Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Koniec świata
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:00 pm Powrót do góry

Lubię rozmawiać o poglądach. Nie wiem jak wy, ale chciałbym poznać waszą opinię o końcu świata? Czy będzie to Armageddon, Apokalipsa? Może koniec świata jest sprawą indywidualną, jak to pokazał Czesław Miłosz w "Piosence o końcu świata"? Może macie jeszcze inne opinie? Wg mnie po śmierci umiera tylko ciało materialne, natomiast ciało astralne i duchowe żyje dalej (To już magia xD Nie jestem już ateistą Tylko krowa nie zmienia swoich poglądów.). No może astralne (będące mieszaniną materialnego i astralnego) nie, ale pewności nie mam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Diverso
Guru

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:41 pm Powrót do góry

Koniec świata będzie w 2012 jak to przepowiedzieli Majowie albo Inkowie nie pamiętam już - Euro w polsce, Euro zamiast złotówek i tarcza antyrakietowa wszytko w 2012:P

1316228

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:46 pm Powrót do góry

To było poważne pytanie. Tak między nami, to w 2012 wyginie rasa ludzka. Świat będzie trwał w nieskończoność. Nawet jeśli kiedyś nastąpi kiedyś Wilki Krach. Wszechświat jest takim syfem, że nie da się go posprzątać nawet przez nieskończoność.

Meee
Skamielina

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:02 pm Powrót do góry

Ja narazie czekam do 2013 (koniec majów ma być w grudniu '12 podobno), a jak wszystko będzie dalej po staremu to wtedy się będę zastanawiał.

Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:07 pm Powrót do góry

Cytat:
Wszechświat jest takim syfem, że nie da się go posprzątać nawet przez nieskończoność.

Chyba, ze za tym wszystkim stoi ktos wyzszy, ktory "w 7 dni" to wszystko stworzyl, to moze i w te "7 dni" posprzatac

Juz tyle bylo zapowiadanych koncow swiata i jakos zyjemy. Predzej bym przewidywal samozaglade ludzkosci czy kolejna epoke lodowcowa niz koniec swiata. Chociaz popatrzec na armageddon i strzelic pare fotek...

http://monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200085142

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:31 pm Powrót do góry

Jeśli w 2012 nastąpi koniec świata to będzie to zbieg okoliczności. A pstrykanie fotek w czasie Armageddonu to trochę idiotyczne. Lepiej nakręcić film Świat kończy się od momentu powstania. Co wzleciało musi upaść. Matki są katami swoich dzieci. Gdy je rodzą- skazują na śmierć.

Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:59 pm Powrót do góry

Film nie wyrazi tego co zdjecia! Po latach o wiele bardziej wole wrocic co zdjec niz ogladac filmy z dziecinstwa, jakos tak bardziej wspomnienia wracaja, tak troche odbiegajac od tematu

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 10:20 pm Powrót do góry

Jakby się tak zastanowić to faktycznie zdjęcia (mimo, iż nieruchome) są żywsze od filmów. Tylko co i jak ty chcesz wspominać po Armageddonie xD

Wiecie na czym polega ironia końca świata moim zdaniem? Ponieważ świat będzie się kończył w nieskończoność. To jakby w programie stworzyć pętlę, której warunkiem jest 1=0. Jakby spadanie do Tartaru. Spadasz i spadasz, ale nigdy nie spadniesz.

A tak na boku:
Jak, w porównaniu do poprzedniego, podoba wam się mój nowy image

Diverso
Guru

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 6:55 am Powrót do góry

Za 5mld lat słońce ma skończyć swój żywot i wchłonąć ziemię.

A materia podobno jest niezniszczalna.

Co do "potężej istoty" po co tworzyć coś a potem niszczyć jak się znudzi? Nie można obok stworzyć sobie czegoś nowego? Chyba że to co się stworzyło staje się potężniejsze od Ciebie

1316228

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 2:18 pm Powrót do góry

Jajcarski koniec swiata to bedzie w 2012 z wyzej wspomnianych powodow, dorzuce jeszcze do teko powtorny wybor "Kaczki" na prezydenta.
Z powazniejszych to czekam na uderzenie meteorytu, lub wybuch naszej gwiazdy

Szanuj przyjaciół gg 1028815

Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 2:23 pm Powrót do góry

Zerat, sie doczekasz Za naszego zycia nic sie takiego nie wydarzy, (hyba, ze jakis zablakany meteoryt ).

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 2:24 pm Powrót do góry

Z tym 2012 to polecam poczytać.. bo majowie za koniec świata nie uważali żadnej apokalipsy ani nic w tych rzeczach.. będzie to koniec świata w jakim żyjemy teraz i początek nowego Sama symbolika..

A za 5mld lat też wątpię żeby coś się stało z ludzkością.. wkońcu po to wszyscy Ci fizycy tak ciężko pracują żeby kiedyś były z tego korzyści, np. przeniesienie się na inna planetę Ludzi zniszczyć może tylko coś nieoczekiwanego .. A co do słońca to raczej zobaczymy że się lekko powiększa prawda? Szczególnie biorąc pod uwagę że już teraz naukowcy lampią się na każdą plamkę na słońcu..

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 3:49 pm Powrót do góry

Balas napisał:
Zerat, sie doczekasz

Jeśli nie brać tego za ironie to bardzo prawdopodobne

Niedawno pewna grupa nałkowców przedstawiła na Discovery, że za MAX 20 lat znajdą sposób na zatrzymanie starzenia się komórek u człowieka, co oznacza tylko jedno- nieśmiertelność
Oczywiście jeśli ktoś nam oderrznie głowe to się nie liczy, ale zawsze
Na pewno będzie to sporo kosztować i na początku będzie tylko dla najbogadszych... jednak ja już na początku dostrzegłem kilka prawdopodobnych wad nieśmiertelności biologicznej. Największą z nich jest to, że skoro nasze komórki nie będą się starzeć, to co będzie z naszym potomstwem? Czy to znaczy, że w łonie matki, komórki dostarczane do dziecka nie będą się rozwijać, ponieważ nie będzie u nich zachodził proces starzenia? Jeśli tak, to dziecko takie, jakie było na początku pozostanie na zawsze, chyba, że zostało by sztucznie usunięte. Taki problem jednak mógł by w końcu doprowadzić do całkowitego nierozmnażania się ludzkości i nieśmiertelność nic tu nie da, bo w końcu ktoś i tak by costał zabity w brutalny sposóblub zginął w wypadku, tak więc na dłuższą metę to się nie sprawdzi.
Ojojoj, ale odbiegłem od tematu No może nie całkiem, bo właśnie mówię o zagładzie ludzkości

Jeśli chodzi o koniec świata w 2012... to dla mnie będzie to taki, jaki na myśli Zerat. Mało prawdopodobne również, żeby w najbliższym czasie się cokolwiek wydarzyło. Wielu sądzi, że może nas zniszczyć globalne ocieplenie, ale moim zdaniem wszystkie zmiany w środowisku wywołane przez człowieka, pomimo swojego ogromu to tylko krótkotrwały okres. Natura zawsze potrafiła bronić się przed najtrudniejszymi zjawiskami i zawsze się jakośz tego wyratowała, a na świecie istnieje już wiele koncepcji jak ochłodzić klimat, tak więc o to się nie boje.
Z meteorami już gorsza sprawa... na czas na pewno zostanie każdy wykryty, tylko czy uda nam sięgo zatrzymać? Jeśli gigantyczna asteroida uderzyła by w ziemie to wiadomo- powtórka sprzed 60mln lat, natomiast gdyby ją zniszczyć to też nie kolorowo- miliony odłamków spadających na ziemię i niszcząsych powierzchnię. Jednak możę i zostały by zniszczone całe miasta, lecz nie całą ziemia- takie odłamki nie dały by tak potężnej energii uderzeniowej, ponieważ zostaly by rozproszone.
Jak dla mnie, to najprawdopodobniejsza jest epoka lodowcowa, którą pewnie z trudem, ale byśmy przeżyli. Odpowiednie schrony na całej ziemi, na dodatek nadchodziła by stopniowo.
Chyba, że coś nie wypali z Wielkim Zderzaczem Hadronów i jak niektórzy sceptycy zapowiadają powstanie czarna dziura mogąza wchłonąć całą ziemię, jak dla mnie to mało prawdopodobne. Naukowcy, między innymi ci, którzy pracują przy tym zderzaczu, twierdzą, że na ziemi non-stop powstają nowe czaqrne dziury, jednak są one (a raczej horyzonty zdarzeń) tak małe i powstają na tak krótki czas, że są praktycznie nieszkodliwe, przynajmniej dla znanych nam jak dotąd wymiarów.

No, koniec

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 5:32 pm Powrót do góry

Chciałbym wrócić do tego, co powiedział Balas. "Istota wyższa" (a takowa nie istnieje) stworzyła wszystko w 7 dni i ma to posprzątać w 7 lub mniej dni? A wywal wszystko co masz poukładane w domu (jeśli coś takiego masz ) na podłogę i posprzątaj to do stanu pierwotnego w tym samym czasie. Niemożliwe prawda? To co wy uważacie za koniec świata ja uważam za zaledwie koniec ludzkości (albo źle rozumiem). Ludzkość, u szczytu swoich możliwości, zacznie się cofać w rozwoju. Można by zacytować A. Einsteina: "Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale trzecia będzie na patyki i kamienia" (tyle jest wersji tego cytatu, że już sam wątpię w moją pewność ). Chyba każdy z was się ze mną zgodzi, że człowieka zgubi człowiek. Za rok, 10 lat, 100 lat, milenium? Nie wiem. Jestem też prawie pewnie, że na tą nieśmiertelność umrą wszyscy. Człowiek jest tak egoistyczny, że tylko on chciałby być nieśmiertelny (ewentualnie jeszcze jego bliscy). Czy to nie zabawne? Umrzeć na nieśmiertelność A schizofrenicy bawiliby się w Nieśmiertelnego (Connor McCloud)

Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 5:51 pm Powrót do góry

Cytat:
"Istota wyższa" (a takowa nie istnieje) stworzyła wszystko w 7 dni i ma to posprzątać w 7 lub mniej dni?

Podobno Bog jest wszechmogacy, takze nic dla niego nie jest niemozliwe Twoje porownanie jest bezsensowne.
btw. te 7 dni to tylko obraz poetycki w biblii

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 7:13 pm Powrót do góry

Porównujesz rozrzucanie rzeczy na podłogę do tworzenia czegoś? Moim zdaniem złe porównanie. Wyobraź raczej sobie że np budujesz wieżowiec 7 dni, rozwalenie go zajmie Ci niewiele czasu.

Meee
Skamielina

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 8:02 pm Powrót do góry

Nie liczyłbym ani na samozagładę ludzkości ani na rozwalenie Ziemi z naszej strony(chyba, że faktycznie jakiś potężny meteor, wybuch Słońca, etc.)

Ludzie mają dość rozwinięty instynkt przetrwania, zaryzykowałbym stwierdzenie, że przebije się nawet przez naszą głupotę.

Co do planety to czytałem dłuższą chwilę temu o sposobach na jej rozwalenie i w skrócie, łatwe to nie jest. (Nie mylić zniszczenia planety z wybiciem życia na niej)

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 10:37 pm Powrót do góry

Siła Boga zależy od liczby wiernych. Jeśli kiedyś będzie mi się chciało, to wrzucę na jakiś serwer bardzo ciekawy plik doc na którym jest opisane m. in. czym jest Bóg.

Tak faktycznie wieżowiec łatwiej zniszczyć, niż zbudować, ale dwie sprawy:
1. Wieżowca nikt Ci nie będzie rozrzucał, czy też rozbudowywał.
2. Wieżowiec można zniszczyć łatwo. Wystarczy uderzyć w fundament. Wszechświat jednak nie ma fundamentu. Jeśli moje opinia byłaby prawdziwa, to trzeba by jeszcze zniszczyć dwa "alternatywne" świat (Astralny i duchowy).
I jakby tak pomyśleć, to chyba czytaliście mój post powierzchownie Powiedziałem, że ma przywrócić pomieszczenie do stanu pierwotnego, a nie poukładać wszystko od nowa. Zburzenie wieżowca to pestka. Jednak zostają jeszcze gruzy, których też trzeba się pozbyć.

A nie sądzisz, że ludzki instynkt przetrwania to nic innego jak jego głupota? Instynkt przerodził się w rządzę. Człowiek jest tak głupią istotą, że nie dąży do przetrwania gatunku, tylko jednostki. Tylko mi nie mówi o jednostkach, które wciąż dążą do przetrwania gatunku, bo tych jest z każdym rokiem coraz mniej.

A jednak umiem znaleźć ciekawy temat do rozmowy

Meee
Skamielina

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 4:48 am Powrót do góry

Nie, sądzę, że głupota ma jednak z przetrwaniem niewiele wspólnego. I nie mam pojęcia co rozumiesz przez rządzę.

To, że nie dąży do przetrwania gatunku nie ma znaczenia. Naturalnie zostanie samemu na świecie nie służy przetrwaniu, więc będzie chciał zachować przynajmniej wystarczającą grupę bo mu się to opłaca.

btw. Jestem pewien, że ten .doc o Bogu, który czytałeś jest tyle warty co każde inne "źródło wiedzy" - wszystko kwestia tego czy ktoś chce w to wierzyć czy nie.

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 12:32 pm Powrót do góry

jeden1 napisał:
Siła Boga zależy od liczby wiernych. Jeśli kiedyś będzie mi się chciało, to wrzucę na jakiś serwer bardzo ciekawy plik doc na którym jest opisane m. in. czym jest Bóg.

Czytał ktoś pratchetta "pomniejsze bóstwa" ?

Meee
Skamielina

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 6:53 pm Powrót do góry

Shell napisał:
jeden1 napisał:

Też o tym pomyślałem

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 7:27 pm Powrót do góry

Cytat:
Siła Boga zależy od liczby wiernych.

Hmm... skąd ja to znam? Chwila, muszę pomyśleć... mam to na końcu języka... aaa, już mam- b&w?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:12 pm Powrót do góry

Cytat:
Jeśli kiedyś będzie mi się chciało, to wrzucę na jakiś serwer bardzo ciekawy plik doc na którym jest opisane m. in. czym jest Bóg.

Jezeli daloby sie jasno opisac czym jest Bog, to stracilby on na swojej boskosci, w koncu Boga nie da sie pojac (wdg. chrzescijanizmu)

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:26 pm Powrót do góry

Meee napisał:
Shell napisał:
jeden1 napisał:

Też o tym pomyślałem

I ja tez ; )
Obrazek w sygnie by Arahja

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 9:26 pm Powrót do góry

Shell napisał:

Zasmucę was wiadomością, że od Pratchetta czytałem tylko "Kolor Magii" (niestety tylko tylko to ;( ). Jest to książka [ten .doc, nie "Kolor Magii"] na temat magii. Wiem, że zabrzmiało to jak z B&W Mee to nie jest .doc o Bogu, tylko o magii I oczywiście, że to nie jest jedyna prawda, bo dla każdego prawda jest inna. Ale chyba przynudzam

Ostatnio zmieniony przez jeden1 dnia Sro Lis 05, 2008 7:14 pm, w całości zmieniany 1 raz

Shack
Wyznawca

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 6:14 pm Powrót do góry

A według mnie Boga nie ma, tak samo jak duszy. Jak się umrze, to jest po prostu koniec, pustka, dupa. A co do końca świata, to tylko wtedy, jak słońce się wypali

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 6:42 pm Powrót do góry

Nie rozumiem, czemu myśląc o końcu świata myślicie o zagładzie rasy ludzkiej, czy zniszczeniu planety. To trochę tak, jakby cały wszechświat, opierał się tylko na Ziemi, albo rasie ludzkiej. Są jeszcze niepoliczalne ilości innych planet, które będą istnieć choćby bez istot żyjących na swojej powierzchni. Tak było, jest i będzie. Wszechświat kończy się od samego początku. Jednak nigdy się nie skończy.

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 8:17 pm Powrót do góry

Bo mówimy o końcu świata dla ludzi, ot taki skrót myślowy.

Meee
Skamielina

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 8:19 pm Powrót do góry

Bo kiedy mówimy o końcu świata mamy na myśli ten, który znamy i na którym żyjemy. Póki co ogranicza się on do Ziemi

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 9:00 pm Powrót do góry

Meee napisał:
Bo kiedy mówimy o końcu świata mamy na myśli ten, który znamy i na którym żyjemy. Póki co ogranicza się on do Ziemi

No mniej więcej to miałem na myśli

Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: