Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
co tam?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the Aspirin'a
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 1:19 am Powrót do góry

Meee napisał:
Król Lew? TEN król lew? Wieki temu w to grałem, nigdy mi się wtedy nie udało przejść. (Później chyba to skończyłem na emulatorze SNESa) Na cmentarzysku słoni miałem ciarki :p

Wyobraź sobie, że ja teraz w niego grając, dalej mam problemy i rzucam wyzwiskami w stronę komputera, jakby to coś w ogóle dawało. Zastanawiam się przez to co ja musiałam przeżywać jako dziecko, nie mogąc przejść któregoś etapu. Ale pamiętam jedno - ukończyłam tę grę. Teraz nie mogę haha.

Meee napisał:
AvP2 było dobre

Dzięki, że przypomniałeś. Kiedyś się zabierałam za to, a potem zapomniałam. Ech, mam straszne gamingowe zaległości.

jeden1, Penumbra, Amnezja - obie potrafią nieźle człowiekiem pozamiatać. Niby takie proste, utarte, schematyczne zagrania jeśli chodzi o wystraszenie, ale właśnie po takich grach widać, że najważniejszy jest klimat.

Evilz, grałam chyba w AitD, ale nie wiem, którą część, poza tym byłam mała i strasznie się bałam. Pamiętam tylko tyle, że był tam jakiś cmentarz i chyba jakiś pies. I jakiś dom w lesie. Przezajebiste są takie motywy, jak urywkami, pojedynczymi obrazami pamiętasz coś ze swego dzieciństwa, a potem znajdujesz, na tym przykładzie, daną grę i po 19248109 latach znowu możesz rozkoszować się na sprzęcie najnowszej technologii x-letnim Królem Lwem, który na grywalności nie stracił nic.

@_@

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 2:06 am Powrót do góry

To jest jedynka AitD Pamiętam miejsce, które opisałaś. Tyle że w AitD nawet główny bohater był cholernie mroczny, z tego co pamiętam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 9:28 am Powrót do góry

Z tego co pamiętam bohaterów było dwóch - jakaś babka i Carnaby który jest bohaterem każdej części.Chociaż w jedynkę mało grałem.

@Aspirina - Fajnie , fajnie niestety w przypadku horrorów starzenie się grafiki wg.mnie zabija częściowo klimat/efekt strachu.Ale w sumie np. Settlersi 2 i 3 nadal są dla mnie najlepszymi grami strategicznymi jakie powstały bo grafika (S3 trzyma się nieźle) nie robi w tym przypadku znaczenia

the Aspirin'a
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 1:09 pm Powrót do góry

No to już wiem, że jak to jest AitD1 to warto pograć, wtedy - wybaczcie kolokwializm - srałam ze strachu.

Evilz, wiadomo, że wraz z postępem techniki coraz mniej nas straszą kanciaste potworki z tamtego wieku, a i efekty już nie te, ale nawet jeśli, to moim zdaniem dobry horror z dobrym klimatem obroni się i bez wielkich osiągnięć technologicznych do tego stopnia, że z chęcią do niego powrócisz. Zresztą z każdą grą tak jest. Te starsze miały swoją aurę, teraz wszystko jest takie samo jak dla mnie. Trzeba umieć wyszukać perełkę

@_@

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 5:13 pm Powrót do góry

A Ja gram w tą cholerną Penumbrę (teraz zrobiłem sobie przerwę, bo słońce świeci) i powiem jedno: Nie bałem się tak od lat Niektórzy ludzie się śmieją, że ktoś boi się horrorów, ale Ja uważam, że horrory są po to, żeby się ich bać. Na tym polega zabawa A w Penumbrze trochę niewygodne sterowanie jest, ale przez tą cholerną fizykę człowiek nawet bardzo delikatnie odkłada podniesione przedmioty.

Co prawda, raz zebrałem się na iście filmową odwagę (wiecie, jak kiedy bohater filmu wchodzi do pokoju w którym słyszy dźwięk mlaskania i za chwilę coś urywa mu rękę xD). Tam był taki pokój, z którego dochodziły szlochy. Były też 2 inne drzwi. Jedne były zablokowane, pokój za drugimi dokładnie przeczesałem i znalazłem drogę dalej, ale musiałem się dowiedzieć, co tam płacze...

Najpierw podszedłem do tych drzwi i normalnie próbowałem je otworzyć. Okazały się zabarykadowane. Więc wziąłem najbliższy duży kamień i zacząłem hmmm... chyba jedynym, oddającym w pełny wymiar tego, co zrobiłem, słowem jest... napier*alać nim w te drzwi

Muszę polecić tą grę jednej znajomej. Ona też lubi takie klimaty

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 7:13 pm Powrót do góry

Aspirina , ja rowniez mam takie odczucie w stosunku do wielu starszych gier ale akurat horrory sie nie kwalifikuja Jj , super frajda - zwiewac przed wszystkim co sie rusza xd

Kejaji
Wyznawca

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 8:45 am Powrót do góry

To jest frajda:p

the Aspirin'a
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 6:55 pm Powrót do góry

jeden1, ta gra się wkręca jak ja pierdziele, ale naprawdę trzeba grać w ten gatunek w nocy, ze słuchawkami i najlepiej jak nikogo nie ma w domu. Inaczej nie ma sensu. Jak ja tak grałam, to nawet miałam obawy włączając Bioshocka, eh.

Evilz, no ale dlaczego w zasadzie się nie kwalifikują? Starsze horrory (filmy) miały niepowtarzalną otoczkę, a też technologicznie nie były dobre. Te nowe mają możliwość wystraszyć wizualnie i tak naprawdę tylko tak straszą, a robione są na jedno kopyto i ze świecą szukać czegoś innowacyjnego.
Więc czemu z horrorami na PC itp. jest inaczej? Nie rozumiem Twojego toku myślenia

@_@

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 8:33 pm Powrót do góry

Cóż, mechanika Penumbry Mnie trochę zawiodła. Pierwsze raz, kiedy wystąpiło realne zagrożenie było wspaniałym uczuciem. Najważniejsze jest to, że bohater powiedział, że nie może patrzeć na tą istotę, bo spanikuje. No i tylko kącikiem okaz patrzyłem, co to jest, gdy przechodziło obok Mnie. Gdy miałem przypadkowo okazję zobaczyć przód tego czegoś, bo akurat wyglądałem zza rogu, zobaczyłem tylko żółte światełka w miejscu oczu. Genialne uczucie... gdyby nie warczenie, pewnie usłyszałbym własne serce. Ale kiedy znalazłem się w "martwym punkcie" i wiedziałem, że nic nie zdziałam, postanowiłem wyjść z ukrycia i zabić to, cokolwiek to jest...

Pomijając fakt, że nie było to zbytnio przerażające stworzenie, po zabiciu go (upadło) cały czas otrzymywałem obrażenia. W dodatku musiałem do tego podejść, bo samo nie chciało -_- Ale respekt za to, że tak strasznie bałem się czegoś tak banalnego.

Ja wprowadziłem sobie ułatwienie. Zostawiłem drzwi do swojego pokoju odkluczone. Przecież dostałbym zawału, gdyby matka chcąc wejść zaczęła trzaskać drzwiami xD

A wracając do horrorów-filmów, to chwilowy głód można zaspokoić pracami FEWDIO

Ostatnio zmieniony przez jeden1 dnia Pią Lip 22, 2011 9:17 pm, w całości zmieniany 1 raz

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 8:39 pm Powrót do góry

@Aspirina , spójrz na to tak :

Gra może być stara ale nadal jest grywalna , np.w/w Settlersi , Half - Life czy Heroesi.Natomiast grywalność polega tu na systemie gry tzn.systemie budowania/fabule.Te gry oferują to , natomiast głównym atutem horroru ma być strach i ew. fabuła.Fabuła może być super itd , ale mówiąc wprost - kiedy chce mnie przestraszyć kupa pikseli wywołuje to u mnie śmiech , a klimatu nie czuję.Grafika w horrorach jest ważna , chociaż można strach wywołać też np. muzyką.Ale te dwa czynniki muszą współpracować.Właśnie dlatego kiedyś ludzie umierali na zawał oglądając Mumię , a teraz wzbudza ona pobłażliwy uśmiech

@JJ - Oh my gross got , a nie mówiłem - mechanika ucieczki jest nudna a kiedy przychodzi do zabijania to nie ma się co bać ;0 Ogólnie gra nie jest zła ale na dłuższą metę powtarzalna i przestaje straszyć kiedy wiesz że możesz to zuo ubić

Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: