Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Pare pytań początkującego.

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tyka0
Nawrócony

PostWysłany: Sob Lip 12, 2003 8:34 am Powrót do góry

Witam jestem od niedawna w gronie miłośników B&W i mam kilka pytań.

1. Patch nie działają. A dokładniej gra nie działa po ich zainstalowaniu. Brak pliku P5*.dll (całej nazwy nie pamiętam). System to WIN XP i 98.
instalowałem patche 1.2 i 1.3. Co zrobić? Spotkał się ktoś z tym problemem. Co dają te patche, warto je instalować?

2. Na pierwszej wyspie przed spotkaniem z dużych chowańcem nie mogę opuszczać i podnosić totemu. Czy żeby wykonać jakąś czynność to ktoś musi mnie jako boga nauczyć tego w grze?

3. Czy opłaca się uczyć chowańca zbierania pożywienia i zanoszenia do spichlerza? Jak nauczyć go korzystania ze spichlerze? Czy może uczyć go tylko czarów?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
.nomis
Bóg

PostWysłany: Sob Lip 12, 2003 11:40 am Powrót do góry

Witam i gratuluję dobrego wyboru.

1. Czy masz pirata czy oryginała? Jeśli oryginała, to zrób sobie backupa, przeinstaluj grę i spróbuj zainstalować patcha jeszcze raz.
Patcha 1.1 (nie 1.2) warto zainstalować, poprawia on choćby błąd z nadmiernymi potrzebami wieśniaków - z tym patchem chcą oni tylko tyle, ile naprawdę potrzebują. W pliku readme matcha masz wypisane wszystkie błędy, które on poprawia.
Patch 1.2 (nie 1.3) to uzupełnienie patcha 1.1 o możliwość gry multiplayer. Ja go nie instalowałem.

2. Pierwsza wyspa jest raczej treningowa. Nie możesz na niej podnosić i opuszczać totemu, budować, ani czynić cudów. Tych rzeczy nauczy cię na 2 wyspie Khazar i dopiero wtedy będziesz mógł je wykonywać.

3. Tak, opłaca się . Jest dobrze, kiedy chowaniec umie jak najwięcej, wtedy może ci pomóc. Żeby nauczyć go korzystania ze spichlerza, musisz przywiązać go do agory albo spichlerza smyczą nauki.
W swojej świątyni, w grocie chowańca są wypisane rzeczy, które umie i których można go nauczyć.

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Sob Lip 12, 2003 12:59 pm Powrót do góry

patcha to tylko 1.1 bo kasuje pare bledow od duuuuuzej iosci drewna
i zapominanie czarow przez chowanca

na 1 wyspie ie da sie podnosic totemu ..dopiero na 2 tego ucza

chowanca nie trzba uczyc spraw ze noszniem jedzieia .. wystarczy ze nauczysz go czaru jedzenia i po klopocie

Pozsro z Łeby dla calej ekipy forum !!

Szanuj przyjaciół gg 1028815

Aero
Administrator

PostWysłany: Sob Lip 12, 2003 8:57 pm Powrót do góry

Tyka0 napisał:
Witam jestem od niedawna w gronie miłośników B&W i mam kilka pytań.

Witam Andrzej jestem

Cytat:
1. Patch nie działają. A dokładniej gra nie działa po ich zainstalowaniu. Brak pliku P5*.dll (całej nazwy nie pamiętam). System to WIN XP i 98.
instalowałem patche 1.2 i 1.3. Co zrobić? Spotkał się ktoś z tym problemem. Co dają te patche, warto je instalować?

P5.dll? Pewnie zainstalowałeś patcha 1.3 ... Otóż patch 1.3 jest dla tych, którzy posiadają rękawicę P5 (możesz o niej przeczytać w archiwum newsów na stronie głównej. Nie masz tej rękawicy, dlatego gra nie może znaleźć pliku P5.dll. Zainstaluj patcha 1.1 , lub 1.2 jeśli chcesz grać przez internet. Jeśli wybierzesz to drugie rozwiązanie, to zainstaluj tylko 1.2 - nie musisz wcześniej instalować 1.1. Aha - pewnie będziesz miał teraz problem z zainstalowaniem patcha 1.1 lub 1.2 skoro posiadasz nowszą wersję (1.3). Wybierz w Windows Start\Uruchom\regedit.exe i przejdź do gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\Lionhead Studios Ltd\Black & White. Tam zmień GameVersion ze 130 na 100. Wtedy każdy patch powinien zainstalować się bez problemu. A jeśli będą problemy, to zrób to, co poradził Nomis - zrób kopię swoich zapisów i chowańca programem BWBackup (znajdziesz go na stronie głównej) i przeinstaluj grę.

Cytat:
2. Na pierwszej wyspie przed spotkaniem z dużych chowańcem nie mogę opuszczać i podnosić totemu. Czy żeby wykonać jakąś czynność to ktoś musi mnie jako boga nauczyć tego w grze?

Dokładnie tak

Nomis napisał:
2. Pierwsza wyspa jest raczej treningowa. Nie możesz na niej podnosić i opuszczać totemu, budować, ani czynić cudów. Tych rzeczy nauczy cię na 2 wyspie Khazar i dopiero wtedy będziesz mógł je wykonywać.

Nie zgodziłbym się z drugim zdaniem. Jak to nie można czynić cudów? Są przecież cuda jednorazowego użytku - z bańki...

Tyka0 napisał:
3. Czy opłaca się uczyć chowańca zbierania pożywienia i zanoszenia do spichlerza? Jak nauczyć go korzystania ze spichlerze? Czy może uczyć go tylko czarów?

Korzystania ze spichlerza na pewno warto go nauczyć - będzie mógł z niego jeść Co do zanoszenia jedzenia do spichlerza - wydaje mi się, że jeśli uda ci się go tego nauczyć, to dobrze. W końcu zebranie jedzenia i wrzucenie do spichlerza kosztuje znacznie mniej zmęczenia, niż uczynienie cudu

Oh my god, they killed Kenny! You bastards!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt Numer ICQ Odpowiedz z cytatem
Tyka0
Nawrócony

PostWysłany: Sob Lip 12, 2003 9:07 pm Powrót do góry

Miło mi Tomek

Nauczyłem chowańca na pierwszej wyspie nosi jedzenie do spichlerza ale teraz nie chce nic jeść oprócz ludzi, wszystko inne zanosi do spichlerza (wydaje mi się trzeba go nauczyć tego później).

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Sob Lip 12, 2003 9:19 pm Powrót do góry

Nie! Jeśli jesteś dobry, a właściwie jeśli chcesz, żeby twój chowaniec był dobry, musisz go oduczyć jedzenia ludzi i to jak najszybciej. Widzisz, problem w tym, że on myśli, że to dobre i zdrowe, a twoim zadaniem jest wyprowadzić go z błędu... Trzaskaj go za każdym razem jak zje wieśniaka, a wzamian pokaż mu jakieś alternatywne źródła żarcia (najlepiej ryby). A to, że znosi różnie rzeczy, to dobrze, wieśniacy będą zdrowsi...
P.S. Cześć Tomek, Piotrek!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Sro Lip 16, 2003 6:14 am Powrót do góry

Witaj Tomek, Bartek mnie zwa
Obrazek w sygnie by Arahja

sigwald
Moderator

PostWysłany: Sro Lip 16, 2003 6:18 pm Powrót do góry

Witaj Tomek, Grzesiek jestem. Witaj Bartek, my sie juz znamy . Jak tam urlop, odpoczales od nas?

A z tym nauczeniem chowanca korzystania ze spichlerza to nie wiem czy nie musi do tego troche podrosnac. Moj nauczyl sie szybko ale nic ze spichlerza nie bral do czasu osiagniecia jakichs 35-40 metrow.

...

Tyka0
Nawrócony

PostWysłany: Pią Lip 18, 2003 7:55 am Powrót do góry

Większość jest dla mnie jasna, ale mam pytanie o siłę.
Czy im większy procent to chowaniec silniejszy?
Jak zwiększać siłę, w instrukcji gry nie ma nic na ten temat.
Siła mojego chowańca maleje w % wraz ze wzrostem ( na początku miał 50%, teraz ma cztery lat i 37%), jest silniejszy czy słabszy?

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pią Lip 18, 2003 8:57 am Powrót do góry

Chowancowi z czasem miesnie wiotczeja Musisz mu zalatwic staly trening np. walki z innymi chowancami ewentualnie daj mu kamien w lape/kopyto/reke (niepotrzebne skreslic ) i niech okrazy wyspe tak z 5 razy Dziala lepiej niz silownia

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Nie Lip 20, 2003 3:25 pm Powrót do góry

zacznijmy od tgo ze tam niema silowni
no ale nie o to tu hodzi ... ja wszedzie gdzie potrzenowalem chowanca dawalem mu kamcora i lecial tak przynajmniej przez pol wyspy .. a zwykle na miejscu albo sie uczyl czarow albo kogos mnial sprac

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Nie Lip 20, 2003 3:42 pm Powrót do góry

O witaj Zerat Jak tam na wakacjach lub po

Zerat
Dark Templar

PostWysłany: Nie Lip 20, 2003 4:07 pm Powrót do góry

jeszce na wakacjach
i tak zostanie jeszce przynajmniej do konca miecha .. kumple sa ale tak jak i mnie nudzi nam sie tu jak niepowiem co jakos sie zyje slonce jest itp. jak wroce to dam wam znac chodz musze sie troche jeszcze podpiec.
a jak bedzie czas powortu to napisze o tym tu i na gg (mam nadzieje ze nic mi tam nie piszenie majac nadzieje ze jestem w domu)

dobra koncze bo zostaly mi 2 minutki

wpadne za pare dni znowu

Forum Black and White PL Strona Główna » Black & White (+ Creature Isle)
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: