Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Poradnik dotyczący wychowania chowańców

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eldaldo
Nawrócony

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 9:18 pm Powrót do góry

Witam :-D jestem tu od niedawna chociaż forum oglądam od ok. 2 lat i wiem, że teraz wszyscy interesują się albo B&W2 albo w ogóle się nie interesują serią B&W, ale jednak pomyślałem, że zrobię taki "poradnik" bo takiego nie znalazłem za to jest (było) pełno tematów dotyczących właśnie chowków. Od razu mówię, że to poradnik raczej dla tych którzy lubią chowańce i chcą żeby były duże , silne i mądre :P niż dla tych którzy przechodzą jak najszybciej grę. No więc zaczynam i mam nadzieję, że ten "poradnik" przyda się tym którzy zaczynają swą przygodę z Black&White (poniższy poradnik tyczy się wychowania dobrego chowka )

1.Nauka pierwszych zasad
Jeśli ukończyliście zadanie z Sable, powinniście zabrać się za "dokładniejsze" wychowanie stworka.
Najlepiej w potyczce z 1 przeciwnikiem bo na 1 wyspie nie ma pomocy dot. chowańca tzw. dymków<?> No więc na początku możecie dać mu wieśniaka i jeśli go zje, zbijcie go!(nie powinien tego robić już więcej- podczas wychowywania radze używać smyczy nauki)
Teraz możecie wprowadzić go do wioski :-) Pokażcie mu jak wrzucacie żarcie(ziarno,owce i inne zwierzęta Xd) do spichlerza. Można powrzucać drzewa ale gdy chowaniec jest mały i tak ich nie podniesie. W wiosce możecie nauczyć go paru innych rzeczy(zbieranie jedzenia z pola,taniec itp itd) Teraz można wrócić na 1 wyspa lub dalej chować chowka by stal się bardziej dobry.

2."Chowaniec może być wielki jak góra i czynić cuda"-jak to osiągnąć?
Jest to dość proste choć niezbyt fajne dla tych, dla których ważniejsze są misje i wieśniacy. Rankiem możecie z nim pospacerować lub wysłać do wioski(pilnując żeby dobrze się zachowywał) Można już w tym czasie przygotować mu kolację. Gdy będzie zachodzić słońce wyślijcie chowka do zagrody, dajcie mu jeść i gdy pojawi się napis "twój chowaniec jest zmęczony" pogłaszczcie go(najlepiej 100%) i niech śpi. Jeśli będzie wychodził z zagrody, radze wziąć drzewo i przywiązać go. Przygotujcie mu w nocy śniadanie, i rano dajcie mu je. Potem niech się...wypróżni :-D. Radze wam iść z nim nad morze żeby się napił. Jeśli będzie tak robić(chowaniec musi spać w nocy!) myślę, że będziecie mieli duże chowance w stosunkowo krótkim czasie. Mój chowaniec, który od rana pracował w wiosce dość szybko się męczy, wiec robię mu nawet obiad i drzemkę popołudniową.
A jeśli chodzi o cuda tu chyba nie ma problemu. Przywiązujemy pupila do spichlerza/drzewa/czegokolwiek na smyczy nauki ofkors i pokazujemy mu cud(tzn. czynimy je przy nim) Gdy będzie zaciekawiony radze go pogłaskać-chętniej będzie się uczył. Można tez przywiązywać chowka do czegoś i dawać mu banki z cudami ale trzeba je mieć. Nie musicie uczyć chowańca wszystkich cudów od razu bo to niepotrzebne. Moim zdaniem nie warto uczyć od razu chowańca wszystkich cudów, bo na początku gry to raczej niepotrzebne. Nie zapominajcie też o nauce agresywnych cudów- później mogą być niezwykle przydatne! No i cuda imponujące- np. stado ptaków- pupil o wiele szybciej będzie zdobywał dla nas wioski.
Chyba wszystko już wyjaśniłem i chodź na pewno niewielu starym wyjadaczom forum to się przyda, zawsze będzie istniał(chyba, że go ktoś usunie ) ten poradnik dla tych, którzy zajrzą na to wspaniałe forum. Jeśli ktoś ma jakieś pytania(jeśli w ogóle są tu jacyś nowi gracze) chętnie odpowiem na Wasze pytania. Mam nadzieję, że poradnik się przyda.

Proszę o komentarze. Poradnik napisany jakiś rok temu xP.

Ostatnio zmieniony przez Eldaldo dnia Pon Mar 23, 2009 4:51 pm, w całości zmieniany 4 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 3:19 pm Powrót do góry

Ten poradnik jest ok pod względem "taktyki" wychowania chowańca ale co do zapisu to mniej buziek by się przydało bo one rozpraszają uwagę czytelnika !!!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Eldaldo
Nawrócony

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 3:25 pm Powrót do góry

Dzięki za uwagę, już poprawione.

Poradnik o chwańcach mojego autorstwa Proszę o komentarze.

Anda
Stała forumowiczka

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 4:06 pm Powrót do góry

Poradnik dobry zastosowałam się i jest suuuuuuuuuper... Tylko teraz jak spuszczam chowka ze smyczyto zawsze gdzieś znika... A gdzie?? W jakiejś neutralnej wiosce... Bardzo lubi przejmować wioski... Dlaczego???

Opcja "Szukaj" nie gryzie... Tylko połyka w całości...

Eldaldo
Nawrócony

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 6:33 pm Powrót do góry

Każdy chowek jest inny Mnie nic nigdy takiego się raczej nie zdarzało...
W jakim sensie znika? Gdy spuszczasz chowańca, idziesz zająć się wioską, a on gdzieś idzie, czy tak nagle po prostu znika? Jeśli to drugie to być może jakiś bug, a jeśli to pierwsze to najwidoczniej jego naturalne zachowanie

Poradnik o chwańcach mojego autorstwa Proszę o komentarze.

grzybek110
Nawrócony

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 2:18 pm Powrót do góry

Jesli chodzi o wzrost chowanca... Nie jestem pewien jak to jest w wersji z patchem bo nigdy jej nie uzywalem ( i nie mam zamiaru - eliminuje najfajniesze rzeczy w grze xD) ale chowaniec ma 3 etapy rozwoju. W miare postepu zmieniaja sie jego przyzwyczajenia, zachowanie, rowniez umysl. Maly chowaniec wykonuje gesty i ruchy duzo szybciej, duzy dominuje tylko dzieki wzrostowi ale zapewne sami zauwazyliscie jak to dlugo trwa kiedy chowaniec cieszy sie gdy go poglaskacie . Etapy mozna najlatwiej odroznic po dzwiekach jakie wydaje chowanie. Gdy jest maly mruczy tak typowo jak maly dzieciak. Sredni dziala troche wolniej i wydaje sie powazniejszy. W przypadku ostatniej fazy chowaniec nieco zmienia ksztalt ( przypadku lwa lub tygrysa rosnie mu broda) Jednak najbardziej wnerwiajaca cecha jest tempo wzrostu. W tabeli statystyk w menu rozne etapy powoduja coraz wolniejszy wrost. Dgy jest maly moze np urosnac 3%, gdy sredni juz 0.5% a gdy najwiekszy to prawie wogole nie rosnie. Kwestia wzrostu to tylko kwestia wizualizacyjna, cos w stylu wizytowki jego boga. Podczas walki i tak chowance dostosuja swoj wzrost.
Jesli jednak chcecie aby tempo wzrostu waszego chowanca sie nie zmienialo nalezy go trzymac CALY czas w zagrodzie. mozna raz na jakis czas wyjsc z nim po wode lub zeby go czegos nauczyc. Chowaniec duzo lepiej sprawuje sie i uczy w zagrodzie niz poza nia. No to tyle, pozdro

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: