Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Czy chcieli byscie B&W 3 ?

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White 2 (+ Battle of The Gods)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy chcecie B&W III ?
TAK
87%
 87%  [ 7 ]
NIE
12%
 12%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Sillano
Nawrócony

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 8:39 pm Powrót do góry

Czytałem już wypowiedzi inne i inne tematy ale chciałem zadać to pytane jeszcze raz jeśli można oczywiście .

I co chcieli byście zmienić ale skrótowo od myślników .
A nie wielkie wywody , krótko tak albo nie i kilka zmian .

PS. za błędy ort. sry ale mam dysortografie nie poradzę .
PS.PS.: ja swoje dodam po kilku postach i proszę się nie powtarzaćze 5 osób to samo .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 11:05 pm Powrót do góry

Ja bym najchetniej przekierowal kolege tu -> http://bw.gry-online.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1889
i ten temat zamknął Ale zobaczmy jak to sie rozwinie

Ja osobiscie nie wiem czy bym chcial zobaczyc kolejna czesc tej serii Wydaje mi sie ze nic nowego tu juz sie nie da wprowadzic

Szanuj przyjaciół gg 1028815

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Sillano
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 1:32 pm Powrót do góry

Tak wiem o tym , ale chodziło mi krotko a na koniec chciałem coś powiedzieć .

Mozę dam przykład jak bym chciał żeby to wyglądało .

+ Armie dają zróżnicowanie
- danina ( nie trzeba na nic zapracować )

Czyli o to mi chodzi nie opisowe jakieś monologi .

Matchew
Wyznawca

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 2:35 pm Powrót do góry

I a II to jak dla mnie zupełnie różne gry.
Dla porównania dodam że nad jedynką moje osiedle siedziało kiedyś ze 2 miesiące i próbowało ją rozgryźć (kiedyś nie było solucji ) na różne sposoby. Potem pojawiła się dwójka, mam na dysku nawet z dodatkiem i nawet nie ciągnie mnie żeby ją ukończyć (skończyłem tylko podstawkę).
Jeżeli ma wyglądać jak 2'jka to ja podziękuję bo ona jest dla mnie żałosna.

Prędzej czy później kontynuacja postanie, to moje zdanie. Ale wydaje mi się że pod znakiem innego studia, bo lionhead nie jest tym zbytnio zainteresowane ;d

Pzdr dla wszystkich mażycieli

Sillano
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 6:00 pm Powrót do góry

Powiem tak jak się czegoś wam nie powie sami tego nie zrobicie ( albo już zrolibyście ).

Ale czy ktoś próbował się dodzwonić albo albo e-maila wysłać ??
Do polskiego odziału lionheada ??

Skąd oni maja wiedzieć czego my chcemy jak im się tego nie powie ??
Jeśli ich nie zapytamy oni nie dadzą odpowiedzi i nie będziemy wiedzieć co się dzieje . Musimy im powiedzieć co trzeba zmienić podrzucić pomysły .

Bo jak im nie powiemy gry będą wyglądać tak jak wyglądają a nie każemy im zgadywać . Sondaże to jest shajs dają tylko ogólne pojecie .

To my powinniśmy im dyktować co chcemy a oni nam to tworzą .
Skombinujmy e-maila i wyślijmy ustalona listę ( jak nam by odpisali że możne zrobią )

To oni zarabiają na nas i powinni o nas " dbać " i słuchać jak dobry Bóg .

Na innym forum o grze Theocracy już próbowali ale numer okazał się nie aktualny .

I nie nazywajcie tego " marzeniami szaleńca " dobra ??

Matchew
Wyznawca

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 1:25 pm Powrót do góry

Nikt cię nie będzie pytał o zdanie, tylko zrobią tak jak im się spodoba. Nie trać czasu na bzdurne emaile bo to i tak nic nie da

Poprostu olej ich i zostań przy 1

Na zrobienie dobrej gry Potrzeba kasy. To na scenariusz, to na testerów, to na prawa do silniku graficznego, a Lionhead nie chce ryzykowac po fatalnej 2'jce

Sillano
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 4:37 pm Powrót do góry

Na scenariusz o to mi właśnie chodzi my go napiszemy a oni zrobią resztę .
Oni od tego są dają nam to czego chcemy .

Z pesymistycznym podejściem nic nie zdziałamy i jak my i oni będziemy
siedzieć i czekać to świat się n ie zmieni tylko nadejdą nowe pokolenia
i tylko wykupią pomysł i zbija kasę a o I i II ludzie nie będą pamiętać .

Kasa kasa kasa robiąc jedynkę robili z pasja.
( jak sam autor w wywiadzie mówił )

Jak się robi coś tylko i wyłącznie dla kasy to ludzie o tym nie chcą nawet
wiedzieć i gry w tedy tez się robią coraz gorsze .

Gry trzeba robić z pasja jak ktoś coś robi od niechcenia to
wychodzi to do dupy .

Jak ktoś ci nie powie ze zrobiłeś błąd i jaki to był nie naprawisz go nigdy .[/img]

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:05 am Powrót do góry

Cytat:
I co chcieli byście zmienić ale skrótowo od myślników .
A nie wielkie wywody , krótko tak albo nie i kilka zmian .

Jeśli by wypunktować moje oczekiwania, to wygląda mniej więcej w taki sposób:

1. Nawiązanie do oryginału:
a) świątynia, jej komnaty i ołtarze,
b) chowańce (tu chodzi mi o powrót do ich pierwotnej wielkości, roli, jaką odgrywały i aby powróciły na pierwszy plan w rozgrywce, a nie zostawały na 3.- jak to zrobili w 2. części),
c) symbole, stary sposób zwiększania wpływów (w 2. części NIBY założenie było takie samo, lecz wyszło coś kompletnie innego- i gorszego),
d) ryby (bo gdzie one się podziały w 2. części? Czy nikt nie zauważył ich braku? A może to ja jestem ślepy?),
e) cuda (bo ich ilość i "siła" w dwójce to była po prostu kpina. Po powrocie do starych nie obraziłbym się również na dodanie paru nowych ^^),
f) głupi wieśniacy. Tak, dobrze słyszeliście- chodzi mi konkretniej o fakt, że ludzie nie mają mieć możliwości czynienia cudów, tresowania chowańców itp. kpiny, które wystąpiły w dwójce (ciągle o niej wspominam, co nie?). W jedynce widać było, że większość spraw boskich była obca śmiertelnikom, którzy nie mogli wiedzieć skąd bierze się boska siła, jak doprowadzają oni do kataklizmów, tworzą cuda itd. W dwójce stało się dla nich to wręcz oczywiste, a chowańce przedstawione jak jedynie trochę większe o obdarzone pewnymi umiejętnościami zwierzęta, które każdy może oswoić,
g) nauka chowańców, a nie kupowanie ich umiejętności- czego już komentować nie będę,
h) również brak kupowania domów, przedmiotów, wieśniaków,
i) powrót do pierwotnego klimatu (w tym muzyki, która wyszła genialnie i jej nie trzeba zmieniać- nie wiem po kiego wała Lionhead nakręcił te gówniane melodyjki do drugiej części),
j) wiry- powrócić do nich, zamiast do tych idiotycznych portali z dwójki i udostępnić możliwość tworzenia własnych- oczywiście nie po pstryknięciu palcami, lecz uzbieraniu potężnej ilości mocy- gdyż nie każdy bóg jest wystarczająco potężny- oraz dodanie możliwości np. zamknięcia wiru w swojej świątyni, jak to zrobił Lethys i posiadania świątyń, i wiosek na wielu wyspach na raz.

2. No to tyle, jeśli chodzi o powrót do starej jedynki. Teraz nowości:
a) więcej chowańców,
b) inteligentniejsi wyznawcy- nie, nie przeczę sam sobie. Mają być oni inteligentni (przynajmniej w miarę) jeśli chodzi o sprawy przyziemne, codzienne- niech oni sami budują sobie wioski/miasta, uprawiają pola, łowią ryby i rozmnażają się- tak, jak wszyscy normalni ludzie, bo to my decydujemy o takich rzeczach- my natomiast (jako bóg) mamy mieć możliwość ingerencji w ich życie (obfitość zbiorów, sprzyjająca pogoda, żyzna ziemia itd.),
c) handel- w następnej części prawdopodobnie dalej będziemy siedzieć w starożytności, a nie powrócimy do starych, dobrych czasów sprzed wynalezienia pisma , więc ludzie muszą między sobą handlować, kontaktować się między swoimi wioskami itd.- oczywiście możemy wpływać na szybszy rozwój jednej, a wolniejszy drugiej, wywoływać między nimi konflikty, bądź też zaprzyjaźniać ze sobą- jednak ostateczny bieg wydarzeń zależeć będzie od samych ludzi (bo kto chciałby cały czas nad wszystkim czuwać i się męczyć?),
d) wynalazki- ludzie będą je opracowywać, co jakiś czas prowadzić do przełomowych odkryć, lecz bez przesady, bo to nie ma być rozpoczęcie epoki przemysłowej- i znowu, jako bóg, możemy na to wpłynąć (bo o to chodzi, prawda?) i natchnąć weną jakiegoś wiochmena
e) samodzielność ludzi- niech mają i swojego przywódce w mieście, może nawet i cesarza, jeśli się dostatecznie rozwinie, jednak jak każdy inny człowiek, musi być podległy swojemu bogu, z którego zdaniem nie należy dyskutować. Ktoś wspominał (chyba Zerat), że coś takiego może doprowadzić do upadku bóstwa- być może i to będzie właśnie ten element ryzykowny. Ale kto mówi, że nie możemy trochę zmienić kierunku rozwoju naszej cywilizacji?
f) wojsko... cóż... najważniejsze, aby nie spieprzono sprawy tak, jak z dwójką. Niech ludzie tam już mają tych swoich wojaków, czują się bezpieczniejsi- ale niech to oni nimi kierują (tj. generałowie, ew. sam przywódca/cesarz) a my w czasie bitwy możemy kierować passą obu stron i przechylać szalę zwycięstwa wedle naszego uznania- lub zapuścić megabucha w środek bitwy ;D
g) terraforming- tu chyba nie muszę tłumaczyć,
h) zmarli... no wreszcie doszedłem do tej kwestii. Zapewne wszyscy zauważyli, że w jedynce po śmierci człowieka, jego duch kieruje się w stronę nieba, lub schodzi pod ziemię, by tam przez wieczność cierpieć katusze. Ale czemu by tak nie zmienić systemu oceniania? Pokierować ludźmi tak, ja tego sobie życzymy? Można przecież w jakiś sposób przekazać ludziom, co według nas jest dobre, a co złe. Co będzie karane, a co nagradzane. Możemy powiedzieć im to wprost ukazując się na środku wioski- co z pewnością było by dla wiochmenów epickim wydarzeniem- wejść w ciało człowieka (np. kapłana, albo zwykłego wariata, którego nikt nie będzie słuchał ;D ) i w taki sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć, natchnąć kogoś- tak, jak to ponoć było np. z powstaniem Biblii, bądź też ukazać się jednostce i kazać jej głosić nasze słowo wśród ludzi. Jednym słowem- prawdziwa wolność wyboru. No i również dodałbym możliwość "zaglądania" (nie wiem jak to by nazwać) do piekła, lub nieba, jednak to by byłą chyba drobna przesada i zbyt duże odejście od oryginału,
i) modlitwy... tutaj nie mam na myśli akurat modlenia się wieśniaków wkoło ołtarza i regulowanie ich ilości totemem- bo to po prostu musi być- tylko drobny szczegół, który zapadł mi w pamięć z jedynki. Gdy mieliśmy dość pokaźną liczbę wyznawców i dysponowaliśmy olbrzymią mocą, usłyszeć dało się ich modlitwy- jak głos chóru, który wspólnie się do ciebie modlił- to naprawdę daje poczucie boskości,
j) wskrzeszanie- to powinienem już chyba podać przed edycją posta, ale jakimś sposobem zapomniałem o tej najważniejszej nowości- bo ta opcja chyba powinna być dostępna już w jedynce- bez używania błędu oczywiście ,
k) niepokalane poczęcie- chodzi o to, że jako bóg powinniśmy mieć możliwość... własnoręcznego (ciekawie to w tej sytuacji brzmi...) zapłodnienia kobiety w celu być może niedoprowadzenia do wymarcia populacji miasta... bądź też stworzenie "superludzia", któremu udostępnimy specjalne możliwości i czynienie cudów- coś ala człeko- chowaniec,
l) zmiana pory dnia- ta opcja akurat z B&W II mi się spodobała i można by ją umieścić- jednak trochę zmodyfikowaną, gdyż w dwójce zmienienie przez nas pory dnia było właściwie niczym niezwykłym, oraz niezauważalnym przez wieśniaków- przesuwanie się tarczy potężnego, życiodajnego słońca powinno zająć trochę więcej czasu- parę (z 10) sekund, a nie setnych sekundy, przez co nie możemy napawał się naszą mocą i władzą,
m) manipulacja- ta opcja również była dobra, jednak można by ją z deka zmodyfikować/ulepszyć- dając możliwość np. burzenia domów uderzeniem naszą pięścią bez używania żadnych cudów- i tym podobne bajery ,
n) klątwy- to przyszło mi do głowy już na trzeciej, przypomniało na czwartej i stało dokuczliwe na piątej wyspie w B&W, a wszyscy doskonale wiedzą o czym mówię. Klątwy rzucane były przez Lethysa i Nemezisa- więc my też powinniśmy móc to robić. Na jakiej zasadzie by to działało? Proste- tak, jak w dwójce cuda były dwu funkcyjne, tak w trójce mogłyby być również podzielone, lecz inaczej- zwykłe i klątwy. Klątwy wymagałyby stałych modłów (tak, jak cud lasu) i byłyby efektem stałym, dopóki nasza energia by się nie wyczerpała i tyczy się to również cudów chowańców- wtedy Nemezis mógłby nam czyścić buty
o) choroby- nie chodzi tu tylko o wrzucenie muchomorka do spichlerza, lecz zatrucie jednostki w mniej, lub bardziej poważny sposób- nawet nieuleczalną, śmiertelną i bolesną chorobę- za karę, bądź też przez swoje widzimisię,
p) efekty stałe- coś, jak klątwy, tyle tylko, że używane na przedmiotach, takich, jak kamienie z 3. i 5. wyspy (zamrożenie chowańca na tej pierwszej, oraz cud tarczy duchowej na drugiej). Np. zaczarowanie słabszą wersją cudu tarczy kamienia, tak jak to zrobił Nemezis, stworzyłoby niewielką tarczę ochronną- lecz niezniszczalną tak długo, jak długo kamień istnieje, gdyż czerpałby on energię z samego siebie, a nie z modłów wieśniaków. Dodawanie kolejnych kamieni, czy też innych przedmiotów o łączenie ich mocy na jednym głównym (przez np. gest myszką) zwiększało by jego moc,
r) politeizm- o czym wspomniałem w moim następnym poście w tym temacie.

No to taki dosyć ogólny opis, ale przynajmniej po części przedstawiłem moją wizję B&W III. Z pewnością zapomniałem o bardzo wielu kwestiach, o których wcześniej rozmyślałem, ale po prostu wyleciały mi z głowy.

Edit/

Dodane podpunkty: J w punkcie 1. i J, K, L, M, N, O, P oraz R w punkcie 2.

Ostatnio zmieniony przez Guaulden dnia Nie Mar 14, 2010 4:47 pm, w całości zmieniany 4 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
Sillano
Nawrócony

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:38 pm Powrót do góry

Ja osobiście chciałbym dodać możliwość tworzenia siebie ( podobizny ) .
I dodać różnorodność bogów i kultur .
Np.
Grecy mieli by kilku Bogów ( coś w stylu Age Of Mitology )
Każdy bóg am specjalna moc raczej z nim związana .
Dajmy na to :

Hefajstos taki inny chowaniec np maszyna ( był w końcu kowalem nie ? )
Kolos i spec. moc to więcej rudy z kopalni .

( a apropo wojska to on tez mechaniczni ludzie do pracy i wojny ( zrobił ponoć takich Atlantydom zamiast niewolników ) )

Żeby to były jakieś specjalności żeby było max zróżnicowanie .

A i z kolega wyżej się zgadzam ( no może nie w paru kwestiach 1 czy 2 )
Tylko zrobić z tego znośnego E-maila i wysyłamy do lionheada .

flajek38
Nawrócony

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:48 pm Powrót do góry

Ale Microsoft wykupił Lionhead. I z tego co wiem mają coś do roboty teraz i nie chcą zdradzić co.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 1:43 pm Powrót do góry

Cytat:
Grecy mieli by kilku Bogów ( coś w stylu Age Of Mitology )

No i właśnie przypomniałeś mi o czymś, co mi kompletnie wyleciało z głowy. Chodziło mi o to, by na rozgrywkach multiplayer (bo w singlu takie coś jest właściwie niewykonalne i niepraktyczne) można było przypisać kilku bogów- graczy do jednej wioski/miasta- religia politeistyczna. Wtedy po prostu rządzili by razem, a to, ze by mogli się ze sobą kłócić w niczym nie przeszkadza- w mitologii bogowie również mięli ze sobą sprzeczki- i to bogowie tych samych nacji.

Edit// zmodyfikowałem swój poprzedni post dodając część tego, co zapomniałem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
Górski Smok
Wyznawca

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 5:58 pm Powrót do góry

Dla mnie B&w 2 miał 3 rzeczy lepsze od poprzedniej części:
1)Wojsko, które w sumie im nie wyszło
2)Większą ilość budynków , po prostu, po wybuduowaniu metropolii w b&w 1, jeżeli nie była to wioska japońska, wyglądało strasznie monotonnie
3)Najważniejsza, 2 sposoby rzucania cudów

Najlepiej robiąc b&w 3, nie brali by pod uwagę rozwiązań z 2, ale rozwijaliby jedynkę.

A w multiply dało się to rozwiązać, kolega chciał zagrać z innymi kolegami właśnie ten sposób, rozwiązaniem było postawienie 3 agor w 1 miejscu, śmieszne, ale każdy widział swoją,były 3 spichlerze, a stawiając budynek nie wiedziałeś dla której wioski.

http://www.pajacyk.pl/
1-kliknięcie 1 obiad dla biednego dziecka
warto

89% graczy uważa,że grafika jest najważniejsza,wklej to do podpisu jeśli należysz do pozostałych 11%.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Matchew
Wyznawca

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 4:43 am Powrót do góry

były 3 sposoby
Klikane
Rzucane
i podtrzymywane xD

flajek38
Nawrócony

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 5:44 am Powrót do góry

Raczej wylewanie .

Sillano
Nawrócony

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 11:42 am Powrót do góry

no to jak ??
piszu ??

Izuel
Nawrócony

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 12:40 pm Powrót do góry

Popieram Sillano trzeba wysłać tego e maila przynajmniej twórcy wiedzieli by czego gracze oczekują i tak to więcej osób by kupiło grę.

A co do Gualdena to w 2. nie podoba mi sie : c , e , f , h , i k z tym człeko chowem. a co do reszty to tak nie do kończ mi się podobają bo chciałbym żeby człowiek nie miał za dużego wpływu bo nie musieli byśmy zbyt dużo robić więc gra by szybko się nudziła i była łatwa. Co do epoki wole tą która była w 2. no i chyba to wszystko. Więcej w tym temacie będę pisał jak byście mogli to wy też.
Danina mogła by zostać.

http://bw.gry-online.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1889

wszystko będzie w jednym temacie

Czekam od kiedy pierwszy raz zagrałem w B&W na B&W3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White 2 (+ Battle of The Gods)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: