Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Bloodline Champions

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Inne gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meee
Skamielina

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 4:14 pm Powrót do góry

@Evil. True w wewnętrznej walucie faktycznie LoL jest dużo tańszy, ale jeśli mowa o zdzieraniu kasy to i tak sądze, że BC jest lepsze.

Trochę info o grze:
Bloodline Champions to darmowa arena multiplayer. Porównując to tak jakby czempioni z LoL/DOTA/HoN stwierdzili, że olać bazy i dołączyli do kolejki na areny w WoWie.

Są trzy tryby gry, ale standardowe są areny gdzie dwie drużyny od 1 do 5 czempionów (tutaj zwanych Bloodlines) naparzają się między sobą aż zostaną tylko członkowie jednej z nich.

Co wyróżnia BLC jeszcze bardziej od podobnych gier, to fakt, że gra oparta jest tylko na umiejętnościach graczy. Postacią kieruje się WASD, nie kliknięciami myszki. Wszystkie umięjętności poza buffami to tzw. "skillshoty", nie ma autoataków, każda postać ma podstawowy skill to bicia, ale nawet te które walczą wręcz muszą sobie ręcznie trafić.

Nie ma tu krytyków, dodge rating, czy innych pasywnych redukcji obrażeń (te ostatnie są na skillach), a wszystkie umiejętności zadają ustaloną ilość obrażeń, więc nie ma tu czegoś takiego jak "lucker", "akurat kryt siał", czy "f*** miss"

W BLC nie ma też many, "zasoby" do używania skillów to cast time (rzucanie czaru przez 1.5 sekundy trwa wieki ), cooldown oraz energia, po której naładowaniu można użyć "ultimate" skilla lub wariacji dwóch innych (różnie dla każdej postaci.

Moim zdaniem świetny pomysł, wartka akcja oparta na umiejętnościach, utrzymana w oryginalnym klimacie (ten mi się z początku nie podobał, ale dałem się przekonać). Mecze trwają max ~5 minut, więc nie trzeba mieć wolnej godziny jak w LoLu.

Żeby nie było, gra nie jest pozbawiona wad, które w większości wynikają z matchmakingu. Podobnie jak w LoL trafia się na leaverów i afkerów. Często drużyny nie są dobrze zbalansowane (pomijając już nawet ludzi trenujących nowe postaci na ladderze etc), lub z powietrza na wyższym rankingu któraś drużyna dostaje kolesia, który grał w to godzinę.

Da się to przeczytać w ogóle?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 9:56 pm Powrót do góry

Spróbowałem i gra ma jeden minus. Nie jest tak dobra, jak ją opisujecie.

Przede wszystkim w oczy rzuca się piekielnie nieprzyjazny dla nowych graczy interface. Spróbowałem sobie jednego single playera. Oprócz okropnie niskiego fps, najbardziej przeszkadzało Mi absolutne niepołapanie się w tych skillshotach. Jest ich dużo i opisy mają piekielnie długie opisy. Poprzypisywane po dwa do jednego okienka sprawiają, że przy próbie gry tym Psychoczymśtam, próbowałem atakować przeciwnika umiejętnością leczenia.

Nie widzę też żadnego powodu, aby myśleć nad taktyką bardziej, niż w innych grach. Jak zwykle, teamwork daje lepsze efekty niż single, co nie jest jakimś wiekowym przełomem.

Zawsze popierałem Hitchcocka... "Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć". Tutaj film zaczyna się od wielkiej tajemnicy, której nikt nigdy nie pozna, bo uśnie w połowie filmu.

Btw, na siłę można znaleźć powód, aby płakać "lucky". Zauważyłem, że po ustawieniu time limit, pojawia się "death field". Wystarczy jakimś odpychającym skillem wrzucić nooba w takie pole i przepis na "lucky" gotowy!

Wolę jedną rundkę LoL, niż 12 BC.

Meee
Skamielina

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 10:12 pm Powrót do góry

uh... sorry? To, że nie chce Ci się poczytać co jest co nie ma nic wspólnego z jakością gry. Zgodzę się, że jest tego sporo na raz, ale ogólnie w grze nie ma aż tak dużo do rozkminienia. Bez przesady, Monster Hunter to to nie jest.
btw. w grze dostępna jest encyklopedia, w której można na spokojnie poczytać co robią wszystkie skille

Jeśli gra Ci się nie podoba trudno, nie zmuszam przecież nikogo :p ale sugeruję poświęcić więcej niż 5 minut na wyrobienie sobie opinii.

Taktyki w teamach jest więcej niż może się wydawać, ale z drugiej strony ileż może tego byc przy tak ograniczonym polu manewru - kilku graczy na małej arenie i nie masz szyberdziesięciu skilli jak w WoWie.

Wrzucenie kogoś w mgłę to dobra taktyka, nie ma nic wspólnego ze szczęściem. Jeśli ktoś ci po tym pisze "lucky" to nie wie co mówi.

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 11:14 pm Powrót do góry

Yh , co do tych cen może masz rację Meee , ale wolę mieć szybciej postać w LoL , a w Bloodline trwa to wieki.

JJ , dla mnie interfrejs jest prosty a gra jeszcze prostsza IMO to prawda , że LoL lepsze , ale w Bloodline i tak warto zagrać ze 4 rundki dziennie

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 12:28 am Powrót do góry

Meee, to też nie mówię o jakości gry, ale o pierwszym wrażeniu. Mnie zraziło trochę do tej gry. Pogram jeszcze trochę, bo gra może być naprawdę dobra, jednak pierwsze wrażenie jest negatywne. Nawet bardzo...

Dobra, więc udało Mi się doprowadzić ustawienia do poziomu dodatnich fps, a co dziwne, nawet znośnych. Spróbowałem wszystkich dostępnych w tej chwili Bloodlinesów, z czego najbardziej przypadła Mi do gustu Psychopomp. Teraz, po kilkunastu walkach, mogę stwierdzić, co jest problemem, gdy już przebijesz się przez początek...

Ilość tych Bloodlinesów. Pisaliście, że dużo ich nie ma, ale to trochę nudnawe, gdy na 10 gier tylko 1-2 mają postaci spoza rotacji (chyba tutaj też się tak nazywają darmowe postacie). Co więcej, połowa teamów jest identyczna, czyli tank+melee dps+healer. Oczywiście nie przeszkadzałoby to, gdyby po obu stronach nie było dwóch identycznych tanków, dwóch identycznych melee dps i dwóch identycznych healerów.

Drugi ważny powód jest raczej opinią nisko-zaawansowanego gracza, ale Thorn wydaje się być overpowered... I to poważnie. Wrogi team zjechał Nas jak chciał, ale Thorn się nie dał i zabił całą 3.

Ogólnie to jednak chyba będę w to grał od czasu do czasu...

Meee
Skamielina

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 9:34 am Powrót do góry

Dobry LoL nie jest zły, ale jak trzeba czekać w kolejce 15 minut, żeby potem dostać w grze leavera to się odechciewa

Compy (skład drużyny) się zmienią jak trochę pograsz, u mnie praktycznie się już nie zdarza żeby nie było żadnego z poza rotacji. A całkiem mirrory to od początku były dla mnie prawie niespotykane, zwłaszcza z tankami bo chyba najczęściej jeśli któregoś archetypu nie ma to tanka. Zdecydowanie nie jest aż tak ważny jak w LoLu. Poza tym można tu mieć powtórki w jednym teamie, teraz bywa 2x nomad, a na poprzedniej rotacji nierzadkie były 3x Harbringer

Też jak zaczynałem myślałem, że Thorn jest op. Wiele się to nie zmieniło Jak się nauczysz co on może to jest do ogrania, ale i tak to zdecydowanie jeden z najmocniejszych bloodline'ów w grze.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 10:43 am Powrót do góry

Wiesz, czasem lepszy leaver niż feeder w LoLu. W ogóle to zastanawiam się, dlaczego porównujemy Bloodline Champions do League of Legends. Widzę więcej różnic, niż podobieństw.

A skille faktycznie, "są do ogarnięcia". Szkoda, że tutorial nie bierz pod uwagę wyjaśnienia EX. Dopiero gdy zajrzałem do encyklopedii, zrozumiałem dlaczego przy trochę bezmyślnym używaniu skilli, prawie wcale nie rośnie Mi energia

Meee
Skamielina

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 12:26 pm Powrót do góry

Bo do czegoś trzeba, tak to już jest :p

Ex są faktycznie zagmatwane nieco na początku Ja zwykle nie używam ich w ogóle - wiem, że nie najlepsza taktyka, ale grając najwięcej harbringerem exy nie są aż tak różne od podstawowych i nie chce mi się podczas walki zastanawiać czy warto rzucić ex czy nie. Zwłaszcza, że na ulcie harb wymiata

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 12:58 pm Powrót do góry

Cholera. Piszę coraz gorzej... W tej chwili, sam ledwo co mogę zrozumieć Moje zdania. Interpunkcja Mi siada, odmienianie nawet przez osoby coraz częściej Mi się myli, a o połykaniu liter nie wspomnę...

Zauważyłem, że Psychopomp ma fajnego exa, który odpycha przeciwnika. Przydaje się do ratowania komuś tyłka lub wyrzucania w mgłę

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 8:08 pm Powrót do góry

Da Psychorycho dobra rzecz ale najlepiej gra mi się Spirmaszterem , Vangłard i Bumernag też są fajni Ale nadal uważam że - Dobra rundka w LoL > Dobra rundka w Bloodline Champions LoL ma to coś co mnie przyciąga

Coursant
Wieśniak

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 9:07 pm Powrót do góry

nie czytałem całości, ale...
dajcie jakiś link, czy cuś? xd (wiem, google itd, ale leniwy jestem)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 9:07 pm Powrót do góry

LoL jest bardziej kolorowy i ogólnie atrakcyjniej zrobiony. Gdybyście nie zachwalali BC, a trafiłbym na nie przypadkiem, nawet bym nie pobrał klienta...

Btw, te nazwy nie są aż tak trudne... Psychopomp, Vanguard, Nomand i Spear Master...

Meee
Skamielina

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 9:15 pm Powrót do góry

jeden, szczerze?
Pierwszy raz jak zobaczyłem tytuł gdzieś i dotarłem przez google na stronkę ( http://www.bloodlinechampions.com/ ), stwierdziłem, że nie będę w to grał bo strasznie brzydkie te czempiony

Niedawno dopiero widziałem jak brat to próbuje i w akcji wyglądało całkiem całkiem więc się wciągnąłem.

W LoLa grałem chyba przeszło pół roku, po prostu zmęczyłem go i nie chce mi się grać więcej niż ~jeden mecz dziennie, jeśli tyle.

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 12:56 pm Powrót do góry

Eh , mam 14 lvl i dopiero 1/5 sumy na Bloodline'a ;d

Forum Black and White PL Strona Główna » Inne gry
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: