Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Mam Black&White Pl - własne recenzje, pytania, opinie...

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soprano
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 2:44 pm Powrót do góry

Witam,

Dwa tygodnie temu zakupiłem oryginalny towar na allegro. WRESZCZCIE!

Moja jedyna w życiu recenzja:

Już sam początek gry był boski, wspaniała fabuła, ogromne zaciekawienie, odczucie tej wszechmogącej roli, piękna grafika, koncepcja twórców nie z tej ziemi... wszystko na 5+! Na początku przeraziło mnie sterowanie. Nie będę ukrywał, że przez 2/3 godziny miałem z tym problem ale to już przeszłośc! Jak dla mnie Black&White jest grą jedną z trudniejszych w jakie grałem! Pierwsza misja, to jak dla mnie nauka: 'Jak byc Bogiem'. W drugiej - wciąż tam jestem - gra zaczyna się rozkręcac. Zawsze chciałem zagrac w gre, gdzie będę Panem świata, ale w drugiej misji okazało się, że to cholernie trudne! Dlaczego? Ponieważ musimy zadbac o kilka WIOSEK , pomóc naszemu sojusznikowi, zdobywac wiare wiosk naszego wroga, karmic, uczyc, zadbac o naszego chowanca, rozwiazywac różne zagadki... Tyle obowiązków, a może tak mi się tylko wydaje ?

A teraz moje pytania:

1. Czy są inne gry o podobnej tematyce? Nie koniecznie musi to byc produkcja Peter'a Molyneux. Jeśli są, to podajcie tytuły. Ja znam jedną, którą licytuje: POPULOUS THE BEGINNING

2. Posiadam Black&White w kolorze białym. Czy kolor czarny różni się czymś od białego? (tylko mi nie mówic, że różni się kolorem)

3. Mimo, iż mój chowaniec nauczył się wiele czynów oraz cudów(100%), to z czasem gdy zabraknie drewna lub jedzenia, to nie chce pomóc mimo, że ma smycz współczucia. Dlaczego tak jest? Na ten problem musze zrobic msze i pokazac mu poraz setny, jak tworze cud drewna...

To chyba tyle pytań.

Moja opinia:

Jest bardzo pozytywna. Jeśli chcesz pograc w Boga, to B&W jest grą dla Ciebie!

Pozdrowienia,
Soprano!

Ostatnio zmieniony przez soprano dnia Pią Mar 17, 2006 4:00 pm, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Balas
Hodowca chowańców

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 2:56 pm Powrót do góry

ad.2 rozni sie tylko kolorem pudelka

ad.3 pokaz chowancowi jak robisz cud NAD spichlerzem pare razy Jak raz zrobi to go glaszcz

http://monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200085142

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Odpowiedz z cytatem
Nazcain
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 3:03 pm Powrót do góry

soprano, witaj w klubie maniaków B&W... Kocham tę grę... ach...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
soprano
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 3:06 pm Powrót do góry

Okey, dzięki
Zobaczymy jak mój monkey zareaguje na Twoje wskazówki

soprano
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 3:08 pm Powrót do góry

Nazcain, witam witam ja również zakochałem się w tej grze, ale przede mną jeszcze wiele nauki...

Meee
Skamielina

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 3:25 pm Powrót do góry

pisze sie 'wiosek' :p

nie znam innych ale Populous 3: The beginning POLECAM! i to goraco

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
soprano
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 3:57 pm Powrót do góry

Sorry za fatalny błąd zaraz to poprawie.

A co do Populous... to ja chyba licytuje pierwszą częś, a nie trzecią... Trtoche lipnie, ale lepsze to, niż nic ha!

Nazcain
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 4:10 pm Powrót do góry

Nie znam się na Populous, ale najprawdopodobniej licytujesz dobrą część - P:The Beginning jest trzecią częścią serii Populous.

Zalicytowałbym, ale nie chcę Ci robić świństwa. :p

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Meee
Skamielina

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 5:11 pm Powrót do góry

zgadza sie the begining to 3 czesc, poprzednie chyba nie mialy podtytulow

soprano
Nawrócony

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 11:59 pm Powrót do góry

Nazcain: niczego nie moge Ci zabronic! Z drugiej strony... nie dam się tak łatwo i prosto poddac

Skoro licytuje trzecią częśc, to nie wypada nic innego, jak otworzyc warke 0.66l

Cud weekendu śle!

soprano
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 7:37 am Powrót do góry

Witam z samego rana

Czytając forum zauważyłem, że wiele osób pisze:
'Posiadam oryginal oraz patch 1.20'... o co chodzi z tym patchem i czy instalacja tego czegoś da pozytyw???

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 9:55 am Powrót do góry

Tak, poprawi ogromna ilosc bledow, z czego czesc moze ci nawet utrudnic ukonczenie gry (nic przyjemnego zaczynac kilka razy bo ci chowaniec nagle oglupieje )
Obrazek w sygnie by Arahja

soprano
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 3:16 pm Powrót do góry

No to trzeba będzie pod wieczór zainstalowac te cudo!
Jeszcze pytanie: czy po instalacji gra toczyc się będzie od nowa ???

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 3:30 pm Powrót do góry

Nie, bedziesz mogl grac dalej
Obrazek w sygnie by Arahja

soprano
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 3:31 pm Powrót do góry

Git!

Nazcain
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 4:02 pm Powrót do góry

To spis usprawnień patcha 1.1, jakby ktoś potrzebował (nie znalazłem wersji on-line):
Cytat:
Zdefiniowano i poprawiono niżej wymienione problemy.

1. Chowaniec czasem blokował się i nie można nim było kierować za pomocą smyczy.

2. W piątej krainie chowaniec zostaje przeklęty przez wroga. Klątwa nie jest obecnie przenoszona z chowańcem do gier wieloosobowych.

3. Wyeliminowano problem powodujący, że przy próbie zalogowania się w Internecie czasem pojawiał się komunikat "Nieprawidłowe hasło", mimo że wprowadzane hasło było poprawne.

4. Poprawiono dwa błędy zapisu stanu gry, które co jakiś czas powodowały zawieszenie gry.

5. Chowaniec zapominał niekiedy wyuczonych informacji przy przechodzeniu między krainami.

6. Gdy gra zostanie ponownie uruchomiona, chowaniec prawidłowo zrzuca klątwę. Jeśli wczytasz "stary" stan gry, klątwa zniknie, gdy ostatni wieśniak Nemezisa przejdzie na twoją stronę, gra zostanie zapisana i wczytana ponownie.

7. Problemy powodowane użyciem SafeDiska w systemie Windows 2000 zostały poprawione.

8. Błąd wyboru w grze wieloosobowej uniemożliwiający niekiedy dołączenie do gry.

9. Serwer Lionhead działa stabilnie z łączami wszystkich dostawców Internetu.

10. Gdy wieśniak umiera ze starości, nie jest odtwarzane słowo "Śmierć".

11. Kwestia "Za chwilę inny bóg przejmie twoją wioskę!" jest wypowiada tylko wówczas, gdy opisywane przez nią zdarzenie jest bliskie.

12. Poprawiono błąd powodujący, że "uderzanie" w cud jedzenia lub drewna dawało wielkie ilości tych surowców.

13. Można ukończyć zadanie pustelnika, również jeśli chowaniec zje pustelnika.

14. Poprawiono błąd powodujący, że jeśli gracz czynił jeden z cudów o przedłużonym działaniu poza zasięgiem swego wpływu i wycofał rękę nim wyczerpała się energia zaklęcia, mógł uczynić dany cud ponownie, gdyż program nie notował ubytku wiary.

15. Dwa błędy związane z utratą synchronizacji podczas gry wieloosobowej.

16. Nie można utknąć na Bożym placu zabaw, jeśli wychodzi się za pomocą kombinacji Alt+F4

17. Chowaniec może umrzeć na skutek działania cudu zamrożenia.

18. Błąd powodujący, że wieśniacy znosili na ołtarz wielkie ilości żywności.

19. Chowaniec nie robi się bardziej zły, gdy zostanie ukarany za łowienie ryb, zjadanie zwierząt lub zboża.

20. Zredukowano naturalny pociąg chowańca do zjadania wieśniaków.

21. Chowaniec nie dostaje zaparcia, jeśli jest karany za załatwianie swoich potrzeb naturalnych.

22. Płynniejsze obracanie wieśniaków.

23. Nie można już oszukiwać umieszczając agorę w obrębie wirtualnego wpływu, a potem podnosić ją i korzystając z posiadanego wpływu przesuwać ją dalej.

24. Doradcy szybciej ostrzegają o możliwej utracie wieśniaków.

25. Usunięto błędy animacji wieśniaków powodujące niepożądane efekty wizualne.

26. Poprawiono błąd powodujący, że jeśli po ustawieniu rusztowań, gra została zapisana, a następnie wczytana, rusztowanie można było podnieść lub podzielić.

27. Potrzeba jedzenia wyznawców jest teraz bardziej proporcjonalna do poziomu głodu.

28. Błąd ładowania związany ze smyczami chowańca.

29. Rozwiązane problemy działania karty 3Dfx Voodoo Banshee(TM).

30. Poprawiono błąd związany z niewidomą kobietą w krainie 4. Jeśli gra zostanie uruchomiona po instalacji łaty, losowy błąd dotyczący skryptu niewidomej kobiety zostanie naprawiony.

USPRAWNIENIA

W łacie 1.1 umieszczono następujące usprawnienia gry:

1. W grze Black & White przy kolejnych wznowieniach gry możliwe jest obecnie ominięcie samouczka i/lub początkowego etapu wychowania chowańca w pierwszej krainie. Jeśli w danym profilu jest już chowaniec lub na jednym komputerze stworzono więcej profili, przy rozpoczynaniu nowej gry pojawia się okno umożliwiające ominięcie wstępu. W oknie znajdują się 4 opcje. Pierwsza pozwala normalnie uruchomić grę. Druga pozwala ominąć wstępny samouczek oraz zadania początkowe i przejść prosto do wyboru chowańca. Trzecia umożliwia ominięcie wszystkich zadań w krainie pierwszej; oznacza to, że po wyborze chowaniec automatycznie zdobywa podstawowe umiejętności, wielki chowaniec Przewodnik nie istnieje, a wir jest otwarty. Mimo to możesz spędzić w tej krainie tyle czasu, ile chcesz. Czwarta opcja pozwala zachować starego chowańca. Jest podobna do opcji trzeciej, z tym że nie wybierasz nowego chowańca - grasz dotychczasowym. Jeśli wybierzesz opcję czwartą nie mając w bieżącym profilu chowańca, automatycznie uruchomi się opcja trzecia.

2. Wciśniecie klawisza "S" w celu wyświetlenia danych wieśniaka podaje też jego płeć za pomocą cieniowania i kolorów.

3. Możliwe jest zablokowanie kanału gry wieloosobowej, aby uniemożliwić dostęp do gry obcym graczom.

Obeebok
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 4:24 pm Powrót do góry

Patch 1.2 to dokladnie to samo + dodatki do gry MP, ktora jest juz niemozliwa wiec nie ma znaczenia czy masz patcha 1.1 czy 1.2.

soprano
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 9:37 pm Powrót do góry

Ogromne DANKE za info!!!

W szczególności dla kolegi Nazcain!

świetny opis... jak dla mnie patch sprawiedliwy!

Nazcain
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 9:53 pm Powrót do góry

Nie ma sprawy.

Kiedy w końcu dojszie do mnie oryginał z Allegro (a dojdzie najwcześniej w poniedziałek, w czwartek zaś był wysyłany priorytetem - skandal! ), to pierwszy raz w moim życiu będę grał w spatchowane B&W.

soprano
Nawrócony

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 10:48 pm Powrót do góry

Nazcain, uwierz mi, że !!!BYC MOżE!!! nawala poczta! Tak się składa, że wysłałem klientowi karte graficzną poleconym/priorytetowym. Paczka powinna byc dostarczona w max. dwa dni jednak dostałem mejla z zapytaniem, czy otrzymałem pieniądze i czy wysłałem paczke... Oczywiście wysłałem i towar powinien byc dostarczony a tu lipa!

Poczta często nawala. Czyżby spam

Nazcain
Nawrócony

PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 12:51 pm Powrót do góry

Lubię to forum. Nigdzie indziej się tak nie OffTopicuje.

soprano napisał:
Nazcain, uwierz mi, że !!!BYC MOżE!!! nawala poczta! Tak się składa, że wysłałem klientowi karte graficzną poleconym/priorytetowym. Paczka powinna byc dostarczona w max. dwa dni jednak dostałem mejla z zapytaniem, czy otrzymałem pieniądze i czy wysłałem paczke... Oczywiście wysłałem i towar powinien byc dostarczony a tu lipa!

Poczta często nawala. Czyżby spam

To naturalnie wina poczty. Pech chciał, że mam listonosza lenia i nie chce mu się do mnie regularnie jeździć (choć ja mu się nawet nie dziwię - ostatnio średnio 2 razy na tydzień go witałem, a mieszkam na oddalonej od poczty wiosce). Narobi się chłopak.

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: