Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Koniec świata
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meee
Skamielina

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 4:38 am Powrót do góry

Jak pisałem to tego tam jeszcze nie było

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
Anda
Stała forumowiczka

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 6:24 am Powrót do góry

Według kalendarza Majów, w 2012 r. czeka nas koniec świata. Również kod biblijny i proroctwo Malachiasza mówią, że koniec jest bliski. Do apokaliptycznego chóru dołączyli też naukowcy.

Majowie, lud z Ameryki Środkowej, opracował kalendarz oparty na ruchu planety Wenus. Według tego kalendarza, świat zaczął się 13 sierpnia 3114 r. p.n.e., a jego koniec nastąpi 22 grudnia 2012 r. Nie tylko spadek po Majach, których imperium upadło 8 wieków temu, wieszczy apokalipsę w 2012 r. Tę samą datę końca świata wskazuje tzw. kod biblijny.

W 1994 r. grupa izraelskich badaczy rozszyfrowała dane ukryte w treści "Biblii". Wyniki badań statystycznych sekwencji liter w starotestamentowej "Księdze Rodzaju" wykazały, że zawarto tam trafne przepowiednie dotyczące naszych czasów. Znawcy tematu twierdzą, że nieznany autor proroctw zakodowanych w "Biblii" przewidział koszmar II wojny światowej, eksplozję bomby atomowej w Hiroszimie i geniusz Einsteina.

To jest artykół z interii.

--------------------------------------------------------------------------------

Jak przetrwać rok 2012

--------------------------------------------------------------------------------

>Wprowadzenie

Właśnie w tym roku ma dojść do przebiegunowania Ziemi i prawdziwego Armagedonu. Jest kilka elementów zastanawiających, jak choćby zakończenie się w tym roku Kalendarza Majów. Istnieje wiele przekazów i proroctw podających właśnie ten rok jako początek "wielkiej zmiany", która czeka Ziemię. Czy chodzi na pewno o przebiegunowanie? Tego do końca nie wiadomo. Wiele osób podejrzewa, że właśnie w tym roku może dojść do uderzenie potężnej asteroidy.

>Punkt zwrotny

Tajemniczy lud Majów zamieszkiwał Amerykę Środkową i w zasadzie nie wiadomo, skąd się pojawił i jak zniknął. Majowie pozostawili po sobie imponującą wiedzę matematyczną i astronomiczną, a warto przypomnieć, że potrafili posługiwać się liczbami rzędu miliardów. Do obserwacji nieba astronomowie Majów nie stosowali żadnych przyrządów, a mimo to bezbłędnie przewidywali różne zdarzenia, jak na przykład zaćmienie Słońca czy Księżyca lub zrównanie dnia z nocą. W wielkim mieście Chichen Itza wznoszono prawdziwe obserwatoria, które pomogły Majom stworzyć niezwykle dokładny kalendarz słoneczny. Problem w tym, że w rok 2012 ten kalendarz po prostu się kończy.

Na ten niepokojący fakt zwrócił uwagę belgijski pisarz, Patryk Geryl. Razem z Gino Ratinckx'em napisali książkę "Proroctwo Oriona na rok 2012", która stała się wydarzeniem w Europie Zachodniej. Patryk przekonywał, że wręcz identycznie jak u Majów informacje o przebiegunowaniu Ziemi w roku 2012 znalazł również w zapiskach starożytnych Egipcjan, a nawet w wierzeniach Sumerów.

>Przebiegunowanie

Według Geryla co 11 i pół tysiąca lat nasza gwiazda przeżywa stan hiperaktywności, której nie są w stanie przewidzieć współcześni naukowcy, ale która była znana starożytnym astronomom. Słońce zaczyna wtedy emitować tak potężne promieniowanie elektromagnetyczne, że jądro Ziemi zaczyna pełnić funkcję cewki elektromagnetycznej, w efekcie czego dochodzi do zmiany ziemskich biegunów.

Zapiski pozostawione przez Majów czy Egipcjan pozwoliły precyzyjnie określić datę ostatniej hiperaktywności Słońca, a miało to mieć miejsce w roku 9792 p.n.e. Niepokojące jest to, że data ta prawie idealnie pokrywa się z ustaleniami geologów, którzy podejrzewają, że właśnie wtedy na Ziemi doszło do gigantycznego potopu.

>Jak przetrwać ??

Patryk zakłada, że katastrofę przeżyje zaledwie garstka z obecnej liczby ludzkości. Sam zapowiada, że prawdopodobnie wybierze się do Afryki, w której jest pasmo górskie ("Drakensberg"), które podobno według wierzeń miejscowych plemion ma ocaleć przed "zalewem wielkiej wody". Patryk twierdzi, że w momencie kiedy będziemy w wysokich górach zostaniemy wystawieni na potężne burze i radiację słoneczną. Jedynym zatem sposobem przeżycia jest zbudowanie bunkra lub pomieszczeń wysoko w górach. Należy przy tym ograniczyć używanie stali, bo przyciągać będzie zagubione pioruny.

>Nietonące łodzie

Głównym problemem będzie fala pływowa. Jedynym sposobem przetrwania jest ucieczka w wysokie partie górskie lub posiadanie "nietonących" łodzi. To specjalnej konstrukcji łodzie motorowe lub żaglowe, które nie mają prawa zatonąć. Przy odrobinie szczęścia, o ile nie roztrzaskamy się o coś po drodze, przeżyjemy. Do roku 2002 na świecie wyprodukowano 6000 takich łodzi, do roku 2012 będzie ich około 10 000.

>Rzeczy potrzebne do przywrócenia cywilizacji

W katastrofie przesunięcia biegunów magnetycznych, wszystkie istniejące na świecie struktury i budowle przestaną istnieć. Większość ludzi zginie. Potrzeba będzie wielu żywych ludzi, aby myśleć o przetrwaniu po katakliźmie. Bardzo potrzebne będą: materiały do przetrwania, ekwipunek do budowy nowego świata, rowery do transportu, jedzenie, nasiona, ziarna, ryż, ziemniaki, nietonące łodzie, mini biblioteka książek zawierająca: podstawy matematyki (algebra, geometria przestrzenna), podstawy fizyki, podstawy chemii (chemia ogólna i chemia węglowa), podstawy elektroniki, podstawy przewodnictwa i prądotwórstwa, podstawy biologii, literatura związana z rolnictwem.

Niezbędne będą również: książki traktujące o "anestezji" (znieczulenia, narkoza), książki traktujące o medycynie ogólnej, książki traktujące o stomatologii, literatura budowlana, architektura (produkcja papieru i atramentu, szkła, detergentów, stopów metali, tworzyw sztucznych), literatura inżynieryjna (jak zbudować silnik parowy, paliwowy: diesla), literatura techniczna (jak zbudować radio, telefon itd.), literatura dotycząca pomiarów radioaktywności, książki militarne, drewniane liczydła, mapy, na podstawie których można będzie zlokalizować minerały, dokładne mechaniczne zegary, soczewki optyczne.

>Należy mieć dystans

Wiele osób przesyła do nas alarmistyczne e-maile, że chcą "rozpoczynać przygotowania". Jest t o traktowanie wszystkich przepowiedni bardzo serio, na co one jednak nie zasługują. One powinny być jedynie pewną hipotetyczną wersją wydarzeń i tylko jako hipoteza należy ją traktować.

A to ze strony http://bartek9011.blox.pl/html/1310721,21.html?37699

Opcja "Szukaj" nie gryzie... Tylko połyka w całości...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Los_Emilos
Uczeń

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 6:58 am Powrót do góry

To jest z wiki
Kod:
Za początkowe dni kalendarza Majów podawane są m.in. 10 lutego 3641 p.n.e., 10 sierpnia 3214 p.n.e. i 13 sierpnia 3113 p.n.e. Data 21 grudnia 2012 roku n.e. według długiej rachuby to 13.0.0.0.0. Wielu wyznawców teorii spiskowych uważa tę datę za koniec świata. Majowie natomiast uważali, że żyjemy w czwartym świecie. Poprzednie trzy skończyły się kataklizmami i czwarty też to czeka według ich wierzeń, po którym nastąpi piąty i ostatni. Trzeci świat skończył się według długiej rachuby właśnie po okresie zapisanym jako 13.0.0.0.0, ale nie oznacza to również końca czwartego. Na monumencie z Coba podana jest data 13.13.13.13.13.13.13.0.0.0.0 co oznacza, że datę 13.0.0.0.0 zapisano skrótem zamiast 0.0.0.0.0.0.13.0.0.0.0. Na płycie z Palenqué podana jest np. data 1.0.0.0.0.0 ( czyli 0.0.0.0.0.1.0.0.0.0.0 ), która wskazuje na 21 grudnia 2012.

Bez obraz ale koniec świata może nastąpić zawsze i cżłowiek nie będzie miał na niego wpływy bo do tego potrzebna było by kilkuset większa siła niż wybuch super nowej ale już naszego świata czyli ziemi już nie jest taki trudny: 1 bomba atomowa lub wodorowa i po naszym świecie. A najważniejsze jest to że zawsze działa przypadek w najważniejszych rzeczach dla człowieka i ludzkości.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Anda
Stała forumowiczka

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 1:17 pm Powrót do góry

To jest dla mnie zbyt skomplikowane czy ktoś mógł by przetłumaczyć ten cały kod???

Opcja "Szukaj" nie gryzie... Tylko połyka w całości...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Odpowiedz z cytatem
Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 3:22 pm Powrót do góry

Wiecej tych teorii nie ma ?
Ja chce tylko dorzyc spokojnej starosci .. albo skonczyc studia na dobry poczatek

Szanuj przyjaciół gg 1028815

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 3:53 pm Powrót do góry

A ja się uprę i nie umrę Pozwolę sobie na ten luksus, gdy nauczę się programować (rzeczy trudniejsze od kalkulatorów xD) Uważam, że te wszystkie daty, w których coś było "przepowiedziane" i coś się stało są naciągane. Istnieją dwie możliwości:
1.Coś się stało i jakiś wielki uczony przewidział to... po zdarzeniu
2.Szukają sposobów, żeby wyszła jakaś dziwna liczba. Następnie przypisują jej jakąś WIEEELKĄ KATASTROFĘ!
Wszystko to pic na wodę

Los_Emilos
Uczeń

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:36 pm Powrót do góry

Tu się z tobą zgodzę bo gdybym miał nastąpić koniec wszechświata to już dano by nastąpił. Wszechświat ma już swoje lata i gdyby miało go coś zniszczyć już dawno by to nastąpiło.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:40 pm Powrót do góry

Gdyby wszechświat miał zostać zniszczony to nie miałby sensu istnienia. Nawet ja czasami zastanawiam się po co żyję, skoro umrę (skłonności samobójczych nie mam). Może sensem ludzkiego życia jest podtrzymywanie "życia" wszechświata? Skoro jesteśmy jego częścią, to będzie on istnieć tak długo jak my- wiecznie. Tutaj mówię o ciele, które nawet po śmierci jest częścią wszechświata. No chyba, że cały wszechświat "zakwitnie" czarnymi dziurami. Wchłoną on to co istnieje i same będą tworzyć resztę wszechświata, po czym znikną i nastanie koniec, który nawiasem mówiąc nie nastąpi. Ja jednak nadaję się do pisania wierszy i opowiadań xD

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:51 pm Powrót do góry

Co do twojego postu:
Jeśli założyć teorie innych wszechświatów oraz Białych dziur, to gdyby nawet takie coś się wydarzyło, przyczyniło by się to do powstania, bądź rozwoju innego wszechświata... tak więc w skrócie mówiąc, jeśli się bardzo, bardzo postarać, to niczego nie da się na stałe usunąć, aby tego nie było. Zakłądając tę teorię nawet przedmiot wchłonięty przez czarną dziurę nie zostanie unicestwiony, tylko przyczyni się do rozwoju innego w innym wszechświecie... głowa do góry, końca nie będzie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Biała_dziura

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 5:05 pm Powrót do góry

To nie jest teoria, którą uważam za prawdziwą. Ja poprostu powiedziałem, co by trzeba było zrobić, aby unicestwić wszechświat w tym wymiarze. A człowiek? Człowiek zaczyna umierać w dniu poczęcia, więc nie ma nawet sensu go unicestwiać. Jedyna na co możemy mieć nadzieję, to że dożyjemy następnych urodzin A nadzieja jest matką głupich. Smutne, ale prawdziwe. Jedyne co możemy to patrzeć jak nam czas ucieka między palcami, gdy już go dogonimy.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 5:08 pm Powrót do góry

Ja wiem, żę nie brałeś tego na poważnie. Uświadomiłem tylko wszystkich, że nawet gdyby takie coś się stało, zniszczenie wszechświata naprawdę nie jest łatwe

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 7:40 pm Powrót do góry

Hmmm... raczej niemożliwe

Los_Emilos
Uczeń

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 8:04 pm Powrót do góry

To jest prawda, wszechświata nie da się w dosłowny sposób zniszczyć bo:
1. Są nie tylko trzy czasy: Przyszły, teraźniejszy i przeszły ale i prawdopodobnie 4 który umożliwia podróż w czasie a czas jest poza materią.
2. Jak już ostało wspomniane nasz świat może być jednym z kilku a rzeby nastąpił koniec naszego wszechświata musiała by uwolnić się olbrzyma energia i to nie byle jaki wybuch gwiazdy ale ciała które swoją masą podtrzymać cały wszechświat a według niektórych teorii tylko czarna dziura jest w stanie a po drugie przy wybuchy gwiazdy prawdopodobnie powstają nowe światy.
3. Nawet gdyby był tylko nasz świat i nic po za tym przecież kiedyś wszechświata nie było a cała materia była skupiona w jednym miejscu czyli coś jednak było.
4. Niestety na naszą niekorzyść: Wszechświat cały czas się powiększa i dzisiaj niektóre ciała już kilku krotnie przekroczyły prędkość świata i według niektórych teorii kiedyś zacznie się kurczyć prawdopodobnie z powrotem do tej jednej masy ale wtedy coś pozostanie.
Nie jestem fizykiem zatem coś mogłem przekręcić/mogło mi się pomylić ale to co wiem starałem się przekazać.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 8:41 pm Powrót do góry

Tak, tylko, że ja nie wierzę w Wielki Krach (Przeciwieństwo Wielkiego Wybuchu- powstania wszystkiego z niczego). Nie mogę wierzyć w przeciwieństwo czegoś w co nie wierzę. Człowiek używa zaledwie kilku procent swojego mózgu, co sprawia, że nie jesteśmy w stanie pojąć, jak to się zaczęło. A rozszerzanie się wszechświata nie może przekroczyć prędkości światła! Wg Einsteina ciała, które przekroczą prędkość światła (maksymalną osiągalną dla materii prędkość) zmieniają się w czystko energię. Jedynym szybki sposobem na przemieszczanie się mogą być teleportacje i zagięcia przestrzeni (Technologie niedostępne narazie dla ludzi. Nie ma nawet pewności, czy kiedykolwiek będą). Chciałbym dożyć momentu (jeśli taki będzie) kiedy ludzie odkryją i upowszechnią technologię zaginania przestrzeni. Jesteś tu, a krok dalej jest drugi koniec galaktyki Coś w stylu Sartgate'ów

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 8:42 pm Powrót do góry

"prędkość świata" - domyślam się że chodzi Ci o prędkość światła, no cóż jest pewna zasada w fizyce, że nic nie może przekroczyć prędkości światła, jest to najwyższa możliwa prędkość.. Nawet na logikę, jak coś posiadającego nawet bardzo małą masę może poruszać się szybciej niż światło nie posiadające żadnej?

Los_Emilos napisał:
a po drugie przy wybuchy gwiazdy prawdopodobnie powstają nowe światy.

Wybuch nawet największej gwiazdy jest nieodczuwalny w skali wszechświata imo.

jeden1 napisał:
Człowiek używa zaledwie kilku procent swojego mózgu, co sprawia, że nie jesteśmy w stanie pojąć, jak to się zaczęło

To że Ty nie możesz pojąć to nie znaczy że tak jest Jest wiele teorii na powstanie wszechświata, jedna officialna i prawdopodobna inne hipotetyczne i mniej prawdopodobne - no ale, są.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 10:04 pm Powrót do góry

Ale ja mówię o tym, że jesteśmy zbyt ograniczeni, aby udowodnić jak jest naprawdę. Może wszechświat stworzył Allach, Pan Bóg, Agent Smith i Zeus? Bardzo mało prawdopodobne, ale zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo. Wg mnie wszechświat jest jak prosta (w geometrii). Nie ma początku, czy końca. Może kiedyś drogą ewolucji człowiek osiągnie taki poziom, że będzie znał odpowiedź na wszystkie nurtujące dzisiejszych matematyków, fizyków, chemików, filozofów, itd pytania, w tym na to, jak jest naprawdę.

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 10:59 pm Powrót do góry

Allach = Bóg. Po prostu my nazywamy boga bogiem, a ich języku allach znaczy po prostu Bóg. Wyznają tego samego boga co my tylko w trochę inny sposób, polecam poczytać na ten temat. To takie małe zboczenie z tematu

A jeśli chodzi o to kto stworzył wszechświat to raczej oczywiste że nie mógł to być ktoś bo żadna z wymienionych przez Ciebie istot nie istniała i nie istnieje
A jeśli chodzi Ci o to że jesteśmy zbyt ograniczeni żeby odkryć kto stworzył wszechświat to odp. jest prosta. Nie jesteśmy ograniczeni, po prostu nie da się odkryć czegoś co nie istnieje Już nawet parapsychologie można udowodnić, a istnienia Boga jakoś nie za bardzo, ciekawe prawda? No i odpowiedź j/w.

Jeśli chodzi o technologie to według mnie teraz wkracza się tak jakby na wyższy poziom, skoro wszystkie podstawy już odkryliśmy (tablica Mendelejewa, prawa newtona itp.), pora wsiąść się za coś bardziej ambitnego (jak np. niewidzialność, podróże w czasie/czasoprzestrzeni, czarne dziury które tak naprawdę nie są do końca zbadane i prawdopodobnie kryją ogromny potencjał naukowy itd.). Chociaż oczywiście nie przeczę że dalej można coś odkryć w zakresie tych "podstaw", stwierdzam po prostu że już dużo osiągnęliśmy.

A i apropo kształtu wszechświata trudno to sobie wyobrazić ale kiedyś czytałem że wszechświat "zwija się sam w sobie". Raczej na pewno nie jest on jakąś kulą czy czymś..

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 9:09 am Powrót do góry

No faktycznie Allach i Bóg (istoty istniejące, lecz nie boskie) to prawie jednak istota Tylko, że wg chrześcijan Bóg jest "3 w 1", a Allach raczej nie A to z Zeusem, Smith'em, Allachem i Bogiem to były taki żarcik. A co do odkrycia rzeczy nieistniejących to przecież dzisiejsi naukowcy mają już w tym wprawę. "Niewidzialność" już odkryli. Swego czasu trochę się o tym trąbiło. Może nie jestem na topie, ale owy "kombinezon niewidzialności" składa się z olbrzymich ilości kamer i ekranów. Nie pamiętam jakiego rzędu, czy nano, czy mikro, ale bardzo małych. Kamery z tyłu przesyłają obraz na ekrany z przodu i vice versa. Pokazywali w telewizji, jak to wygląda Dziwnie Nie krytykuję twoich propozycji, ale podróże w czasie, czy czasoprzestrzeni jest chyba niemożliwe Bardziej prawdopodobny moim zdaniem jest zagięcie przestrzeni (bez czasu ;D). Jeśli podróże w czasie mogłyby mieć miejsce byłoby to dowodem tylko jednej rzeczy- istnienia losu.

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 9:13 am Powrót do góry

Kiedyś na discovery leciał program na temat powstania wszechświata i na końcu przedstawiono teorię bąbelków powietrza w garnku, czyli, że powstaje mnóstwo wszechświatów, lecz tylko nielicznym udaje się pozostać na dłużej i zacząć rozszerzać, a pozostałe po prostu zapadają się z powrotem. Oczywiście nie doszli jeszcze skąd miały brać by się nowe, jednak moim zdaniem, jest to wszystko powiązane z czarnymi i białymi dziurami, ponieważ one jedyne właściwie wykraczają jak dotąd poza znane nam prawa fizyki. Załóżmy, żę powstał jakiś wszechświat z białej dziury, która narodziła się poprzez powstanie czarnej dziury w innym wszechświecie. W tym momencie materia z tamtego wszechświata przyczyniłą się, że właśnie nowy powstał, jednak możliwe, że większość z nich nie może przetrwać ze względu na to, iż powstała biała dziura nie byłą do końca "udana" i zanim coś mogło się uformować, zapadła się z powrotem tworząc czarną dziurę, która wessała wszystko z powrotem (ten problem został przedstawiony na wikipedii. Napisano tam, że po wykonaniu obliczeń na istnienie białej dziury pojawił się właśnie problem, który wskazuje na zamienienie się w czarną materię.)

Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 9:18 am Powrót do góry

Cytat:
Tylko, że wg chrześcijan Bóg jest "3 w 1", a Allach raczej nie

Tyle, ze Islam zostal w glownej mierze 'oparty' na Chrzescijanizmie.

Cytat:
Już nawet parapsychologie można udowodnić, a istnienia Boga jakoś nie za bardzo, ciekawe prawda?

Wiara wlasnie opiera sie na tym, ze wierzy sie w cos, czego nie da sie udowodnic. Dopoki ktos nie udowodni, ze Boga nie ma, mozna przypuszczac, ze jednak istnieje i zapewnie nie w takiej postaci, jaka przedstawiaja nam rozne religie Podobnie bylo z wieloma rzeczami w fizyce, rozne dziwne teorie na temat budowy atomu czy na temat swiatla.

http://monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200085142

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Odpowiedz z cytatem
jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 11:58 am Powrót do góry

Guaulden wreszcie rozumiem co masz namyśli Zakładasz, że nasz wszechświat nie jest jedynym, a jednym z wielu. Gdyby tak było, to wszechświat nie byłby wszechświatem. Sama nazwa sugeruje, że obejmuje on wszystko co istnieje (oprócz pustki, lecz czy ona istnieje, skoro jej nie ma xD). Nie napiszę kolejnego długiego wywodu, bo mi się spieszy xD

Guaulden
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 12:02 pm Powrót do góry

Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia XD
Też kiedyś myślałem, że wszechświat= wszystko co istnieje. Jednak fizycy troche inaczej określają te nazwy: może być wiele różych wszechświatów które znajdują sie właśnie w czymś jeszcze większym, co jest nazywane kosmosem, co wielu ludzi często myli jako słowo bliskoznaczne do słowa wszechświat (tak jak kiedyś ja )

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:07 pm Powrót do góry

Balas napisał:
Dopoki ktos nie udowodni, ze Boga nie ma, mozna przypuszczac, ze jednak istnieje

Zależy jak na to patrzeć Jak dla mnie to dopóki ktoś nie udowodni, że jest, można przypuszczać, że jednak nie istnieje To działa obie strony

Wikipedia napisał:
Obserwacje wszechświata nie mogą wykluczyć, że to co obserwujemy jest jedynie jednym z wielu rozłącznych wszechświatów, wspólnie tworzących wieloświat. Wtedy słowo "wszechświat" nie będzie oznaczać wszystkiego co istnieje, a jedynie wszystko co jesteśmy w stanie zaobserwować.

jeden1
Hodowca chowańców

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 6:30 pm Powrót do góry

Ale to jest absurd! Dwa człony: "Wszech" oznaczający wszystko, albo coś w tym stylu i "Świat", który w naszym pojęciu jest tym co nas otacza. Wychodzi na to, że wszechświat to wszystko co na otacza. Tą drogą można by powiedzieć, że jest wiele kosmosów, które tworzą wszechświat. I właśnie na tym polega jego złożoność. Nigdy nie będzie można powiedzieć jak jest, bo zawsze jest inaczej (filozofia na miarę XXI wieku ). Wracając do "głównego wątku". To co obejmuje wszystko (kosmos/wszechświat niepotrzebne skreśl) jest więc niezniszczalne. Jeśli "Istota wyższa" istnieje to zasadziła tylko nasionko. Teraz miałaby do ścięcia drzewo, którego średnica jest dłuższa od prostej. To, co ogarnia wszystko (może tak to będę nazywa ) have God Mode. Today... tomorrow... always...

Gdyby nie było różnych teorii pewnie nie byłoby dzisiaj wielu rzeczy. Ludzie kłócąc się dochodzą prawdy (Zachęcam więc do ogólnoświatowych kłótni )

EX_Men
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 1:27 pm Powrót do góry

Kiedyś słyszałem, że koniec świata ma nastąpić, kiedy murzyn zasiądzie na Tronie Piotrowym wg. przepowiedni Nostradamusa. W ogóle jego przepowiednie są bardzo ciekawe, bo podobno się sprawdzają Osobiście nie wydaje mi się aby tak się stało, bardziej prawdziwa wydaje się teoria o wielkim meteorycie uderząjącym w ziemie, ale słyszałem, że podobno ludzkość jest na coś takiego przygotowana w tym sensie, że będziemy wiedzieć, że coś zmierza w stronę Ziemi...

gg: 3807445

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 4:29 pm Powrót do góry

Ojej, Ex, a co to sie stało, cofnąłem sie w czasie czy jak? Czy to może właśnie Twój powrót zwiastuje koniec świata

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 5:04 pm Powrót do góry

Balas napisał:
Dopoki ktos nie udowodni, ze Boga nie ma, mozna przypuszczac, ze jednak istnieje

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella

I to tyle w tej kwestii : P
Obrazek w sygnie by Arahja

EX_Men
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 5:23 pm Powrót do góry

.nomis napisał:
Ojej, Ex, a co to sie stało, cofnąłem sie w czasie czy jak? Czy to może właśnie Twój powrót zwiastuje koniec świata

Powrót? Przecież ja tu jestem zawsze i z tego co widze, to ty miewasz powroty, a twoja ironia jest głupia i jakaś podejrzana

gg: 3807445

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 5:55 pm Powrót do góry

oj no bo jakoś mało cie widze, mało twoich postów

Shell
Hodowca chowańców

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 6:26 pm Powrót do góry

StrangeOne napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella

I to tyle w tej kwestii : P

Heh, ciekawe.