Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Czarny czwartek

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 4:06 pm Powrót do góry

Dzisiaj obejrzałem "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł". Od tej pory nie daje Mi spokoju jedna rzecz, która pewnie Was załamie. Mianowicie, helikopter, z którego zrzucana jakiś gaz czy coś i kilka raz strzelano do strajkujących. Piekielnie przypomina Mi "latający czołg" Mil Mi-24 (nazwa kodowa NATO: Hind). Jednak kokpit chyba różnił się trochę od tego, który Ja znam, dlatego zastanawiam się, czy to faktycznie była jakaś wersja Hinda, czy może po prostu bardzo podobny do niego helikopter. Może ktoś obejrzał film i zwrócił uwagę na ten szczegół?

EDIT:
Heh, szczyt głupoty. Musiałem wielką uwagę przywiązać do tego filmu, skoro wydawało Mi się, że MO latała helikopterem przeciwpancernym i strzelała z niego do cywili. Tak się kończy, jak każą Ci iść do kina.

Ale skoro już poruszyłem kwestię tego helikoptera, to muszę się dowiedzieć co to za model.

Co to za helikopter w 0:29?

EDIT2:
Heh, po godzinie szukania zrobiłem tutaj temat, bo za cholerę nie mogłem nawet znaleźć fragmentu, w którym pokazany był ten śmigłowiec. Po 10 min od napisania tematu, znalazłem model >_> Jeśli kogoś to interesuje, to na filmie ukazany jest polski śmigłowiec Mil Mi-2 (kod NATO: Hoplite), zdaje się że pierwsza wersja. Czyli ogólnie rzecz biorą, wzięcie go za Mil Mi-24 to niemal obraza dla Hinda i wyskoczenia kilka lat wprzód

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: