Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Black & White na Androida

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 5:03 pm Powrót do góry

Tak, tak, dokładnie jak w temacie. Nic się tu od dłuższego czasu nie dzieje, to podzielę się tą niesłychaną nowiną.

Tutaj Filmik dla zainteresowanych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
Meee
Skamielina

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 1:21 pm Powrót do góry

Przejrzałem na wyrywki tylko - pojawia się gdzieś tam chowaniec w ogóle?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 3:12 pm Powrót do góry

Ciekawe jak sprawa się ma pod kątem prawnym.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 10:45 pm Powrót do góry

Meee napisał:
Przejrzałem na wyrywki tylko - pojawia się gdzieś tam chowaniec w ogóle?

Jest w opisie filmiku:

Cytat:
Na mapie znajduje się też bogini Miłości (różowe serduszko), który jest pierwszym bogiem SI. Powiem tak szczerze, że dosyć trudnym nawet dla mnie . W grze wcielamy się w Nemezisa, który zaczyna jako nikomu nic nierobiący bóg pod wodzą swojego ojca boga Mroku....

Mamy chowańca, który jest na pewno inteligentny, jak na tego typu grę, dodatkowo całą gammę códów od wody, przez tarcze, aż do Megaexplozji!. Możemy kształtować zachowanie naszego potworka, przez naukę, głód, zmęczenie i jego karmę (dobra i zła)

Możemy wpływać na otoczenie za pomocą naszej ręki (drzewa, kamienie, grzyby, płoty, rusztowania, budynki, cuda, zwierzęta i wiele innych) są obiektami w pełni interaktywnymi

Chociaż, prawdę mówiąc, z pierwszego akapitu wnioskuję, że autor nie do końca pierwowzór tak naprawdę ogarnia.

jeden1 napisał:
Ciekawe jak sprawa się ma pod kątem prawnym.

Szczerze, też się zastanawiałem, bo to może być dosyć niejednoznaczne. Z samym oryginałem dzielony jest tytuł i założenia rozgrywki, ale poza tym gry są dosyć różne, oraz autor bodaj jeszcze nie pobiera za to żadnej opłaty i nie wykorzystuje żadnych zasobów LH tylko tworzy wszystko samemu. To jak pisanie powieści w istniejącym już fikcyjnym świecie bez czerpania z tego korzyści. Ale z grami może to wyglądać trochę inaczej.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 9:16 am Powrót do góry

Czy aby dźwięki nie są żywcem wyrwane z polskiej wersji B&W? Komunikaty o uczniach, dźwięk składowania drewna itp?

Poza tym, to w tej chwili chyba własność M$. Oni uwielbiają bić się o wszystko.

Co do opłat, chyba ma zamiar je pobierać. Wspominał coś w opisie, że ci, którzy napiszą komentarz otrzymają grę za darmo. O ile nie mówi tego wprost, zdaje się implikować opłaty.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 10:02 am Powrót do góry

jeden1 napisał:
Czy aby dźwięki nie są żywcem wyrwane z polskiej wersji B&W? Komunikaty o uczniach, dźwięk składowania drewna itp?

Powiem szczerze, że oglądałem to bez głosu. Teraz dopiero sprawdziłem i faktycznie, dźwięki są te same, więc już nie wygląda to tak kolorowo.

Cytat:
Poza tym, to w tej chwili chyba własność M$. Oni uwielbiają bić się o wszystko.

Skoro nawet Linuxa z Chomika usuwali .

Cytat:
Co do opłat, chyba ma zamiar je pobierać. Wspominał coś w opisie, że ci, którzy napiszą komentarz otrzymają grę za darmo. O ile nie mówi tego wprost, zdaje się implikować opłaty

Ano właśnie, nie bezpośrednio. Spekulować do jego zamiarów sobie możemy, ale zakładając, że nie planuje nic więcej, to udostępnianie gry pod takimi warunkami chyba nie jest nielegalne?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 6:49 am Powrót do góry

Wygląda OK, chociaż na początku aż mnie oczy zabolały, jak zobaczyłem "kłucić". Mam nadzieję, że twórca sięgnie po słownik ortogrficzny.
Poza tym to żywcem wyjęty z PC Black & White (wyłączając grafikę). Póki co gra może i jest za darmo, ale pewnie dlatego że to jakaś tam wersja alfa demo.
Tak czy siak Lionhead, jeśli się zorientuje, że ktoś to zrobił, może wytoczyć proces choćby za muzykę, dźwięki czy głosy. Dobrze byłoby uzyskać od nich zgodę na wykorzystanie tych rzeczy.

No i ja tej gry i tak nie ściągnę bo na bank telefon mi tego nie pociągnie

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 11:19 am Powrót do góry

Jako, że mam teraz wolnego czasu w nadmiarze, a ciekawość nie daje mi spokoju, napisałem do LH z pytaniem jak to wygląda ze strony prawnej i co o tym myślą.
W końcu i tak by się dowiedzieli, więc nie widzę przeciwwskazań.
Przynajmniej dowiemy się z pierwszej ręki .

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: