Menu główne

Start
Forum
Start arrow Multiplayer
Rozbudowa wiosek  Email
Wpisał: Sigwald   
30.10.2006.

Rozbudowa wioski

 

Aby piąć się po szczeblach kariery musimy zwiększyć swą moc żeby to zrobić należy rozbudowywać wioski.

 

Tu nie ma miejsca na kule ognia i pioruny – bawimy się po za miastem.

Przede wszystkim potrzebujemy warsztatu aby móc budować nowe domy. Pierwszy warsztat dostaniesz na II wyspie i to całkiem za darmo, następne musisz sam wybudować łącząc trzy rusztowania. Aby połączyć rusztowania należy podnieść jedno i upuścić je na inne. Z połączonych rusztowań mogą postać różne budowle o których możemy przeczytać na znaku obok warsztatu. Do wytworzenia rusztować potrzebne jest drewno można je uzyskać z lasu lub z cudu drewna. Wiosce potrzebne są budynki publiczne: spichlerz, cmentarz, ochronka wszystkie powstają z trzech rusztowań.

 

Domy należy budować w odstępach aby w razi pożaru uniknąć szybkiego rozprzestrzenienia się ognia i aby chowaniec mógł miedzy nimi chodzić bo jeśli się zablokuje to spali przeszkodę...

Sadzenie między domami drzew podnosi standard życia i ludzie są bardziej zadowoleni. Drzewa dają też schronienie bezdomnym.

 

Aby nie zabrakło drewna do budowy domów należy sadzić lasy i często je podlewać. Dobrym sposobem jest posadzenie drzew nad brzegiem morza wtedy nie trzeba ich podlewać. Może zdążyć się że wzrost lasu nie chce się zainicjować wtedy podpalamy drzewko i szybko je gasimy (tak jak w naturze) to powinno pobudzić rozwój nowego lasu. Kolejny sposób to cud lasu oraz drewna. Cudu drewna najlepiej nauczyć chowańca jest wtedy bardzo pomocny.

 

Mamy już domy tera trzeba coś zjeść po pracy.

Pola – powstają z czterech rusztowań. Budujemy ich ile się zmieści, tworzymy uczniów rolników i podlewamy, chowaniec też może podlewać. Oprócz chleba potrzeba też trochę mięsak, w tym celu wybieramy się nad morze i tworzymy uczniów rybaków. Wrzucenie do spichlerza krowy, konia, owcy, świni, wilka, żółwia a nawet tygrysa jest pomocne. Można tez wrzucać fioletowe grzybki tylko uważajcie na muchomory. Cud jedzenia co jakiś czas i wszyscy są szczęśliwi.

 

Należy pamiętać o tworzeniu innych uczniów rozpłodników którzy dadzą nam nowych podwładnych, drwali którzy zapewnią drewno i oczywiście budowniczych. Stworzenie nowych cieśli (warsztat) przyśpieszy budowanie rusztowań.

 

Jeśli dysponujemy wystarczającą ilością drewna możemy pokusić się o monument. Cudowny budynek który wzmacnia nasze moce. Im większa wiara tym większy monument i jego wymagania co do drewna. Rodzaj monumentu zależy od tego w jakiej wiosce wytworzone zostały rusztowania.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Black & White: CI

INFO
Tłumaczenie FAQ
Pomoc EA