Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Black and white QUESTs
Idź do strony 1, 2  Następny
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum Black and White PL Strona Główna » Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 10:02 am Powrót do góry

robie gre oparta na zadaniach z BNW i CI juz Aero o tym wie, ale myli ze bedzie do kitu. nie robie tego dla uzniania, tylko dlatego, ze mi sie nudzi beda spotykane zadania takie jak - ryby, drzewa, wilk, olbrzymy... w przypadku zaproponowania jakiegos questa do gry, prosze pisac gra bedzie miec fabule

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 10:04 am Powrót do góry

aha a fabula jest, ze z Lethysem sie mierzy. trzeba bedzie pobic rkord Lethysa w kazdym z zadan ;P beda tez inne zadania. np on bedzie atakowal wioske, a nie mozna dopuscic, by w jakims czsie cala wioska sie spalila. albo jeszcze kto szybciej narysuje gest...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 10:19 am Powrót do góry

grę? A grafika pewnie będzie jak w b&W, albo lepsza prawda? Ooo, no popatrz, nawet fabuła jest, no tego to się nie spodziewałam. A tak serio, to daruj sobie, robienie gry to długi, męczący i nużący proces, już w połowie stwierdzisz, że nie masz siły... no chyba, że stawiasz sobie bardzo wysokie progi i w przyszłości chcesz pracować tworząc gry, taaa.... Polskie gry są najlepsze.. pył i jeszcze... e, nawet nie warto pisać. Polska to zacofana wiocha w dziedzinie gier, niestety.

Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 10:33 am Powrót do góry

Selion - nie musisz mi o tym mowic, ze mi straca sie checi nawet nie wiesz przy ilu grach nie mialem checi, i juz przerwalem robote no ale robienie gier to moje hobby a grafika? no nie wiem czy bedzie z BNW... Nomis widzial wersje alpha bardzo dawno temu. to jeszcze menu bylo szajsowate

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 11:53 am Powrót do góry

Ale te gierki były nawet fajne... Tak w sam raz na wolną chwilę .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 12:11 pm Powrót do góry

to w takim razie przyślij mi jedną, albo dwie (pod warunkiem, że nie mają powyżej 100MB) pirania.hmm@hoga.pl

Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 1:10 pm Powrót do góry

problem w tym, ze to jest w jednym pliku wszystko...

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 6:30 pm Powrót do góry

Jak ja bym miał 100MB ściągać, to życia by mi zabrakło .

Ostatnio zmieniony przez .nomis dnia Wto Lip 09, 2002 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz

Krzychu
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 6:44 pm Powrót do góry

Ja mam marne 20.

Selion
Stała forumowiczka

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 6:51 pm Powrót do góry

Ale czego masz 20? Ja chciałabym, żeby Nox wysłał mi swoją grę, ale jeśli zajmuje ponad 100MB to długo by się przesyłała przez net i nie chciałoby mi się czekać.

Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 09, 2002 7:36 pm Powrót do góry

Selion - skontaktuj sie ze mna na gg.

Aero
Administrator

PostWysłany: Sro Lip 10, 2002 5:50 pm Powrót do góry

Noiprox napisał:
juz Aero o tym wie, ale myli ze bedzie do kitu

Spróbuję się nie zdenerwować.
Pokaż mi cytat z naszej rozmowy, w której dałem to znać. Tylko nie wyrywaj zdania z kontekstu, daj jakis większy fragment rozmowy, a wybrane zdanie obejmij pogrubieniem.

Mówiłem tylko, że JA uczę się Pascala, bo chcę się nauczyć programowania. I tyle.

BTW: Jak tak to nie będe gorszy - akurat skończyłem swojego wężyka w Pascalu Mój pierwszy poważniejszy program, hehe Narazie nie ma wodotrysków, sam engine (hehe ) ale wkrótce zrobię sztuczna inteligencję dla kompiterowego przeciwnika Będzie niewiele gorsza od tej z B&W tu do ściągnięcia Nox, ani słowa o zgapianiu Bo jeszcze powiesz że ściągnąłem od ciebie pomysł robienia gier (nie komentuj tego).

PS. Wersję alpha i ja dostałem. Nawet fajne Ale zrób coś, żeby zatrzymało gracza, bo jeśli to ma być do jednorazowego przejścia, to szkoda twojej roboty.

Oh my god, they killed Kenny! You bastards!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Krzychu
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Lip 10, 2002 6:35 pm Powrót do góry

Fajna gierka Aero. Jak ja lubie grać w węża.

Noiprox
Guru

PostWysłany: Sro Lip 10, 2002 6:36 pm Powrót do góry

Aero - skad ty wytrzasnales??? od Selion? bo chyba tlyko jej wyslalem. a ja wywnioskowalem wtedy z naszej rozmowy ze tak sugerujesz coz, ja robie w TGF, zeby najpierw wyrobic se wprawe w robieniu gier. wezyka to ja juz dawno przerabialem w TGF w adresie, gdzie ci pidawalem jest wlasnie MOJ przyklad jak to zrobic

Noiprox
Guru

PostWysłany: Sro Lip 10, 2002 6:42 pm Powrót do góry

a wlasnie Aero - robienie gier w programach typu click (do nich wlacza sie TGF. jest tez CNC, KNP, MMF, RPG MAKER... nei wierzysz ze tyle jest? nawet wiecej istnieje ktorych nie podalem:) ) nie osmiesza wcale ludzi. nawet nie zdajesz se sprawy ile ludzi w tym siedzi. i to jest wlasnie poczatkowanie przed robieniem jakiejs warznej produkcji. i wcale on nie jest prosty

Aero
Administrator

PostWysłany: Sro Lip 10, 2002 7:20 pm Powrót do góry

Skąd to wytrzasnąłem? Sam mi dałes

Noiprox napisał:
a wlasnie Aero - robienie gier w programach typu click (do nich wlacza sie TGF. jest tez CNC, KNP, MMF, RPG MAKER... nei wierzysz ze tyle jest? nawet wiecej istnieje ktorych nie podalem:) ) nie osmiesza wcale ludzi. nawet nie zdajesz se sprawy ile ludzi w tym siedzi. i to jest wlasnie poczatkowanie przed robieniem jakiejs warznej produkcji. i wcale on nie jest prosty

Wiem, ze tyle jest takich programów, sam mam TGF. I nie twierdzę że to ośmiesza ludzi - bo przynajmniej ludzie coś robią, napewno robienie czegokolwiek związanego z kompami jest lepsze niz nic-nie-robienie
I wiem, ze to jest trudne. Ale jeśli ktoś ma zamiar w przyszłości się tym poważniej zajmowac, to powinien zająć się programowaniem, nie tworzeniem gierek (nie chodzi mi tu o ośmieszenie, tylko.. o nazwę). Bo w takich game-makerach możesz robic ciekawe gierki, ale do pewnego poziomu. W końcu możliwości zaawansowania gier się kończą. Poza tym nie zrobisz w nich innych programów - bazy danych, programy matematyczne, stuff like this. A w językach programowania, choć poczatkowo programy są mniej zaawansowane (taki mój wężyk), to po prostu z czasem robi się coraz trudniejsze, możliwości przy perfekcyjnym władaniu językiem są znacznie większe niż przy gamemakerach. Z resztą chyba wiesz to co mówię. I mam nadzieję, że się zgodzisz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Noiprox
Guru

PostWysłany: Czw Lip 11, 2002 7:50 pm Powrót do góry

chcialem powrocic do tematu i opowiedziec o postepach w grze

na poczatku opowiem wam drzewko wyborow w tej grze

logo
|
wybor charakteru
|
wybor rodzaju gry - z fabula lub bez
| \
intro rozmawia Lethys wybor gier
/ | \
ryby drzewa wilk

narazie tylko tyle jest gier. a intra jeszcze nie ma. podeslalem Selion symbol Lethysa, i pzreslala mi na maila juz calego Lethysa tylko WP nie dziala i nie moge odebrac

menu w wyborze rodzaju gier i wyborze gier jest niemal identyczne. na tle zamazuje sie - rozmazuje w kolko tlo. tlo jest identyczne do tla podczas tworzenia profilu na samym poczatku gry. kursor jak w BNW.

w wyborze charakteru jest wybor:
jasna strona
szara strona
ciemna strona

w zalerznosci co sie wybierze bedzie sie miec inna reke podczas gry

Noiprox
Guru

PostWysłany: Czw Lip 11, 2002 7:54 pm Powrót do góry

ma mnadzieje ze cos zrozumieliscie z tego "drzewka" ;P

Krzychu
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Lip 11, 2002 8:12 pm Powrót do góry

Ja zrozumiaqłem... po pięciu minutach

Noiprox
Guru

PostWysłany: Pią Lip 12, 2002 8:51 am Powrót do góry

heh. no wezcie jakos ocencie

Aero
Administrator

PostWysłany: Pią Lip 12, 2002 9:26 am Powrót do góry

Mamy ocenić? To wyślij grę Z samego opisu wiele wywnioskowac nie można Tzn. wnioskuję jedno: że obecna gra różni się od tej 'alphy', którą mi wysłałeś dawno temu jedynie menu Gry zostały te same. Hehe skupiłes się na bajerach, a nie na samej grze Ale... zobaczymy

Noiprox
Guru

PostWysłany: Pią Lip 12, 2002 9:42 am Powrót do góry

rzeczywiscie Aero - skupilem sie na bajerach, ale nie "wydam" gry ktora wyglada jak tamta alpha, nie? bajerkow musi troche miec wlasnie robie intro a zadnych pytan w sprawie projektu?

Aero
Administrator

PostWysłany: Pią Lip 12, 2002 5:47 pm Powrót do góry

Ja mam jedno: czy jakakolwiek gra może odnieść sukces dzięki samym bajerom?

Noiprox
Guru

PostWysłany: Pią Lip 12, 2002 6:40 pm Powrót do góry

a mam pytanie - czy w zanej grze nie ma bajerow? BNW jest zlorzony tylko z nich no pomysl, smycz, chowaniec, reka (przeciez mogl byc zwykly kursor!), latanie (mogl byc widok od gory przeciez). ja narazie pracuje nad wygladem tej gry. wlasciwie juz skonczylem interko juz jest (tenks for Selion ) i robie pierwsze zadanie. w bez fabulowej grze sa juz 3

Noiprox
Guru

PostWysłany: Pon Lip 15, 2002 9:27 am Powrót do góry

no Aero, czemu nie odpowiadasz gra juz troche jest bardziej zlorzonaq, wiec moge dac wam screeny jezeli chcecie

Aero
Administrator

PostWysłany: Pon Lip 15, 2002 8:39 pm Powrót do góry

Czemu nie odpowiadam??? BO GRAM W KLANIE!!! tak, wiem że nie do pomyślenia, ale niektórzy jednak grają. A co do gry: smycz, ręka i swobodne ruchy kamery to nie bajery. Z resztą nawet jeśli się uprzesz to tak nazwać - w B&W oprócz kilku bajeów jest głównie fabuła, a gra z samymi bajerami to żadna gra. Wiesz ja ci się dziwię, że wolisz robić imitację B&W (zaraz się tego czepniesz) niż grać w oryginał.

Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 16, 2002 9:47 am Powrót do góry

Aero, gdyby mi chodzil patch to bym oczywiscie ze gral! ale co ja poradze? a niby to nie sa bajery? grales w civilisation, nie? BNW moglby miec tez tak samo. chodzi mi o wioskach, nie widac ludzi, nie widac jak chodza. ja moge przyznac, ze gdyby BNW mialo grafike jak civilisation i tak asmo miasta by byly, to bym nie gral nie byloby tyle samo swobody. a smycz to jest bajer, mogloby byc tylko klikanie. i czy ty mowiac ze bajery nie sa potrzebne probujesz mnie przekonac ze powinienem zrobic gre o grafice z atari? po kiego grzyba, skoro grafika moze byc przyjemna dla oka? myslisz ze w mojej grze nie ma fabuly? juz troche jej jest, zdeka naciagana. na samym poczatku fabula jest inna w zalerznosci od wyboru charakteru (tak tak, bajer ). nie mysle ze gra musi miec dobra grafike, ale skoro moze bhyc, to czemu ma nie miec? tak samo z bajerami.

Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 16, 2002 10:47 am Powrót do góry

wa wlasnie, moglbys nie krzyczec. a mowisz ze t oja rozpoczynam klutnie...

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Lip 16, 2002 11:48 am Powrót do góry

Ekhm... Nox, myślę, że Aero miał prawo się trochę zdenerwować. Klan ma 6 członków, a grają tylko 2 osoby! Niewiele... Robię, co mogę (a nie wile mogę) żeby patch zaczął mi działać, za wszelką cenę staram się uniknąć reinstalacji. Ale jak już mi się uda, będę grał tak często jak mogę.

Noiprox
Guru

PostWysłany: Wto Lip 16, 2002 12:02 pm Powrót do góry

nomis, gdyby mi chodzil patch to tez bym gral... mi wyskakuje ze nie mam current version. probowalem znalesc ten progrm do usuwania patcha 1.10 ale nie znalazlem. a ten na cenedze jest zepsuty... ja tez nie chcialbym reinstalowac gre. Aero powinien zrozumiec tych ktorym nie chodzi patch, a nie wydzierac sie

Forum Black and White PL Strona Główna » Inne
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do: