Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Oczekiwania wobec BW3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White 2 (+ Battle of The Gods)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anda
Stała forumowiczka

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 11:15 am Powrót do góry

JJ może był byś sławny... Ale tylko przez kilka sekund... Bo po chwili już byś nie żył... xD

Opcja "Szukaj" nie gryzie... Tylko połyka w całości...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 1:17 pm Powrót do góry

Przeżyłbym Oślepiłbym go fleszem Albo jak w amerykańskiej Godzilli- Wylądowałbym między palcami

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Anda
Stała forumowiczka

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 4:49 pm Powrót do góry

To był by tylko głupi fart...

Opcja "Szukaj" nie gryzie... Tylko połyka w całości...

Meee
Skamielina

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 4:52 pm Powrót do góry

No to nie ma czego się bać, bo głupi szczęście ma zawsze

Nuriko
Banita

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 4:11 pm Powrót do góry

JA TAM W B&W3 chciałbym tylko nowego chowańca, multiplayer i żeby złowrogi bóg był głupi i dawał swgo chowańca do mojej wioseczki

Eldaldo
Nawrócony

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 4:50 pm Powrót do góry

Chciałbym żeby było tak:
B&W+grafika z B&W2= B&W3 ;P
Plus jeszcze multiplayer. To chyba wszystko. ^^

Poradnik o chwańcach mojego autorstwa Proszę o komentarze.

Evilz
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 4:55 pm Powrót do góry

Tak szczególnie ten multiplayer żeby był bo , że grafika dobra to wiadomo ! No i jeszcze więcej chowków i wysp !

Człowiek - Zagadka
Nawrócony

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 10:51 am Powrót do góry

Black and White to w końcu zabawa w boga. Wspaniała symulacja, możliwość poczucia się wszechmocnym, której każdy z nas potrzebuje. I do tego chciałbym aby powrócono w trzeciej części. Wiadomo, że nie będzie Black and White 3, ale warto sobie pomarzyć.

Przede wszystkim trzeba zachować to co w poprzednich częściach było najciekawsze. Kursor stylizowany na boską dłoń, nieliniowość fabuły, aktywne środowisko i oczywiście chowańce.
Błędem drugiej części boskiej gry było według mnie zrobienie z niej standardowego RTSa. Nie zasypuje się gruszek w popiele.

W miastach i wioskach powinien istnieć podział na władzę świecką i sakralną. Rozbudową miast, boisk, ochronek, domów i autostrad, jak również toczeniem wojen powinna się zająć władza świecka.
Wpadłem na taki pomysł, skoro Non est potestas nisi a Deo, bóg miałby możliwość posadzić na tronie dowolnego mieszkańca wedle własnego wyboru, w ten sam sposób w jaki tworzyło się uczniów. Tak więc zły bóg wybrałby króla o cechach Czynghis-Khana, dobry np. Gandhiego. To tylko przykład.
W ten sposób będzie można tworzyć nowe dynastie.
Władcy, którzy zabrali się za rządzenie, a nie zostali wybrani do tego przez boga byli uzurpatorami. W ten sposób gra nie sprowadzała by się do żmudnego planowania dróg, bo od tego będzie władza świecka.

Boska natomiast władza powinna się sprowadzać do pomagania mieszkańcom wioski, lub zsyłania na nich armagedonu. A władza nad miastem pośredni, przez kapłanów i biskupów.
Jako bóg gracz powinien mieć większą kontrolę nad środowiskiem. Mógłby określać stan pogody, przenosić góry. Oczywiście ważne jest też imponowanie wieśniakom aby w nas wierzyli.

Bardzo spodobał mi się pomysł Auriziela z tym królestwem boga. Ja uważam, ze zamiast świątyni powinno być raczej coś w rodzaju nieba, gdzie mieszka bóg. Ewentulanie Asgard lub Olimp. Tam znajdują się wszystkie dusze zabitych wieśniaków. I jest podglad na cały świat, pełno statystyk i reszta to to samo co w jedynce w świątyni.

Powinna też być oddzielna fabuła dla złego i dobrego boga. Np. są sobie dwaj bogowie dobry i zły. Ich wyznawcy będą toczyć wojnę na Twoim terenie. Musisz zdecydować któremu pomóc, on bedzie Twoim przewodnikiem i pokaże Ci jak grać aby być złym vel dobrym.

Chowańce powinny pozostać takie jak były, bez zmian, bo to był udany pomysł.

Jeżeli chodzi o możliwość pływania chowańca, to dobrze by było jakby istniały również bitwy morskie. Np. podpływają drakkary wikingów naprzeciwko greckich trier z zamiarem zatopienia ich pięknych stateczków. Aż tu nagle rozgniewany bóg rozpętał sztorm i burzę. Podczas abordażu ni stąd ni zowąd wynurza się olbrzymi tytan i zatapia statki wikingów uderzeniem łapy. To by bardzo pasowało do konwencji.

To są moje skromne wymagania, jeżeli chodzi o część trzecią.
EDIT:
To mój pierwszy post, tak więc jestem nowo narodzonym bogiem. Witam wszystkich userów i pozdrawiam moderatorów. (kwiaty dla admina)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Górski Smok
Wyznawca

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 11:13 am Powrót do góry

Witam cię nowy heretyku,choć od tego jest JJ,nie powinienem tego mówić ponieważ zostanę za to potępiony, ale początek nie najlepszy, nie odkopój tematów, patrz na date ostatniego postu,taka rada.

http://www.pajacyk.pl/
1-kliknięcie 1 obiad dla biednego dziecka
warto

89% graczy uważa,że grafika jest najważniejsza,wklej to do podpisu jeśli należysz do pozostałych 11%.

Człowiek - Zagadka
Nawrócony

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 11:20 am Powrót do góry

Radę przyjmuję szczerze do serca, lecz bardzo ciężko jest tu znaleźć jakikolwiek żywy temat. Widocznie mało kto pisze tu wiadomości.

Górski Smok
Wyznawca

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 11:40 am Powrót do góry

to owszem może być ból,ale to wina małej liczby użytkowników,musisz się do tego przyzwyczaić, i nie odkopywać tematów,
lub odkopywać,ale długo tu nie posiedzisz.

warto

89% graczy uważa,że grafika jest najważniejsza,wklej to do podpisu jeśli należysz do pozostałych 11%.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 11:41 am Powrót do góry

C-Z .. Witam na forum
Pomysly masz ciekawe choc niezbyt pasujące ...
Podział na władzę świecką i sakralną .. PO co ? I tak masz juz w B&W2 podzial na wojsko i uczniow.

Autostrady ?! Chyba ci sie myli B&W z SimCity

Dawanie ludzom zbyt wielkiej wladzy prowadzi do checi obalenia Boga (Wieża Babel) .. pomysl odpada.

Jak chcesz pomagac społecznosci skoro od tego bedziesz mial wladcow / doradcow ?

Bitwy morskie to ciekawa koncepcja. Lecz nie majac dostepu do wody jestes uwieziony na wyspie i wiesz ze ty jestes jej panem. Ja jak i zapewne wielu innych graczy po zbudowaniu 1 statku chcialo by na niego wskoczyc i odplynac na inna wyspe lub sprawdzic jak daleko siega woda (Gdzie konczy sie mapa)

Pozdro from Zerat

Szanuj przyjaciół gg 1028815

Górski Smok
Wyznawca

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 11:52 am Powrót do góry

Zerat,jesteś bogiem,przecież to wiesz,a tu akurat ja jestem za władzą
Tylko bardziej w sensie władzy mało znaczącej,
miasto same z siebie sie rozbudowuje,w środku zamek z strażnikami,a w środku zamku,król. Taki kurdupelek w którego można rzucić kulą ognia.
a gdy się to zrobi, w mieście wybuchają zamieszki,walka szlachty o władze (chyba że szlachtę już wcześniej zabiłeś).
Warto by było właśnie bardziej usamodzielić miasto, tak żeby nie było że po połowie godziny wracasz i z twojej potężne metropoli z polami na połowe wyspy zostaje kilka domów i głodujący wieśniacy (tak jak w 2).

(przepraszam za dużą czestotliwoć moich postów,ale nie mam co robić ponieważ nie mam map do B&W,dlatego cały czas siedze na internecie,dlatego bardzo prawdopodne że co 2 post będzie mój.)

warto

Człowiek - Zagadka
Nawrócony

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 12:00 pm Powrót do góry

Zerat napisał:
Podział na władzę świecką i sakralną .. PO co ? I tak masz juz w B&W2 podzial na wojsko i uczniow.

Chodzi tu o to, aby bóg nie zajmował się administracją, bo od tego są ludzie. Bóg ma ważniejsze sprawy na głowie.

Zerat napisał:
Dawanie ludzom zbyt wielkiej wladzy prowadzi do checi obalenia Boga (Wieża Babel) .. pomysl odpada.

To byłaby jedna z trudności w grze. Trzeba by pilnować, aby ludzie w nas wierzyli, imponować im i pokazać kto tu rządzi. Wieżę Babel zawsze można zniszczyć piorunem, lub pomieszać budowniczym języki.

Zerat napisał:
Ja jak i zapewne wielu innych graczy po zbudowaniu 1 statku chcialo by na niego wskoczyc i odplynac na inna wyspe lub sprawdzic jak daleko siega woda (Gdzie konczy sie mapa)

No tu rzeczywiście jest problem. Trzeba pewnie wprowadzić jakieś ograniczenie, ale to odejmie grze uroku.
Można jeszcze powrócić do starych przekonań, że ziemia jest płaska i po dopłynięciu na kraniec świata stateczki spadają bezpowrotnie z tej krawędzi i już się ich nie odzyska.

Smok_Niszczyciel
Nawrócony

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 8:11 pm Powrót do góry

Fajna byla by dzisejsza sztuczna inteligencja w B&W 3 Normalnie jak bys mial zywego zwierzaka:P
+ jakies technologie[DO ODKRYWANIA]:pulapki,machiny obleznicze, ogolnie badania handlowe[rofl?],wojenne etc...

Przydaly by sie tez nowe budynki... + badania:P

Fajnie bylo by jak bys mogl szkolic "magow [lub cos takiego" ktorzy np badali by dla ciebie jakies cuda:P {WYCIETE Z DK2!!!]

Fajnie bylo by jak bys mogl budowac mury

Statki + ryby,ropa,skarby w wodzie

Porty [do statkow:P]

wieksze mapy?

loty w kosmos?[<< ]

Rozne epoki?[do zbadania {WYCIETE Z RISE OF NATIONS}

yy nie wiem czy w b&w2 bylo cos takiego ale przydalo by sie szkolic rycerzy,zolnierzy etc wiecie o co chodzi:P

wcielenie sie w wiesniaka, zaladowanie broni i rozwalenie innego boga?[ROFL wiesniak rozwalajacy innego boga<hahaha>

hmm nie mam juz pomyslow:P
wiem ze wiekszosc wam sie nie spodoba bo sa glupie, tak z nudow je pisze, pisze co mi wpadnie w leb:P

EDYTOR MAP OD RAZU Z B&W3!!!!! [z tym sie na pewno zgodzicie, co nie?]

PS. nie chcialo mi sie czytac waszych postow:P

dyplomacja? O.o

jakis rodzaj rozrywki np arena,walki wiesniakow,wyscigi [rofl] etc, zebys mogl sie zabawic jak chowaniec bedzie rozwalac innego boga:P

WIECEJ MISJI!!

spam

jakies pomysly jeszcze? plx wybierzcie punkty ktore wam sie podobaja:P

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 9:40 am Powrót do góry

Cytat:
Fajnie bylo by jak bys mogl szkolic "magow [lub cos takiego" ktorzy np badali by dla ciebie jakies cuda:P {WYCIETE Z DK2!!!]

To by nie przeszło, ponieważ w b&w cuda przedstawione są w rodzaju wiedzy, dostępnej tylko dla bogów. Ludzie mogą tą wiedzę jedynie przechowywać, aby móc się o nie modlić przy ołtarzu, lecz wymyślanie nowych to już przesada

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
Smok_Niszczyciel
Nawrócony

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 1:32 pm Powrót do góry

A tak wogole:
"Bog stworzyl swiat"
Powinni dodac taka mozliwosc:P Powinno byc dostepne WSZYSTKO! Wtedy mozna by bylo sie nazwac bogiem:P

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 1:58 pm Powrót do góry

b&w było wzorowane na mitologi wikingów, według której to "ludź" tworzy boga i od niego zależy jego potęga. Chyba podstawowego założenia gry już zmieniać nie będą? Zwłaszcza, jeśli już się przyjęło.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
Smok_Niszczyciel
Nawrócony

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 4:58 pm Powrót do góry

Nie znam sie na mitologii wikingow, ale jak ludz [czlowiek] stworzyl boga to dlaczego czlowiek nim nie rzadzi?

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 5:06 pm Powrót do góry

Ludz nie rządzi bogiem, ponieważ stworzył go ze swojej modlitwy w pewnym sensie nieświadomie, lecz mimo wszystko, to od ludzi zależy, czy bóg będzie istniał, czy też nie

flajek38
Nawrócony

PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 7:02 pm Powrót do góry

Monarchia stanowa! AI wieśniaków tak żeby budowali osady, zamiast murów palisady. Nowe surowce Drewno, Zboże, Mięso, Ruda. Mięso było by do budowania wozów mięsa (atakowało by zatrutym mięsem, było by szybkie, tanie a zarazem mało wytrzymałe). AI bogów, możliwość wyboru plemion, nowe plemiona. O wiele lepsza grafika.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 10:44 am Powrót do góry

flajek .. te twoje wozy miesa to klon z Warcraft 3 .. A jakos nie widze znaczacej efektywnosci dzialania takiego wozu

Szanuj przyjaciół gg 1028815

Cerberianus
Nawrócony

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 5:12 pm Powrót do góry

Chciałbym poruszyć temat;
-co myślicie o ustawianiu w chowańcu stylu walki? Może nasza małpa miała taktykę ofenstywną? Albo lew precyzyjną?.
-A może nasz Lewek walczyłby z armią tak jak chowańce ze sobą w BnW1?Czyli arena.
-Ej a co o tym myślicie.Można wybudować specjalną salę do kształcenia bojowego chowańca,czyli arena i wybierasz siłę wroga.Tutaj dam przykład: Wybierz-> Słaby I generuje się owca itd.
-Magia.Poszerzyć wybór dobrych i złych zaklęć!
-Zabawa: No przecież każdy bóg lubi się bawić! Czy to kula ognia,czy to piorun,bawić się lubimy...
-Armia: Zauważyliścię to? Armia grecka to armia rzymska,to uzbrojenie.
-Mitologia: Można by było nawiązać jakąś część do mitologi? Albo do zdarzeń które się wydarzyły.

A tak wogle to: Skąd według was świat jest kwadratowy no bo mówicie o chowańcu i pływaniu no i o końcu trochę głupie.

A co z władcami? Czyli Grecy wtedy nie mieli władców?

A gdybyśmy mieli takie mini-gry? np: Jesteśmy bogiem i pomagamy tak jak w black and white 1 przy budowie statku no i kierujemy kapitanem.Bitwa morska itd.

Wybieranie państwa- To mi się by bardzo podobało.Od razu wziąłbym Egipcjan.

A tak apropos: Średniowiecz to nie głupi pomysł. Intro jest jak barbarzyńcy niszczą nasz świat i giniemy marnie Buahaha...[za dużo cukru]

Ale ja lubię pisać? Ale tak to już jest....

PS: Sorry nie chciało mi się czytać wszystkich postów.

EDIT: Przypomniało mi się. W Black and White 1 pokonaliśmy ostatniego boga...ale przecież te...modlitwy ludzi itp. to jednak odpada,sorki.

Lubię zmieniać chowańce,i od razu powiem:

TYGRYS}
MAŁPA} SĄ WE BEST
KROWA}

Matchew
Wyznawca

PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 6:18 am Powrót do góry

Nie będzie B&W3. Przynajmniej w ciągu najbliższych 5 lat

Górski Smok
Wyznawca

PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 8:50 am Powrót do góry

A za 5 lat są szanse?

Może jak kiedyś będe bogaty, ufunduje produkcje 3 części....

Wyślę wam darmowe zestawy

warto

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 10:34 am Powrót do góry

Lionhead zostal juz dawno przejety przez microsoft, któremu funduszy raczej nie brakuje i to nie stanowi problem, lecz raczej chęci. Symulacje też pewnie nie dają pozytywnych rezultatów, więc po prostu nawet się za tą grę nie zabierają.

flajek38
Nawrócony

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 5:44 pm Powrót do góry

Mimo wszystko zawsze jest jakaś szansa a Peter szykuje coś nowego.
Chciałbym aby była opcja w multiplayer że każdy ma swoją wyspę i może osiedlać inne wyspy. Że jeszcze można własne uzbrojenie swoim ludziom robić i że na niektórych wyspach można znaleźć inne rasy np. elfy albo barbarzyńcy. A źli bogowie mogli by zmieniać swoich wieśniaków w zombie którzy aby przeżyć musieli by infekować jedzenie innych ludzi i taki który zje to jest zombie i może przejść na twoją stronę. Jesli by zjadł to chowaniec to by był zatruty i byłby "zły" .

Izuel
Nawrócony

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 8:52 am Powrót do góry

Moje propozycje do B&W 3 (jeśli wyjdzie ale mam taką cichą nadzieje).

Podoba mi się pomysł z królestwem boga mogła by to być taka latająca wyspa na której możemy robić wszystko rzeczki wodospady góry i budynki oczywiście. Na niej byłyby ołtarz to tez kulą ognia itp. no i cuda wulkan syrena. Mieszkańcy czyli uczniowie wybrani przez nas do modlitwy i służeniu bogu czyli tych co wybieramy z Edenu.Oraz dusze umarłych mieszkańców wioski. Na niej wszyscy będą zadowoleni i szczęśliwi.Co do kul ognia i czarów żeby można było ich szybko i efektywnie używać mogły były by być w pasku na ekranie gdzieś po boku. Na edenie można by było postawić świątynie do modlitw coś na wzór tej z dwójki. Która daje szczęście.A i jeszcze gdy przenosisz się do królestwa czas na edenie się zatrzymuje bo np bawisz się w królestwie a na edenie wrogi chowaniec prawie zniszczył ci całą wioskę.królestwo to by była taki budowniczy raj i odpoczynek od problemów twego ludu

Co do chowków mogłyby by mówić więcej zdań zęby się lepiej z nami porozumiewały i było trochę ciekawiej bo w 2 co kilka minut to samo zdanie.Pływanie chowków mogło by być mogło by nie być mi i tak by było obojętnie z jednej strony dobrze (można popływać i takie tam jakaś nowość) z drugiej źle ( ciekawe kiedy kończy się mapa popłynę tam | i cały urok znika ).

Cud atomówki oczywiście w grze wymyślili by inną nazwę ale działałby tak że zmiata wrogie wioski i jednostki z powierzchni ziemi a naszą nie ponieważ my go używamy i nasza jest pod naszą ochroną .Oczywiście wykupienie go kosztowało by 10 mln daniny wulkan kosztował 1 mln mi by pasowało kupowanie daninom i budowanie surowcem tak jak w 2.
dajmy że jeden wierny to 1 punkt wiary (czy coś bo już nie pamiętam bo dawno nie grałem ) na sekundę i żeby go użyć potrzeba takich milion. Nie
było by źle gdyby go wcale nie zrobili.

Jeszcze trochę żeby usprawnili zawody bo jak w 2 zawsze mi brakowało ludu bo wszyscy się starzeli a dzieci nie było w cale chociaż tylu miałem rodziców.

Więcej budynków większe wyspy wrodzy bogowie którzy jak ty mogą rzuca kule ognia itp itd. oraz tacy z którymi możesz zawierać sojusze i tacy neutralni.żeby jeszcze była lepsza grafa niż w 2 by było zawsze fajniej i dużo nowości.Multiplayer duży nacisk na to dużo map dużo chowańców.

Przepraszam za błędy jeśli takie popełniłem.

Jak pójdę na studia to chce się zająć produkcją gier komputerowych to postaram się zrobić Black & White 3 jeśli go nie zrobią a jak zrobią to zrobię kolejną część

Oczywiście wyśle wam za darmo

Szkoda że tak wolno tu odpisujecie.

Moje posty będą tu dość często więc się nie dziwcie.

Czekam od kiedy pierwszy raz zagrałem w B&W na B&W3

Ostatnio zmieniony przez Izuel dnia Czw Kwi 08, 2010 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:33 pm Powrót do góry

1. Ktoś powiedział, że B&W nie jest liniowe. Nie wiedzieć czemu, ale jedyna nieliniowość polega na wyborze po pokonaniu Nemezisa, więc to jest liniowa gra.
2. Nie jestem pewien, ale jeśli B&W 2 wyszło w 2000 roku (nawet jeśli nie to załóżmy tak) to jakakolwiek, legalna kontynuacja miałaby miejsce najprędzej w 2015 roku. Z racji tego, że B&W2 stanie się abandonware. Wtedy wszystkie znaki firmowe staną się "nieaktualne", chyba że Microsoft postanowi sobie przywłaszczyć B&W2, jeśli już tego nie zrobił. Podsumowując, większe szanse że ktoś stworzy grę inspirowaną B&W, niż że powstanie kontynuacja. A szkoda, bo lubiłem Sumienie W sumie to wciąż mam B&W na komputerze (na grę nie liczcie, bo Hamachi mi się skopało, nawet reinstalka nie pomaga).

Górski Smok
Wyznawca

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 5:18 am Powrót do góry

Wybór po pokonaniu Nemezisa??
Ja widziałem 2 możliwości:
1)Wrzucić chowka do wulkanu.
2)nie wrzucać i grać to us***** śmierci (Czyli teoretycznie nie skończyć gry)

Może temu komuś chodziło,że jest w ogóle jakoś nieliniowa.
Całkowicie liniowe są tylko filmy...

warto

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White 2 (+ Battle of The Gods)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: