Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Black&white!

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mysterious_soul
Nawrócony

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2010 4:55 pm Powrót do góry

Ludzie! Pomóżcie, tak bardzo chciałbym kupić sobiet tę grę. Ale nigdzie nie mogę jej znaleźć, pomóżcie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Lewek
Wyznawca

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 7:32 am Powrót do góry

Allegro albo Empik.Szukaj nie gryzie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:00 am Powrót do góry

http://allegro.pl/black-white-i1244073289.html

Ja bym jednak był ostrożny z tym stwierdzeniem

Cytat:
Stan Gry - Dobry (drobne ryski)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
Los_Emilos
Uczeń

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 9:06 pm Powrót do góry

http://allegro.pl/black-white-dwie-gry-na-pc-i1240778485.html

Tu masz też dodatek.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
.nomis
Bóg

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 8:58 am Powrót do góry

Jako, że nazwa tematu jest ogólna, powolę sobie wrzucić link do jutubowego gameplaya. Jest podzielony na części, a kada trwa średnio ok. 20 minut. Oglądam go właśnie i nabieram coraz większej ochoty na grę, do czego i was zachęcam

http://www.youtube.com/watch?v=edccqcxVJ_M

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 3:04 pm Powrót do góry

Yy, po co oglądać, jak można samemu grać. Jakaś dziwna moda ostatnio się wzięła na te gameplaye. Sam bym nawet sobie pograł, ale jak sobie przypominam jak skończyłem grę (zawaliłem wyspę budynkami tak, że nawet supermodelki się nie wciśnie, a co dopiero palec), to jakoś ochota przechodzi ;P . Obecnie grywam sobie w Cywilizację, ale nie mam wątpliwości, że w końcu do B&W znowu wrócę. Jak zawsze.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
.nomis
Bóg

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 5:24 pm Powrót do góry

Ten gameplay ma 2 lata. Dla mnie takie filmiki stanowią fajną przystawkę - rozbudzają apetyt na granie

Która Civ? Ostatnio wróciłem do IV znów trochę, choć raczej z sentymentu. Ale pyka się fajnie.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 5:34 pm Powrót do góry

Piątka, Brave New World z Gods & Kings. Też wróciłem po jakimś czasie, bardzo długo się nudzi. Niestety, bo jeszcze trochę i kolejna sesja, a ja tu świat zdobywam .

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 2:37 pm Powrót do góry

Najlepszą odpowiedzią na "Która Civ?" jest oczywiście Sid Meier's Alpha Centauri.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 8:40 pm Powrót do góry

Czy ja wiem? Równie dobrze mogłem pójść zupełnie innym torem i odpowiedzieć Galactic Civilizations . Chociaż mechanika może i trochę zbyt prosta, ale to i tak moja ulubiona gra 4X, z sentymentu. Klimat pierwszej części powala, ale dwójka (z dwoma dodatkami) nadrabia ogromnym usprawnieniem gameplaya. Dla tego gram po truchu we wszystkie .

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 11:09 am Powrót do góry

Tutaj raczej chodziło Mi o Sid Meiera, w sensie Civ i AC są opatrzone jego nazwiskiem. A pod względem fabularnym, podstawka AC jest dużo lepsza od Lincolna walczącego z krwiożerczym Gandhim o ostatnie włości Juliusza Cezara.

W ogóle to właśnie się dowiedziałem, że w tym roku ma wyjść "duchowy następca" (ostatnio duchowe następstwa zastąpiły nam sequele) Sid Meier's Alpha Centauri.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 11:52 am Powrót do góry

jeden1 napisał:
Tutaj raczej chodziło Mi o Sid Meiera, w sensie Civ i AC są opatrzone jego nazwiskiem.

Wiem, wiem, dla tego napisałem o tym torze .

jeden1 napisał:
Lincolna walczącego z krwiożerczym Gandhim o ostatnie włości Juliusza Cezara.

Z tego powodu ja korzystam z moda ustawiającego prawdziwe lokacje startowe. Nie jest to co prawda ciągle rozwiązanie idealne, ale przynajmniej ta alternatywna wersja historii ma już jakieś podstawy...
Ale oczywiście Gandhi ze swoją agresywnością 0/100 ciągle po wynalezieniu atomówek przechodzi na 100/100... Właściwie, to już się stał dawno memem wśród graczy Cywilizacji.

Cytat:
"duchowy następca"

Modlę się do samego siebie (a jak), że skupią się na okiełznaniu planety, a nie na spamowaniu miastami i jednostkami. I aby przywrócili zdarzenia losowe, z których w piątce zrezygnowali.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 12:39 pm Powrót do góry

Ten duchowy następca to będzie kolejna część serii Civ, nie "AC2" i z opisu to brzmi jakby było więcej, niż jedna planeta, więc nie wiem. Z moim negatywnym nastawieniem przypuszczam, że będzie to porażka. Aż mam ochotę zagrać znowu w AC. Na laptopie chyba mam, ale nie pamiętam, czy działa...

A że Gandhi to ulubiony temat żartów graczy Civ to wiem, dlatego nazwałem go krwiożerczym.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 1:02 pm Powrót do góry

Nie więcej jak jedna planeta, a trochę inne założenia. Koloniści wywodzą się nie z jednego okrętu, a z wielu, które dotarły do celu równolegle*. Będą też pewnie to innego rodzaju grupy, stąd też stwierdzenie, że nie należy traktować tej gry jako następcy.

*znaczy, właśnie rzecz w tym, że nie do końca, bo przybywają w trochę różnym okresie (różnica ok. 50 tur).

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pią Lut 06, 2015 7:18 pm Powrót do góry

Przez twój wpis w innym wątku właśnie instaluję BW Ciekawe czy gdzieś znajdę patch 1.1...

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Lut 06, 2015 8:52 pm Powrót do góry

.nomis napisał:
Ciekawe czy gdzieś znajdę patch 1.1...

Patche: http://www.kayssplace.com/files/index.php?category=24
Dodatki: http://www.kayssplace.com/files/index.php?category=23
(właściwie to tylko villager banter ma sens, niestety wyłącznie po angielsku, więc głosy wieśniaków gryzą się z polską wersją - ale tylko na płaszczyźnie stylistycznej, technicznie nie ma problemu z mieszaniem).
Chowańce do odblokowania: http://www.kayssplace.com/files/index.php?category=22

Jedna strona, by rządzić nimi wszystkimi .

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pią Lut 06, 2015 9:10 pm Powrót do góry

Ściągnąłem od razu patch 1.2 bo znalazłem tu gdzieś własną poradę sprzed kilku lat, że na Win7 najlepiej od razu pobrać 1.2 żeby wszystko śmigało. Ta gra jednak się nie starzeje i po tych 14 latach nadal umie wciągnąć
Jestem na pierwszej wyspie i na razie jeszcze nie zebrałem kamieni bramy. Rozglądam się i podziwiam. I rzucam kamieniami

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Sob Lut 14, 2015 7:06 pm Powrót do góry

ta gra poprostu jest inna, a chowaniec to dadatkowa zabawa
Co cie Nomis naszlo na takie wspomnienia ?

Szanuj przyjaciół gg 1028815

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 6:56 pm Powrót do góry

Oooo, dawno się nie widzieliśmy No B&W jest po prostu piękna
Ale wczoraj oglądałem gameplaye z BW2 i utwierdzam się w przekonaniu, że druga część daleko uciekła od idei boskości, która dawała pierwszej części ten niepowtarzalny klimat.

.nomis
Bóg

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 9:28 pm Powrót do góry

Jestem na trzeciej wyspie i co jakiś czas kiedy rzucam cud leczenia, dobre sumienie komentuje to jakbym zrobił coś złego (teksty tylu "Czy tak urządza się religię?", "Robisz to, aby mi dopiec?") - miał ktoś z was tak?
Wydaje mi się, że te cuda i tak są zaliczane przez grę jako dobre, ale przez te teksty pewności nie mam.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 10:06 pm Powrót do góry

Tak, ja również tak miałem i zdaje mi się, że nie jest to żaden błąd (choć też na początku byłem trochę zdziwiony).
O co chodzi? Otóż jest to problem nadopiekuńczych bóstw (jak już z resztą wspominałem). Wyznawcy nauczeni, że dostają wszystko na tacy przestają pracować, bo oczekują, że ich bóg będzie ich we wszystkim dalej wyręczał. W efekcie stają się leniwi, będą unikać wszelkiego wysiłku (jeśli przesadza się również z micromanagementem to wszystkim zajmować się będą uczniowie). Nie bojąc się swojego dobrotliwego boga nawet uznają za niekonieczne modlenie się do niego i dlatego z czasem coraz częściej chowają się w chramie, nie oddając mu czci. Tacy wieśniacy, którzy całe życie siedzą na tyłku i jedynie się rozmnażają, po śmierci idą prosto do piekła. Natomiast ciągłe leczenie wieśniaków pozbawia ich już ostatecznie jakichkolwiek trudów życia i nienaturalnie przedłuża ich życie.
Dlatego też dobre sumienie Cię krytykuje - bo tak faktycznie nie uprawia się religii (choć z drugiej strony ja nie oceniam, każdy gra jak chce, w końcu o to tu chodzi). Osobiście określam taki stan jako wypaczenie dobra - bo jesteś dobrym tylko "na papierze".
Jeśli jednak nie zaspokajasz potrzeb wieśniaków w pełni, ale ciągle ich leczysz dla pozostania dobrym, to demon czasem mówi "Ha! Oszustwo!". Powód jest chyba oczywisty .

.nomis
Bóg

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 11:20 pm Powrót do góry

Faktycznie staram się non stop zaspokajać większość potrzeb wieśniaków. Chodzi mi o drewno, jedzenie i budynki. Daję im to wszystko i oprócz tego leczę. To dlatego, że jestem dobry
Mimo wszystko uważam za dziwne to komentowanie. Nie jestem pewien czy właśnie to autorzy mieli na myśli, ale twoje tłumaczenie brzmi logicznie, jakby się uprzeć

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 7:02 am Powrót do góry

Bo potrzeby wyznawców, jeśli chcesz uniknąć tych komentarzy, najlepiej zaspokajać pośrednio (jak flagi potrzeb pójdą w dół, to nie ma znaczenia jak to osiągnąłeś). Znaczy to, że jak wyznawcy są głodni, to dajesz im pola uprawne (mniej-więcej jedno na 10 mieszkańców). Jak potrzebują drewna, to daj im las (cudem lasu lub hodując "prawdziwy"). Reszta potrzeb w sumie jest już oczywista. Nie rób też uczniów - jedynie z 3 (góra) rozpłodników i stolarzy (bo wieśniacy sami z siebie nie zanoszą drewna do warsztatu). Całą resztą zajmą się mieszkańcy bez przydzielonych zadań (jak będą się lenić, to najlepiej po prostu dać im głodować - po paru minutach zrozumieją aluzję i wezmą się do roboty).
A że komentarze są dziwne? Cóż, to w końcu sumienie .

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: