście to tylko moja teoria i nie każdy może się z nią zgadzać. To by było na tyle. That`s folks :

Noiprox
Guru

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 2:01 pm Powrót do góry

zlo jest proste. lepsze dobro. co z tego, ze jest latwiesze, skoro nie masz satysfakcji, ze wygrales dzieki trudniejszej grze? przeciez mozna z tym, z kim sie gra ustalic: not attacking i juz gra sie jako dobry. jest wiele ludzi nastawionych dobrze do grania, i jest duzo dobrych. duzo ludzi sie zgadza na ten warunek. osobiscie jeszcze dodaje: don't take over other players villages, don't take over villages near other players village (tak na wszelki wypadek, zeby koles nie mial zasiegu do rozwalania swiatyni i wioski glownej), don't take over center village. wtedy sie sprawdza kto jest lepszy w zarzadzaniu wioska, ten kto ma wiekszy wplyw - wygrywa.

Noiprox
Guru

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 2:13 pm Powrót do góry

a, i jeszcze jedno. powod dla ktorego lepiej jest dawac ludzi do modlenia sie zamiast swiecenia ludzi. nowiec:
atakuja ci wioske (lub ty atakujesz) potrzebujesz mocy. w przypadku swiecenia co jakis czas MUSISZ leciec do swiatyni i szukac wiesniaka, nastepnie go wrzucic do oltarza. masz moc, to prawda, ale na ile ci starczy? na 5 kul ognia? najlepiej wtedy wezwac 100% ludzi do oltarza, wteydjest staly dobieg mocy. nie trzeba tracic czasu na latanie (nawet jak sie naciska dwukronie spacje to jest to zmudne i za duzo czasu odbiera) tylko stoisz w jednym miejscu i... gasisz domy swoje lub atakujesz

najlepszy sposob na gre (wg mnie). w taki sposob gralem z Aero w jednym teamie zeby byly dwie osoby, dobre i zle. jeden zajmuje sie atakowaniem, drugi zajmowaniem sie wioska.

Lisek
Uczeń

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 2:15 pm Powrót do góry

A ja tam zawze jestem naytralny.

Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 2:33 pm Powrót do góry

Dajesz 100% ludzi do świątyni, żeby się modlili, a wróg rzuca kulę ognia w świątynię i po grze, przegrywasz. Wiesz jak kiedyś mówili na wojnie? "Nie gromadzić się, na jedną osobę szkoda amunicji".
Jak ja z kimś gram i widzę, że w jego świątyni modli się nawet paru ludzi, to święcę ich (u siebie oczywiście), po co marnować swoich wieśniaków?
Wtedy do świątyni przybiegają nowi, czyli dla mnie: nowe święconki
i tak tylko co jakiś czas zaglądam do świątyni wroga, aż wybiję mu całą wioskę. (ten sposób jest dobry, jeśli umówię się z nim, że nie atakujemy wiosek)

Fawkes
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 2:52 pm Powrót do góry

To okrutne ja nic nie święce a energi mi nie brakuje

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Odpowiedz z cytatem
Krzychu
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 3:06 pm Powrót do góry

Ja święce tylko w ostateczności (w moim przypadku wcale). Że jestem zły nie znaczy że robie to co inni źli bogowie. Dbam o to by spichlerz był pełen, ludzi często uleczam, do ołtarza wysyłam ok 20% ludności (zależy od ilosci ludzi w wiosce). Więc, jakby się zastanowić, jestem neutralny.

.nomis
Bóg

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 4:09 pm Powrót do góry

Ja nigdy nie święcę wieśniaków. NIGDY! Jestem za dobry. Jak grałem kilka pierwszych razów, to nawet nie wiedziałem, że tam się zmienia charakter. Tzn. wiedziałem, ale nie wiedziałem czym to się objawia . Ale jak już rozkminiłem, to d razu wszedłem na dobrą drogę . I tak już na niej jestem do dzisiaj .

ravu
Nawrócony

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 5:27 pm Powrót do góry

a ja jak początkowo grałem nie wiedziałem czy jestem zły czy dobry w czwartej planszy się kapnełem ze jestem zły bo zabiłem w 3 kilka osob a w czwartej miałem czerwoną ręke i smierdzącego zgarbionego bbrzydkiego tygrysa ale na dobre wysło bo jak klątwe nemesiz walną to był biały i dobry ;d

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Noiprox
Guru

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 7:05 pm Powrót do góry

Aniu, a wiesz, ze istnieje cos takiego jak tarcza? nalozyc naagore, spichlerz i swiatynie i juz ale trza miec zdeczka duzo ludzi

Aero
Administrator

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 7:51 pm Powrót do góry

Przede wszytskim trzeba ustalić kto o czym mówi. Ja np. gram mnóstwo w multuiplayer. I mówię o tym która strona (Mocy ) jest lepsza w grze online. Tam przede wszystkim gry kończą się po 20-40 minutach, i szkoda czasu na rozbudowę wioski.
A jak grałem w single player to oczywiście - zapełniałem szpichlerz, leczyłem ludzi, nie święciłem ich tylko zaganiałem jakieś 30% do chramu.

A twoje argumenty Nox są jakoś mało przekonywujące... Tarcza? Ciekawe, czy wytrzymałaby megabucha, albo jeszcze lepiej - wzmocnienie. Wystarczy że chowaniec "przebije się" przez tarczę chroniącą spichlerz lub agorę, wtedy wszyscy wieśniacy wrócą. Poza tym jeśli tak się składa że masz tylko jeden ołtarz - jesli użyjesz tarczy, masz automatycznie zablokowaną możliwość używania pozostałych cudów z tego ołtarza. Z resztą jeśli naprawdę chcesz się przekonać która strona jest lepsza - zagrajmy. Ty jako dobry, ja jako zły. No co, tchórzysz? Wydaje mi się że na Bombo pokonałbym cię nawet jeśli nie atakowalibyśmy wiosek.

Aha a co do tego co pisałeś wcześniej: 3 dzieci i już mam kilkanaście kul ognia. Jakoś gram święcąc i nie narzekam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Noiprox
Guru

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 8:14 pm Powrót do góry

Aero... a kto mowil ze mowie o tarczy fizycznej? duchowa sie zarzuci i koles juz nie moz eprzywiazac chowanca. a przy odrobinie szczescia to nawt nie trafi.

pozatym czy ja mowie ze lepiej sie gra jako dobry? mowilem ci, Aero, ze zlymi jest latwiej. i nie mowie ze bym z toba wygral.

Aero
Administrator

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 8:21 pm Powrót do góry

No właśnie, kto mówił o fizycznej? Na pewno nie ja. Z tego co pamiętam, można przywiązywać... Whatever - zawsze pozostaje problem blokowania innych cudów.

A co do wygrywania: gdybyś grał jako zły, z pewnością miałbyś o wiele większe szanse.

Wiecie co? Brakuje mi trochę tych czasów jak MY - Fredi, Bua, Red itd. graliśmy często razem...

EX_Men
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 8:28 pm Powrót do góry

W moim przypadku wybór strony dobra lub zła podczas, kiedy zaczynałem moją grę po raz Pierwszy nie był świadomy, tzn. postanowiłem, że będę grał w jak najbardziej komfortowy dla mnie sposób, tak aby samo wyszło kim naprawdę jestem. Nabrałem się na ten slogan reklamowy na opakowaniu gry "Odkryj kim naprawdę jesteś", który okazał się być blefem. Jak można się domyslić po takim komfortowym graniu stałem sie zły jak demon żołciowy, wcale nie wiedząc, że o tym świadczy kolor świątyni czy choćby zły doradca...
Wtedy właśnie zapragnąłem być dobrym i tylko dobrym Bogiem Niestety większość graczy wybiera właśnie tą złą stronę dlatego, że jest ciekawsza, łatwiejsza i co najważniejsze jest więcej możliwości i to właśnie jest niesprawiedliwe. Według mnie strony w Black and White powinny być wyrównane. Także jeśli masz zamiar grać w sieci to definitywnie zła ścieżka, dlatego, że nie ma się co łudzić, że dobry gracz pokona złego, to jest po prostu niemożliwe w tej grze. . .

gg: 3807445

Aero
Administrator

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 8:57 pm Powrót do góry

Hehe mogę się założyć że Nox zaraz wystrzeli z jakimś postem mówiącym, że dobry może pokonać złego Pewnie zacznie się odwoływać do Vondilla blah blah blah...

Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Sro Paź 02, 2002 9:22 pm Powrót do góry

Ex.. powiedziałeś demon żółciowy? Czyżby dungeon keeper? Tam to dopiero było można być złym... jedna z moich ulubionych gier

EX_Men
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 6:08 am Powrót do góry

Właśnie, miałem na myśli niebezpiecznego strażnika : jakoś tak wolę Polską nazwę i to pierwszą część. Tak pierwsza według mnie była świetna i też uwielbiałem w nią grać, a druga za szybko się kończy, pozatym trójwymiarowa grafika jakoś tak ją zniesmaczyła.

gg: 3807445

Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 12:20 pm Powrót do góry

Ta druga część za bardzo ograniczała i rzeczywiście, była zdecydowanie za krótka. Niestety pierwszą miałam tylko przez prawie miesiąc i teraz szukam oryginału, ale jak tylko znajdę to nie mam pieniędzy
Pozostało mi więc na razie wspominanie dobrych złych dziejów

Lisek
Uczeń

PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 1:49 pm Powrót do góry

DK RULEZ
a nie możesz sobie kupić pirata??
Albo ściągnąć ISO z Neta (chyba żę masz modem bo nie pamietam)

Fawkes
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 2:04 pm Powrót do góry

Orginał wcale a wcale nie jest drogi

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Odpowiedz z cytatem
Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 2:13 pm Powrót do góry

Podaj mi stronę internetowego sklepu, w którym można kupić oryginalny DK. Co do pirata: gdybym chciała mieć, to bym nie oddała swojego koleżance.

.nomis
Bóg

PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 3:17 pm Powrót do góry

W TimSofcie napewno mają. A jak nie, to poszukaj u dystrybutora. A jak nie będzie, to zwiedź hipermarkety . Czasami to działa, np. jak szukałem Mytha: The Fallen Lords. Nigdzie nie było, przejechałem już wszystkie szczecińskie hipermarkety i gdzie było? Oczywiście, w ostatnim, do którego pojechałem .

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2003 9:53 pm Powrót do góry

Taaa te nasze Szczecińskie hipermarkety .

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2003 3:58 pm Powrót do góry

A wiesz gdzie było? W Tesco.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2003 4:12 pm Powrót do góry

Tesco sux bes kitu hit był lepszy .

Prawda, że piękne ?

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: