Forum Black and White PL Strona Główna Black and White PL
Największe forum o BW w Polsce 
 [Rejestracja]  [Edit Profil] [FAQ] [Szukaj]  [Grupy]
[Użytkownicy] [Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości] [Zaloguj]
Referendum
Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakbyś zagłosował w referendum ?
Na Tak
75%
 75%  [ 6 ]
Na Nie
25%
 25%  [ 2 ]
Nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2003 12:32 pm Powrót do góry

Nie ulega wątpliwości że i tak do UE wejdziemy mimo wyniku referendum =[ (dla Nomisa pewnie : ) ale mimo to: Jak w byście zagłosowali na referendum?

ps. Z tego co wiem można głosować od 15 lat (ale to tylko szkoły których dyrektorzy pozwolą na to), co jest oczywiście czystym absurdem ale no cóż

Prawda, że piękne ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Krzychu
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2003 4:02 pm Powrót do góry

Ja się na polityce nie znam, ale zagłosowałbym na tak bo sądze, że w Polsce juz gorzej być nie może.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odpowiedz z cytatem
.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2003 7:14 pm Powrót do góry

Squerl, odstaw swoje chore fantazje na bok. Nie masz żadnych dowodów na to, żeby chociaż przypuszczać, że wyniki mogą zostać sfałszowane!

Bo, uprzedzając twój naskok na mnie, odpowiem ci, że to, ile kraj włożył starań na przygotowanie się do członkostwa, i ile pieniędzy na to wydał, nie ma znaczenia. Spójrz choćby na Norwegię, która o członkostwo w UE się starała, a ludzie w referendum zagłosowali na "NIE" i co? I Norwegia nie weszła. Bo liczy się głosowanie, a nie to, co rząd sobie myśli.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2003 8:22 pm Powrót do góry

1. Mówimy o Polsce nie o Norwegii.
2. Wcale nie myśle że zostanie sfałszowana tylko nasz ukochany rząd się tak wycfanił że jak większość zagłosuje na "nie" to oni rozpatrzą czy jednak wchodzić czy nie, a logicznie rozumując na pewno dalej będą chcieli wejść

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2003 9:39 pm Powrót do góry

Jeśli większość uprawnionych do głosowania powie "nie", to rząd nie będzie miał wyboru i Polska nie wejdzie do UE. Chyba, że większość mniejszości powie "nie", czyli, że jeżeli załóżmy do urn pójdzie 49% wyborców, to polski rząd będzie mógł zrobić tak, że albo referendum zostanie powtórzone, albo odbędzie się głosowanie i posłowie zadecydują o losie Polski, skoro Polakom nie chce się ruszyć dup...

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2003 6:37 pm Powrót do góry

No może i masz racje... (sory ale cos mi wylaczylo polskie litery ) w kazdym razie slyszalem ze nawet jakby 100 % glosów byloby na nie na 100% spoleczenstwa to i tak rzad musial by to jeszcze zatwierdzic... (chociarz watpie czy przy takiej przewadze odwazyliby sie niezaakceptowac referndum )

Prawda, że piękne ?

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2003 6:55 pm Powrót do góry

Ja zaglosowalem w tej ankiecie na "tak" i jakbym mogl glosowac
to tez bym dal "tak"(mimo ze Nomisowi mowilem ze jestem przeciw Unii ale jednak cos mnie przekonalo )
Obrazek w sygnie by Arahja

.nomis
Bóg

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2003 10:15 pm Powrót do góry

No proszę, następny nawrócony !

Squerl, o fałszerstwach mówią na radiu maryja... Jak w normalnym demokratycznym kraju może być fałszerstwo wyników referendum w tak ważndej sprawie? Tym bardziej, że na te wybory bedzie patrzeć cały demokratyczny świat. To się poprostu kłuci z logiką.

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 5:58 am Powrót do góry

Moim zdaniem wiekszosc osob zaglosuje na "tak" w referendum.
Nawet kiedy nie beda myslec o sobie, to beda myslec o dzieciach i mlodziezy bo wkoncu to przyszlosc dla nich

Lisek
Uczeń

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 12:51 pm Powrót do góry

Ja kiedyś byłem za "tak". Ale teraz jednak się przekonałem i jesten na "nie". Niewiem dlaczego, ale uważam że Polska powinna zawrzeć sojusz z USA i pierdzielić UE. I gdyby była kasa i Polaska inwestowała by w górnictwo (podobno gdzie koło mazurów są bogate złoża Tytanu i czegoś tam. Ale by było kasy... A pozatym wszystkie dobre Polskie firmy poszły by w odstawke.

.nomis
Bóg

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 6:10 pm Powrót do góry

Jeszcze raz powtórzę, że sojusz z USA jest dla nas nieopłacalny, ponieważ USA jest od nas poprostu zbyt daleko. A zresztą z USA mamy już sojusz. Jest przecież NATO . A w górnictwo, to Polska już się nainwestowała...
A jeśli nie wiesz dlaczego Polska nie powinna wchodzić do UE, to idź poprostu za większością, bo tyle milionów Polaków nie może się mylić. Chyba, że wolisz sobie poczytać.
http://www.infoeuropa.gov.pl
http://www.schuman.org.pl

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 8:59 pm Powrót do góry

Lisek napisał:
Ja kiedyś byłem za "tak". Ale teraz jednak się przekonałem i jesten na "nie".

Prawidłowo
Lisek napisał:
Niewiem dlaczego, ale uważam że Polska powinna zawrzeć sojusz z USA i pierdzielić UE.

Dokładnie . Dowiedz się o NAFTA
Lisek napisał:
I gdyby była kasa i Polaska inwestowała by w górnictwo (podobno gdzie koło mazurów są bogate złoża Tytanu i czegoś tam.

Niestety ale z w chwili bieżącej i również po wejściu do UE nic z górnikami się nie zrobi, chyba że UE będzie dopłacać... nawet jeżeliby się tak stało to było by to tak zwane sztuczne podtrzymywanie przy życiu całego górnictwa. Trzeba pamiętać, że dopóki nie będzie dużego wzrostu gospodarczego to nie będzie można nic z górnikami zrobić, a rozwiązanie jest proste ale tylko w wypadku wyskokiego wzrostu gospodarczergo trzeba by było zrobić tak jak Margaret Tatcher (w Anglii ten sposób poskutkował i dał pozytywne efekty!) poprostu pozamykać niektóre kopalnie. Wtedy górnicy wykorzystując wzrost gospodarczy będą mogli swobodnie znaleźć pracę Na gg. dam ci ciekawe linki jak chcesz o tym .

Nomis mam pytanie, co wiesz na temat EAA (chyba tak to się nazywa, w każdym razie jest to coś w stylu UE tylko nie do końca. Z tego co wiem to jest to pakt (?) który pozwala nam na wolny i swobodny handel z państwami UE. I to się ogranicza tylko do tego, nie narzucają nam waluty i innych bzdur.

Prawda, że piękne ?

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 9:01 pm Powrót do góry

Ech... A ja będę głosował (Nom chyba tesh ) i zagłosuję na tak, bo innej drogi nie widzę. Co więcej, tak naprawdę nawet jakbym chciał, to i tak nie jestem w stanie zrozumieć, jakie argumenty mają ludzie pokroju R. Giertycha, którzy twierdzą że unia to wielkie zło (chociaż sam nie wiem co tam może byc złego, bo sam też żadnych minusów członkostwa nie widzę), ale w zamian za to nie są w stanie przedstawić ŻADNEJ alternatywy. Widziałem zachowanie Giertycha w kilku wywiadach gdy go spytali "co jak nie unia". Wił się jak piskorz i nic konkretnego nie powiedział.

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 9:11 pm Powrót do góry

Mi z UE najmniej sie podoba zmiania waluty. Przeciez zlotowki
sa takie wygodne

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 9:15 pm Powrót do góry

Małe sprostowanie do Nomisa
Chodziło mi o EOG ( Europejskiego Obszaru Gospodarczego ) teraz się właśnie dowiedziałem

Do Carth'a:
Dla mnie tylko UPR.

Prawda, że piękne ?

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 9:19 pm Powrót do góry

A i jeszcze jedno... Carth daj swój gg jeżeli masz ofkoz

Prawda, że piękne ?

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2003 11:08 pm Powrót do góry

Siur, że mam! 1677746

P.S. Cio to UPR ?! Może coś co znam z pełnej nazwy?

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 1:26 pm Powrót do góry

Unia Polityki Realnej

ps. Wow ty masz 21 lat?

Prawda, że piękne ?

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 1:30 pm Powrót do góry

Unia Polityki Realnej

ps. Wow ty masz 21 lat?

Prawda, że piękne ?

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 1:37 pm Powrót do góry

No tez jak to zobaczylem to mi galy na wierzch wyskoczyly

Caranthir
Misjonarz

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 1:40 pm Powrót do góry

Wow, musiałes to mówić na głos?! A co w tym wieku nie można lubić BnW?! ...i UE ?? Strange - wieczorem pogadamy bo na modemie siedzę...

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 2:23 pm Powrót do góry

Nie no nie mowie ze nie mozna lubiec. tylko sie nie spodziewalem
ze masz az tyle Dawalem ci 17 Wieczorem to pogadamy jak bede. Tak ok 18:30 bo mam trening

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 7:11 pm Powrót do góry

Nie, no błagam... Squerl, gdzie Polska do NAFTA? Czy my jesteśmy w Ameryce? A może USA przyjmie nas jako następny stan? Poza tym, jak już mówiłem, tylko drożej by nas to wyniosło, bo USA jest chyba dosyć daleko i już na sam transport towarów wydawalibyśmy majątek. Poza tym z USA i tak handel mamy znikomy, w przeciwieństwie do rajów z UE. Oprócz tego jeśli nie wejdziemy do UE, to odetnie ona dopłaty do naszego budżetu i będziemy mogli pożegnać się z 21 miliardami euro... Narazie dosyć argumentów.
A jak mówiłem, że Korwin-Mikke jest nawiedzony, to nikt mi nie wierzył...

Lisek
Uczeń

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 7:29 pm Powrót do góry

Nomis chodziło mi o "bliski" sojusz USA. Niewiem, nie znam sie na polityce, ale uważąm że to był by dobry pomysł. A Nato to nie tylko sojusz z USA :>. A pozatym nie chce aby Polska do UO weszła bo firma mojego ojca może stać sie mniej popularna.. tzn wiesz... wszytkie firmy spadna (Polskie firmy) Firma mojego ojca liczy sie w Polsce wszedzie dostarcza towar (złoto, kolczyki, łańcuszki). I nie tylko w Polsce.

.nomis
Bóg

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 9:02 pm Powrót do góry

Ale może na tym skorzystać. Otworzy się przed nią rynek europejski. A poza tym jeśli firma jest dobra, to napewno przetrwa i nie ma się co obawiać. Tym bardziej, że UE propaguje rozwój małych i średnich firm.

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 10:12 pm Powrót do góry

Jejqu Nomis gdyby się to USA nie opłacało (związek nafta z państwai europejskimi) to by nie proponawali nam tego (na początku lat 90) i nie proponowali innym państwom (min. Wlk. Brytanii). Nafta w przeciwieństwie do UE działa na zasadzie wolnego handlu (rząd i żadna jakakolwiek władza nie ustala cen, ilości i jakości produktów) dzięki temu ceny same się regulują i to rynek ustala ile co będzie kosztować i czy przewóz będzie opłacalny. Ty w to nie wierzysz ale są mądrzejsi ludzie, analitycy, ekonomiści którzy twierdzą że wstąpienie do Nafta przyniosło bym nam dużo plusów.

Zadałem ci pytanie- nie odpowiedziałeś mi.

Ojciec Liska będzie dobrym przykładem jak wejdziemy do UE. Jeżeli będzie jego firmie gorzej to znaczy że UE sux jeżeli bedzie lepiej to znaczy że Nomis miał jednak rację. Lisek mój ojciec ma też firmę w branży budowlanej i również zdaje sobie sprawę z tego że nie wyrobi po przystąpieniu do ue.

Prawda, że piękne ?

.nomis
Bóg

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2003 4:17 pm Powrót do góry

"Jejqu Nomis gdyby się to USA nie opłacało (związek nafta z państwai europejskimi) to by nie proponawali nam tego (na początku lat 90) i nie proponowali innym państwom (min. Wlk. Brytanii)"

Zdanie to oznacza ni mniej ni więcej, jak tylko tyle, że takie wstąpienie do NAFTA opłaca się jedynie USA. I dobrze powiedziane, bo faktycznie jedyną stroną, która na takim związku mogłaby zarobić jest USA. UE nie musi namawiać żadnego kraju do członkostwa. Państwa same chcą się włączyć do Wspólnoty.

"Nafta w przeciwieństwie do UE działa na zasadzie wolnego handlu (rząd i żadna jakakolwiek władza nie ustala cen, ilości i jakości produktów)"

A niby na jakiej zasadzie działa UE? Nie, no błagam... Czy ty naprawdę uważasz, że w UE rząd dyktuje ceny? Jaki to ma sens? Radia maryja się nasłuchałeś? Cena danego towaru wynika z kosztów produkcji, zysku dla sprzedającego + podatek VAT – tak, jak wszędzie. Udowodnij, że myślisz i nie pisz takich bzdur...

"to rynek ustala ile co będzie kosztować i czy przewóz będzie opłacalny"

To po co nam NAFTA, skoro przepływ towarów i usług będzie nieopłacalny? To przecież czysta logika. Bardziej opłaca ci się tłuc przez cały ocean żeby sprzedać gdzieś w USA np. tonę ziemniaków, czy bardziej opłaca ci się pojechać do Niemiec, bliziutko, wygodnie i tam sprzedać te ziemniaki?

"Zadałem ci pytanie- nie odpowiedziałeś mi."

Bo myślałem, że sam poszukałeś informacji na ten temat. EOG (EEA), to takie europejskie NAFTA. Polega na prowadzeniu wolnego przepływu usług, towarów i kapitału. Ale nie obejmuje np. rolnictwa, tzn., że np. nasze rolnictwo nie będzie dotowane jeśli nie wstąpimy do UE. To taka trochę okrojona Unia. Też trzeba wpłacać składki członkowskie. Do EOG należą państwa UE i jeszcze Norwegia, Islandia i jeszcze jakiś kraj, którego nazwy zapomniałem.

Więc twój ojciec, Squerl, może się rzeczywiście martwić, bo developerzy nie będą mieć łatwego życia tuż po przystąpieniu do UE. Ale tak czy inaczej będzie im ciężko, bo w Polsce i tak budownictwo jest w opłakanym stanie. Ale jak już mówiłem, dzięki akcesji otworzy się przed naszymi firmami europejski rynek, co pozwoli dużej części przedsiębiorstw rozwinąć skrzydła. Więc takie obawy i niepewna przyszłość mogą okazać się wielką szansą dla Polaków.

StrangeOne
Wujek Dobra Rada

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2003 6:03 pm Powrót do góry

A czym zajmuje sie ojciec Squerla i Liska ??
Moj tata siedzi w BHP, czy tez ma sie czym martwic ??

SQUERL
Starszyzna wioski

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2003 7:42 pm Powrót do góry

Nomisie sprostuje swoją wypowiedź, otóż popełniłem mały błąd pomylił mi się wolny rynek z wolnym handlem hehe . Pakt z Nafta daje nam taką możliwość. Wolny handel jest to możliwość swobodnej wymiany towarów, przepływu usłóg itp. To jest prawicowa cecha Niestety w UE nie ma wolnego handlu ponieważ tam istenije protekcjonizm czyli ogranienia przez państwo importu a pobudzenie eksportu ( co w moim przekonaniu jest oczywiście bzdurą). Import jest ograniczony przez: cła, kontygenty i embargo (ograniczenia ilościowe), bariery pozataryfowe czyli utrudnianie importu przez długotrwałe odprawy celne, stawianie bardzo wysokich wymagań jakościowych (o tej jakości w UE to bez przerwy tylko gadają... a tu proszę jednak wielka wada, teraz widać że UE nie chodzi o jakość tylko zmniejszenie importu... phi!), zakazy wykorzystywania w przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych surowców, materiałów i innych towarów pochodzenia zagranicznego. Eksport jest pobudzany przez dotacje dla przedśiębierstw podejmujących produkcję eksportową. Dotacje czyli dopłacanie przez państwo do jakiejś dziedziny.
Wszystko zależy od pieniądza, a pieniądz to towar i ceny(tego pieniadza )owinien ustalć rynek tak jak np. cenę chleba. Jeżeli pieniądz byłby ustalany przez rynek to by nie istniało pojęcie protekcjonizmu ponieważ kurs pieniądza w polsce i za granicą byłby porównywalny z naszym. Załóżmy że jest protekcjonizm, eksporter nie może sprzedać swojego towaru za graniće bo jest za drogi z powodu wysokiego kursu waluty krajowej ustalanej przez"biurokratów" (Rada politykio pieniężnej). Przez protekcjonizm społeczeństwo podupada finansowo ponieważ płacimy duże pieniądze na eksporterów którychnansuje państwo. To jest ogromny skrót na to wpływają prawie wszelkie możliwe czynniki prawdą jest że opłaca się to importerowi który kupuje towary w części sponsorowane przez państwo a dokładnie nas (płacenie podatków. My tez płacimy jaklo dzieci w postaci vat na różne artykuły.)
A teraz którtki cytat co do protekcjonizmu z encykopedii "WIEM":
"Argumentami najczęściej wysuwanymi na jej rzecz są: zapewnienie obronności państwa poprzez ochronę celną lub administracyjne zakazy importu towarów uznanych za strategiczne (produkcja zbrojeniowa, także żywności, leków i in.), ochrona nowych, rozwijających się dziedzin wytwarzania przed konkurencją towarów zagranicznych, przeciwdziałanie bezrobociu, zapobieganie odpływowi pieniędzy z kraju. Z wyjątkiem pierwszego, pozostałe argumenty mają charakter pozorny - pozytywne efekty protekcjonizmu występują tylko w krótkich okresach, w długich natomiast ujawniają się efekty negatywne (postulowane cele można osiągnąć innymi sposobami)."

Prawda, że piękne ?

Meee
Skamielina

PostWysłany: Czw Maj 01, 2003 9:10 pm Powrót do góry

Lisek napisał:
A pozatym nie chce aby Polska do UO weszła bo firma mojego ojca może stać sie mniej popularna.. .

Lisek a ja chce zeby Polska do UO weszla!!
Polowy z tego co tu jest nie czytalem 90% nie rozumie. Ale w Polsce i tak juz gorzej byc nie moze tzn zawsze moze byc gorzej ale wiele do stracenia nie mamy.
Wogole to najlepiej byloby zrobic jakies odrodzenie takie jak planowane na ZŚ'u

Forum Black and White PL Strona Główna » Rozmowy niekontrolowane
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Skocz do: