Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Koniec świata
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 9:08 pm Powrót do góry

StrangeOne napisał:
Balas napisał:
Dopoki ktos nie udowodni, ze Boga nie ma, mozna przypuszczac, ze jednak istnieje

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella

I to tyle w tej kwestii : P

Niewątpliwie ciekawe.

Koniec świata może zwiastować powrót waszej trójki- SO, .nomis, EX Chyba jednak najrzadziej widuję posty Wujka Dobra Rada

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 9:56 pm Powrót do góry

StrangeOne napisał:
Balas napisał:
Dopoki ktos nie udowodni, ze Boga nie ma, mozna przypuszczac, ze jednak istnieje

Akurat nieistnienie takiego czajniczka da sie w jakikolwiek sposob udowodnic, a jak sobie krazy to niech krazy i nikomu nie przeszkadza. Nieistnienia Boga (jak na razie) nie da sie udowowdnic. Swoja droga - obraz boga przedstawiany w biblii jakos specjalnie mnie nie przekonuje (delikatnie mowiac). Ksiag innych religii nie czytalem/nie znam, ale samego istnienia Boga nie wykluczam Jest on za to 'jakimstam' wytlumaczeniem na powstanie swiata. Podobnie mozna powiedziec o teorii wielkiego wybuchu.

http://monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200085142

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Odpowiedz z cytatem
EX_Men
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 11:13 am Powrót do góry

.nomis napisał:
oj no bo jakoś mało cie widze, mało twoich postów

no no no, daruj sobie

gg: 3807445

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 3:38 pm Powrót do góry

Balas napisał:

Akurat nieistnienie takiego czajniczka da sie w jakikolwiek sposob udowodnic [...]

Olśnij mnie w jaki sposób Poza tym to ten czajniczek jest przenośnią, której nie należy interpretować dosłownie. Gdyby Kościół zaczął na kazaniach opowiadać o tym, jak wyglądają i zachowują się czarownice (kiepski przykład, ale niech będzie ) nagle na całym świecie zaczęto by znajdować całe masy "czarownic". Chodzi o to, że wiara kontroluje człowieka. Nazwał to czajniczkiem, prawdopodobnie dlatego, że akurat mu czajniczek przyszedł do głowy

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 3:55 pm Powrót do góry

Balas napisał:
StrangeOne napisał:
Balas napisał:

Akurat nieistnienie takiego czajniczka da sie w jakikolwiek sposob udowodnic.

"Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia."
Obrazek w sygnie by Arahja

Anda
Stała forumowiczka

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 4:10 pm Powrót do góry

Czy ktoś może mi wytłumaczyć to o czym rozmawiacie? Bo jakoś się pogubiłam... Czajniczek, imbryczek, koniec świata, wielki wybuch, uderzenie asteroidy, nieistnienie Boga, inne takie...
Ehhhhhhhhhhhhhhhhh...
Naprawde ja już nic z tego nie rozumiem...

Opcja "Szukaj" nie gryzie... Tylko połyka w całości...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 4:30 pm Powrót do góry

Musiałabyś być Iron Maiden (nie zespół ^^ Przetłumacz sobie Iron i Maiden). Wiedziałem, że od różnych wizji końca świata przejdziemy do różnych wizji jego początku. Tego, kim jest "Istota Wyższa" i czy wogóle istnieje. To jest inteligentnie przemyślana rozmowa. Przy okazji dowiadujemy się czegoś nowego. Coś o jakimś czajniczku, coś o jakiś dziurach (białych i czarnych), coś o sobie. Pomyśl ile może trwać rozmowa w jednym i tym samym temacie? Zaczynasz o tym, a kończysz na tamtym. Tak to już jest. Chciałabyś rozmawiać przez 50 stron o końcu świata? Chyba rozumiesz Teraz idź zjedz czekoladę, skoro znowu Cie zdenerwowałem

PS SO w podpisie masz coś o Arahji. Co to właściwie jest? Mi to kojarzy się tylko z piosenką Kultu o tym właśnie tytule, ale skąd to się wzięło. Wiesz?

Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 6:29 pm Powrót do góry

Cytat:
Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia.

Zobacz sobie na date wydania (1952). Technika poszla na przod W ogole porownuje sie dwie rzeczy zupelnie roznego formatu, dla mnie to bezsens sam w sobie.

http://monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200085142

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Odpowiedz z cytatem
Darek
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 4:16 am Powrót do góry

jeden1 napisał:

PS SO w podpisie masz coś o Arahji. Co to właściwie jest? Mi to kojarzy się tylko z piosenką Kultu o tym właśnie tytule, ale skąd to się wzięło. Wiesz?

Nie Co tylko Kto. Arahja kiedyś udzielała się na forum i jak widać znała się na grafice :p

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 7:46 am Powrót do góry

Balas napisał:
Cytat:
Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia.

Zobacz sobie na date wydania (1952). Technika poszla na przod W ogole porownuje sie dwie rzeczy zupelnie roznego formatu, dla mnie to bezsens sam w sobie.

To jest przenosnia, technika nie ma tu nic do rzeczy. Dwie rzeczy roznego formatu? Tzn co - wiara i przekonanie w istnienie pewnej rzeczy/bytu, ktorego istnienia nie da sie dowiesc, a jesli ktos twierdzi, ze go nie ma to niech udowodni? Czym to sie rozni od kwestii Boga? Nie traktuj Czajniczka dosłownie bo pogubisz caly sens To ma pokazac jak bzdurne jest uzywanie tzw. argumentum ad ignorantiam.
Obrazek w sygnie by Arahja

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 4:19 pm Powrót do góry

No i właśnie o tym mu mówiłem, ale chyba nie dotarło. Może twoja łacina pomoże mu to zrozumieć

Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: