Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Problem z Chowancem

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lampardos
Nawrócony

PostWysłany: Nie Gru 22, 2013 7:03 pm Powrót do góry

Witam
Ściągnąłem plik który odblokowuje leoparda, uruchamiam go pokazuje się okno na chwile i szybko zamyka, a wymienić go nie mogę nadal, czy gdzieś robię błąd?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 9:59 am Powrót do góry

Ummm... ammm... od ponad roku nikt tu nie pisał... a Twój opis problemu, bez urazy, jest równie dobry jak napisanie "Nie działa, pomóżcie!".

Podaj link do pliku i sposób, w jaki stwierdziłeś, że nie możesz wymienić chowańca. Wersja B&W też byłaby pomocna (a także czy jest to CI, czy podstawka). Katalog, w którym zainstalowałeś B&W także. Oraz wszelkiej maści inne pliki/patche/programy, które są powiązane z B&W.

Dużo do wypisania, ale lepsze to, niż sprawdzać pojedyńczo rzeczy i kiedy się nie uda, prosić o podanie następnej. Wydaje Mi się, że z informacjami, o które proszę, ktoś powinien udzielić odpowiedzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
lampardos
Nawrócony

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 6:33 pm Powrót do góry

Plik pobieram z http://blackorwhite.eu/download.php mam wersje bez żadnych patchy, nie mam żadnych dodatkowych plików wgranych do BW i mam podstawkę tylko.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 7:00 pm Powrót do góry

Radziłbym zainstalować jednak ten patch 1.1. Raz, że bez niego po pewnym czasie dostaniesz szału, dwa, chociaż pewności nie mam, to bardzo możliwe, że te chowańce bez niego nie działają (bądź też po prostu instalatory są dostosowane do tej wersji).

Podaj jaki masz system operacyjny i gdzie trzymasz grę (uwzględniając czy jest to 32/64 bit).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
lampardos
Nawrócony

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 8:54 pm Powrót do góry

Windows xp, 32bit. w D:\Gry\Lionhead Studios\Black & White

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Gru 25, 2013 1:27 am Powrót do góry

Jeśli nic nie skopałem przy własnej próbie odtworzenia problemu, tekst błędu to "Program za duży do umieszczenia w pamięci". Nawet nie mam B&W. Odpal plik przez cmd to będziesz mógł przeczytać tekst błędu.

Na podstawie tego, co Mi wyskoczyło:
Gdybyśmy żyli w latach ok 1995 roku, napisałbym, że musisz dokupić RAM. Ale że wszyscy wiemy, iż RAM ma na 100% wystarczająco, to tak nie napiszę. Niestety nie jestem w stanie bardziej pomóc. Mogę jedynie domniemać, że DOS znowu płata figle WinXP.

lampardos
Nawrócony

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 12:07 am Powrót do góry

A jednak, sciagnalem z innej strony kayssplace.com i zadzialalo to znaczy ze na polskiej stronie jest niedzialajacy plik, a teraz mam inny problem na patchu 1.1 małpa nie załatwia się, nie umie pić, i ma problemy z samowyżywieniem:/

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 4:42 am Powrót do góry

Brzmi jak typowy chowaniec. Nie ważne co zrobisz i tak będzie robił po swojemu. Jeśli masz DUŻO szczęścia, czasem zdołasz nauczyć go czegoś.

Generalnie absurdalne zachowania chowańców to najlepsza część B&W. It's not a bug, it's a feature.

lampardos
Nawrócony

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 11:13 am Powrót do góry

Tylko że, zanim zainstalowalem patcha to chowaniec umial sie napic jak mu kazalem, a wyproznial sie jak potrzebowal, a teraz za nic nie chce ani pic ani wyprozniac sie;p

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 11:24 am Powrót do góry

Możliwe, że patch uszkodził w jakiś sposób mózg chowańca. Nie żartuję tutaj, tylko mówię o pliku, który jest właściwie mózgiem chowańca.

Najlepsze, co mogę zasugerować to nowa gra. Albo nadzieja, że chowaniec w pewnym momencie znowu załapie, jak działa jego fizjologia. Próżna nadzieja, matka głupców, ale umiera ostatnia.

EDIT: Możesz jeszcze spróbować patcha 1.2, ale wątpię, czy w czymś pomoże. Z tego co pamiętam, on głównie umożliwiał grę multiplayer. Ale może... you gotta believe!

lampardos
Nawrócony

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 1:36 pm Powrót do góry

Ja wlasnie zaczalem nowa gre i zamienilem chowanca na leoparda i dalej to samo, na podstawce moj chowek zawsze na dzien dobry musial wyproznic sie na chram wioskowy;p Niby pisze ze chowaniec jest odwodniony, ale podprowadzam go do wody i kaze pic, on sie polozy lub pogapi i idzie dalej:/

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 8:46 pm Powrót do góry

Jedyne czego brakuje tej grze to informacji "Twój chowaniec jest odmóżdżony". Wybacz, ale nie jestem wielkim specem od rozwiązywania problemów w B&W. Większość błędów była dla Mnie zabawna, więc nic z nimi nie robiłem. Ale z tego co pamiętam, ta gra nigdy nie pozbyła się wszystkich bugów.

Na pewno B&W było czymś niesamowitym, chyba najlepszym godsimem od czasów Populousa. Do tego tajemniczy Oracle's Room, synchronizacja z pogodą w Ameryce, tajemniczy głos wypowiadający imię gracza itp mniej lub bardziej prawdziwe ciekawostki. No ale bugów drugie tyle, co owych ciekawostek.

lampardos
Nawrócony

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 12:35 am Powrót do góry

Wlasciwie jest podobny tekst, mój chowaniec miał informacje "Twój chowaniec próbuje się ogrzać" czy jakos tak, a co do mojego problemu wlaczylem potyczke on zaczal pic i wyprozniac sie i byc samodzielnym, a nastepnie spowrotem na kampanie a tu dziala wszystko jak trzeba. A takie pytanie jak mam złego chowanca to wplywa to na moj charakter?
Ja bym sie ucieszyl jakby zrobili remake gry naprawili bugi, zeby gra dzialala na nowych systemach, dodali pare nowych rzeczy podczas rozgrywki, a na koncu grafike podciagneli chociaz to nie jest konieczne i tak ladnie gra wyglada:p

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 11:45 am Powrót do góry

Cytat:
jak mam złego chowanca to wplywa to na moj charakter?

Nie

Cytat:
Możesz jeszcze spróbować patcha 1.2, ale wątpię, czy w czymś pomoże. Z tego co pamiętam, on głównie umożliwiał grę multiplayer.

Robił więcej. Nie chce mi się teraz odszukiwać listy, ale z pewnością zmieniał coś w sposobie odtwarzania dźwięków (które, jak ktoś kiedyś bawił się w folderze gry, są zbite do granic możliwości w pojedyncze pliki, z których gra jedynie wybiera wymagane przedziały czasowe). Może to mieć duże znaczenie przy różnych systemach operacyjnych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 9:22 pm Powrót do góry

"Odmóżdżony", nie "odmrożony"!!!

Mnie zainteresował GODUS, najnowszy projekt Molyneuxa. Zapowiada się na coś bardziej w stylu Populousa, ale po części przypomina B&W.

Właśnie uświadomiłem sobie, że ten facet od lat regularnie serwuje odgrzewane kluchy z inaczej doprawionym sosem, które fani z przyjemnością zajadają.

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 2:44 am Powrót do góry

Czy ja wiem? Kocham B&W, a godus totalnie mi się nie podoba.

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: