Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
MMORPG
Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Inne gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lewek
Wyznawca

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 12:35 pm Powrót do góry

Chej mogL by mi ktoś polecić jakąś gre oprócz Metina i WoW?
Z góry dzięki. :-)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 9:20 pm Powrót do góry

Runes of Magic - darmowy klon WoW-a , Lineage II (płatny) - dość rozbudowana acz leciwa gra oraz Silkroad , również F2P , z mikro płatnościami , Knight Online (F2P z możliwością konta premium).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 11:37 pm Powrót do góry

obecnie grywam we FLYFFa (Fly for Fun)
Gra dosc ciekawa, z poczatku nie moglem sieprzekonac przez dosc nietypowa grafike ale przywyklem
Klasy postaci wybieramy podobnie jak w Lineage 2 .. zaczynamy jako zwykly wojownik, na 15 lvl wybieramy jedna z 4 klas ktore podzielic mozna na
- wojownik
- łotrzyk
- mag
- buffer
kolejny wybor klasy na lvl 60 i kazda z powyzszyxch klas dzieli sie na pod klasy
po przebiciu do max lvl (129) mozemy uzyskac status HERO, jakiss skill i cofke do lvl 60
Gra posiada wiele eventow, przykadowo dzis zdobylem pila lancuchowa do tepienia zombie, gram od 2 tygodni wiec niewiele wiem o wczesniejszych eventach bo teraz trwa halooween ale ponoc ciagle cos sie dzieje
gra bezplatna choc czesc rzeczy do zdobycia tylko za oplata
http://flyff.gpotato.com/?m=community&a=features&id=7485
http://flyff-wiki.gpotato.com/index.php/Main_Page
http://www.youtube.com/results?search_query=fly+for+fun&aq=f
milego ogladania

Szanuj przyjaciół gg 1028815

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 7:26 pm Powrót do góry

@Zerat - Są mikropłatności ? Dużo pomagają w grze ? Kiedyś pobrałem i nawet coś grałem ale krótko i nic już nie pamiętam. Chętnie zagrałbym jeszcze raz.

Aha , dla mnie mikropłatności to plus nie minus

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 9:28 pm Powrót do góry

Powiem jedno:

Czekaj na Star Wars: The Old Republic. Ja czekam, a w międzyczasie może pogram w to Flyff. Trochę przesadzone porównanie do Lineage 2. Zacznijmy od tego, że sterowanie jest dużo wygodniejsze. Nie wiem dlaczego, ale w Lineage 2 zawsze brakowało Mi sterowania klawiaturą.

Lewek
Wyznawca

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 7:41 am Powrót do góry

Ok, dzieki chłopaki jak mi sie spodoba to sobie w któreś zagram

flajek38
Nawrócony

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 5:49 pm Powrót do góry

Wurm Online to jedyne mmorpg.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 11:48 pm Powrót do góry

flajek38 napisał:
Wurm Online to jedyne mmorpg.

Jedyne ?
Moge ci wymienic tak wiele gier MMORPG o ktorych nawet nie sniles a ty mi tu gadasz ze to jest JEDYNE
no poprostu szkoda mi slow ;/

Co do mikroplatnosci we FLYFF to jest tak ze czesc rzeczy ma baaaaaaaaaaardzo niski drop, inne mozna tylko z dotacji kupic, ale mozna je tam kupici sprzedawac zwyklym .. zwykle sa to bajery ktore maja troche lepsze staty ale bajerancko wygladaja

The old Republic .. chetnie bym sprobowal
Ostatnio trafilem na Force Unleashed 2 ... jest jeden problem .. gra do przejscia w pol dnia ;/

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 3:42 pm Powrót do góry

Wurm nie wygląda Mi nawet na mmorpg. To jakbyś Second Life nazwał mmorpg.

Jednym z lepszych mmorpg jest Tibia. Ta gra ma to coś. Kiedy przejdziesz etap uzależnienia, po paru latach możesz spokojnie wrócić do gry. I o dziwo nie chce Ci już się poświęcać większości wolnego czasu na tą grę. Po prostu sobie z uśmiechem popatrzysz, jak zbitki pikseli tłuką się na kurz i krew. Po prostu gra idealna

flajek38
Nawrócony

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 7:33 pm Powrót do góry

Jedyne które widzę jako dobre mmorpg. Chociaż flyff też fajny . A najlepszy jest assist z kastetem i jester.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 9:39 pm Powrót do góry

Grałeś w Lineage 2? Grałeś w World of Warcraft: The Burning Crusade 2.4.3? Grałeś w Tibie? Śmiem wątpić. Możesz oskarżać Mnie, że podałem trzy najsłynniejsze mmorpg na świecie. Ale Ja grałem we wszystkie ww i każdy był wyśmienity. Nie doskonały. Każdemu czegoś brakowało.

Lineage 2 ma pokrętną fabułę, którą strasznie ciężko było wychwycić in-game. Za to system klas - jedyny i niepowtarzalny. Z niecierpliwością czekałeś na odpowiedni lvl, żeby móc wybrać kolejną klasę.

WoW ma przeciętny system rozwoju postaci. Za to historia bardzo barwna i sterowanie niesamowicie przyjemniejsze. No i gra jest bardziej przystosowana do RPG czy po prostu przyjacielskich spotkań osób które już nie mają co robić.

Tibia może nie ma jakiejś cudownej grafiki. Ale nie o grafikę w niej chodzi. Oczywiście, żeby móc pograć porządnie potrzebny jest pacc, ale w ww gry nie pograsz za darmo wcale. Ma ona minusy, ale tak konkretnie ciężko jest jakiś podać. Może tylko przesadne znęcanie się high-lvl nad nowymi graczami. Fabuła wydaje się jednak jaśniejsza niż w Lineage 2. Tibia ma to, czego ww gry nie mają. Ale nie ma też tego, co one mają. Jest po prostu inna. W znaczeniu i pozytywnym, i negatywnym.

I mimo, iż jest ona bardzo złą grą, to polecam Tibie. To prawie takie "Jak to się zaczęło". To jeden z pierwszych mmorpg, a już na pewno jeden z pierwszych tak popularnych.

Meee
Skamielina

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 10:08 pm Powrót do góry

ble, tibia. Jak chcesz "jak to się zaczęło" to weź coś porządnego - Ultima Online

btw. w którym miejscu Second Life to nie mmorpg?

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 10:32 pm Powrót do góry

No cóż. Role playing kojarzy się z jakąś fabułą. Z tego co wiem Second Life pomału przestaje być grą a staje się, o ironio, drugim życiem.

Co do Ultimy Online to jest ona równie stara jak Tibia. Akurat tuż przed wejściem na forum czytałem o kilku mmorpg 2d i m. in. była tam Ultima. Muszę przyznać, z opisów jest bardziej rozbudowana od Tibii, ale Tibia ma to coś. Po prostu nie jest wzorem mmorpg, ale wszystkie w które grałem porównałem w mniejszym lub większym stopniu z nią.

Trafiłem na jeden obiecujący tytuł - BlackMoon Chronicles. W najbliższym czasie będę musiał przyjrzeć się mu dokładnie.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:33 pm Powrót do góry

sie kurde rozgadali

JJ Tibia dla mnie jest gra nudna i nie ciekawa ;/ jak Meee wspomnial, juz wole wrocic do Ultimy ktora przynajmniej sensownie wyglada

Lineage mial ponoc jakas fabule, ale fakt ja jej nie wychwycilem, a system rozwoju postaci jakos mnie bardziej irytowal niz zachwycal

Flajek .. to wyrazaj sie jasniej
W tym sensie uznaje tylko warcrafta

Second life to gra MMO .. ale nie RPG to juz bym nie powiedzial

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 4:28 pm Powrót do góry

Zerat, to sentyment, bo Tibia była Moim pierwszym mmorpg. Ultimy może nawet bym spróbował, ale jeśli mam płacić za grę to chyba wolę WoW.

Meee
Skamielina

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 7:25 pm Powrót do góry

Jeśli SL faktycznie zahacza o "drugie życie" to jak najbardziej "role play", problem w tym, że nazwa gatunku ma już niewiele wspólnego z jego cechami.

W Tibię grałem żeby nie było. Jakąś godzinę zanim wyłączyłem i nigdy do tego nie wróciłem
Ale sentyment jestem w stanie zrozumieć, też mam taki do MU Online

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 10:57 pm Powrót do góry

Meee .. nie wiem jakie jest twoje doswiadcznienie z Sl ... moja dziewczyna w to grala przez chyba pol roku ... jej gra polegala na lataniu pomiedzi roznymi strefami i staniu jak kolek zarabiajac jakies grosze .. tam nie bylo zadnego roleplay

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 12:09 am Powrót do góry

Bo roleplay masz, gdy wydajesz na SL więcej niż na "First Life"

A MU Online... jest takie trochę... ale nie za bardzo. Kiedyś mogło być na prawdę czymś, ale teraz jest już tylko jednym z wielu.

Meee
Skamielina

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 11:41 am Powrót do góry

Doświadczenie właściwie żadne, sugerowałem się tym co piszecie.

MU jest po prostu biedne. Mnie się kiedyś podobało bo też było jednym z pierwszych, itemy w plecaku były w 3D zamiast kijowych obrazków i w ogóle super bajer wtedy xD

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 2:19 pm Powrót do góry

Dla mnie nie ma BARDZO DOBREGO darmowego MMORPG.Odkąd po raz pierwszy zagrałem na globalnych serwerach WoW-a i AoC , nawet nie myślę o grze , w żadne ubogie względem tych gier MMO.

flajek38
Nawrócony

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 7:22 pm Powrót do góry

Cytat:

Grałeś w Lineage 2? Grałeś w World of Warcraft: The Burning Crusade 2.4.3? Grałeś w Tibie? Śmiem wątpić. Możesz oskarżać Mnie, że podałem trzy najsłynniejsze mmorpg na świecie. Ale Ja grałem we wszystkie ww i każdy był wyśmienity. Nie doskonały. Każdemu czegoś brakowało.

Grałem w wiele gier, i te które wymieniłeś także. I twierdzę że linege 2 Shit, Tibia Shit, WoW średni.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 11:33 pm Powrót do góry

Przypominam, że oceniamy te gry jako mmorpg. Nie wszelkiej maści mmo, bo jest baaardzo dużo podtypów mmo. Ja grałem w masę mmorpg. Żadne nie dorównuje L2, Tibii czy WoW. A te trzy Mi się znudziły. W ten oto sposób wyleczyłem się z nałogu jakim są mmo.

Lewek
Wyznawca

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 4:30 pm Powrót do góry

Kombinowałem z L2 ale mi sie odechciało.
Brat wójeczny polecił mi Cabala wiec chyba sprubuje

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 9:26 am Powrót do góry

@flajek38 - Śmiem wątpić w to co mówisz. Jeśli już grałeś w WoW-a to na pirackich serwerach , a wątpię nawet w to , że grałeś na pirackich. Wątpię również abyś grał w L2 - "shit" , no to jest szczegółowe określenie. Idź do CDA może recenzentem zostaniesz.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 8:11 pm Powrót do góry

Tak narzekacie na prywatne serwery WoW. Nie są złe. Niektórym po prostu brakuje graczy. Ja np nie orientuję się w WotLK, a Cataclysm to już w ogóle czarna magia. Zacząłem na TBC 2.4.3 i na tym nauczyłem się grać. W WotLK poprzestawiali talenty Warlockowi i już wcale nie umiem nim grać. A to Moja ukochana klasa. Rozumiem nieznaczne zmiany, ale tamte talenty to zupełnie co innego. Dlatego gdybym miał grać w WoW to wolę na prywatnym TBC 2.4.3 niż na jakimś głupawym WotLK z beznadziejnymi talentami.

A Lineage 2 jest inne. To raczej mmorpg wycelowane w wyspecjalizowaną grupę graczy. Ja do niej należę i przepadam za tą grę. Tylko ma trochę za duże wymagania.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:40 pm Powrót do góry

JJ narzekasz na WOWa czy na prywatne serwery ?
bo zaczoles o 1 a skonczyles na 2

jak serwer jest dobry to sie fajnie gra z fajnymi ludzmi, osobiscie preferuje takie gdzie jest do 200 - 300 graczy, jako nie lubie zbyt duuzych tlumow przy laniu mobkow a tym bardziej na raid'y

WOW sie rozwija Cata wprowadza wiele nowych rzeczy, czesc przedmiotow i statystyk znika / jest zastepywanych innymi, ja sledzilem rozwoj gry od 1.12 do 3.1.0, teraz jakos tylko sledze fabule, jak wyjdzie Cata to moze sobie znajde jakis serwer

L2 .. za bardzo jest sie zaleznym od innych graczy, za duzo MMO w tym MMO .. pojedynczy gracz praktycznie nic nie osiagnie, a przynajmniej ja to tak widze

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 8:34 pm Powrót do góry

Zerat, na jedno i na drugie. Jeśli serwer ma z 200-300 osób to jest świetnie. Każdy zna prawie każdego. GMowie też przeważnie wtedy nie są zbyt rygorystyczni. Grasz sobie z przyjemnością, a podział na Ally i Horde to tylko uzasadnienie battlegoundów. Kiedyś grałem nawet na serwerze All-GM. Wielu wyobrażają to sobie jako 300 osób chodzących i tylko .kill byle kogo. A tam się okazało, że ludzie naprawdę doskonale się bawią. Komendy były używane głównie do poszerzania możliwości rpg.

Global ma wiele osób, ale czasem trudniej znaleźć kogoś do gry niż na prywatnych. Jak już mówiłem, na niektórych prywatnych poznasz jedną osobę i znasz już cały serwer. W dodatku na prywatnych jest mniej noobów z racji tego, że jest po prostu mniej graczy. Nawet nie wyobrażam sobie, ile zbyt bogatych dzieciaków gra na globalu, żeby wkurzać ludzi. Po prostu wolę prywatne.

A L2 faktycznie, jest zbyt MMOwaty. Ładne określenie. "Za dużo MMO w tym MMO". Kiedyś grałem siege. Zdobylibyśmy zamek gdyby nie jeden problem - CL był idiotą. Nie miał bladego pojęcia co robić. W sumie to tylko system klas Mi się podoba w tej grze Jest on tak fajny, że mogę w nią grać mimo wszystkich innych minusów.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 9:39 pm Powrót do góry

Gralem na jakism serwku warcrafta kiedys co byli sympatyczni GM .. mieli swije postacie z super sprzetem, ale tym legalnym do zdobycia wedlog uwczesnych standardow
Raz byl jeden z nich online i nie mglismy zebrac tanka na jakiegos raid'a, zgodzil sie tankowac ale normalnie, bez godmoge, mielismy healerow wiec nawet szlo nam niezle .. nestety na ktoryms tam bossie stracil agro i raid .. padł ;D
A admini wlasnie uzywali tam komend do roleplay, np. zmeniali swoje modele na jakies zabawne podczas eventow/ raidow, lub samych graczy zmieniali

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 10:47 pm Powrót do góry

Ja kiedyś należałem do gildii założonej przez GMa Na jednym koncie był GMem, a na drugim grał Warriorem Orkiem. Rzadko, bo rzadko, ale był najlepszym tankiem na serwerze. Czasem aż podejrzewałem, że ma modowane staty

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 11:27 pm Powrót do góry

http://www.youtube.com/watch?v=Wq4Y7ztznKc
dla tych co jeszcze nie widzieli .. trailer / intro do najnowszego dodatku warcrafta

Nie ma to jak miec tyle mocy w sobie ze doslowniecie rozsadza od srodka

Na co staty ? Wystarczy kilka itemow typowych dla GMa

Forum Black and White PL Strona Główna » Inne gry
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: