Menu główne

Start
Forum
Start arrow Wyspy 1-3
Cuda w B&W2  Email
Wpisał: Zerat   
30.10.2006.
1. Zwykłe
- Woda - można ich podnieść kilka na raz żeby zwiększyć efekt, przydatne do gaszenia pożarów i podlewania drzew i pol.
a) chowaniec ma ciekawsza animacje :)
- Leczenie - leczymy ludzi lub chowańca
a) chowaniec robi to samo
- Tarcza - można upuścić tworząc fale uderzeniowa rozpraszająca wojsko, lub zatoczyć koło co (podobno) chroni przed atakami
- Ogień - Co tu dużo mówić, dobre do niszczenia, nie rozprzestrzenia się jak w B&W1
a) chowaniec używa na oddalone cele
- Błyskawica - podobnie jak z ogniem
a) chowaniec używa na oddziały wroga będące blisko (bardzo skuteczne)
- Meteor - Swojego rodzaju bron masowego rażenia, podobne do wzmocnionego Megabuchu z B&W1

Wszystkie/Większość cudów ma 3 rodzaje użycia:
- upuszczenie - po prostu klikamy :)
- rzut - efekt jak wyżej ale można użyć poza strefa wpływów
- "rozlanie" - Dany cud staje się potokiem energii o właściwościach cudu.

2. Epickie
Cuda epickie używa się przez pracownie cudów. Są to ogromne budynki które są ładowane przez wyznawców modlących się przy nich. Jako że ładowanie trwa bardzo długo praktycznie spotyka się 1 pracownie na miasto. i liczba modlących się nie powinna spaść poniżej 30 - 50 ludzi.
- Syrena - Typ pokojowy. Pojawia się wielka niebieska dama która używając magii zmienia ok. 95% ludzi wroga (w tym wojsko)
w cywilów którzy przyjdą do naszych miast.
- Huragan - Typ destrukcyjny. We wskazanym miejscu powstaje wielka trąba powietrzna która porywa ludzi, drzewa i niszczy domy. Niestety trasa huraganu jest losowa i może on przejść przez centrum miasta jak i porostu całkowicie miasto ominąć. Zniszczony dom należy postawić od zera wraz z fundamentami, jeśli jacyś ludzie przeżyją upadek to będą wracać nawet przez cała wyspę do swojej macierzystej wioski.
- Trzęsienie ziemi - Typ destrukcyjny. Wyrwa w ziemi porusza się po losowej trasie, podobnie jak huragan może porostu ominąć miasto. Jednak budynki są niszczone w dość dużej odległości od wyrwy. Wyrwa po jakimś czasie znika sama a teren wraca do normy. Można zmienić trasę wyrwy machając przed jej "głową" przy pomocy "Boskiej Siły".
- Wulkan - Typ destrukcyjny. Dużo zachodu o nic. Pierwotnie miała powstawać góra z której wylatują kule ognia i wypływa lawa.
w Praktyce Wulkan działa na tyle kurtko że 90% zniszczeń jest powodowane przez efekt powstania góry. Lawa zastyga po jakimś czasie sama lub można gasić ją cudem wody.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Black & White: CI

INFO
Tłumaczenie FAQ
Pomoc EA