Menu główne

Start
Forum
Start arrow INFO
Tłumaczenie FAQ  Email
Wpisał: Balas   
02.09.2006.
Oto tłumaczenie FAQ z ofcjalnej strony BW:CI [28-09-2001].

Czy musze ukończyć Black and White przed graniem w Creature Isle ?
Nie. Chociaż musisz mieć oryginalną kopię Black and White, nie musisz jej wcześniej ukończyć.

Jak się nazywa nowy obszar, na którym odbywać się będzie rozgrywka i czy mógłbyś wyjaśnić jego cechy ?
Śpiewający misjonarze z części pierwszej Black and White włuczyli się po morzach w poszukiwaniu nowego lądu, kiedy odkryli grupę wysp zamieszkaną przez wiele przedziwnych a zarazem wspaniałych stworzeń, które żyły razem jako bractwo (ang. Brotherhood). Ląd znany jako Creature Isle i jego tajemnicze okolice jest miejscem bez bogów. Wyspa jest duża i ma wiele zakamarków, a każdy z nich jest swego rodzaju niespodzianką. Gdziekolwiek gracz spojrzy znajdzie wiele wyzwań, w dalszej części tego świata narodził się nowy chowaniec, całkiem nowy chowaniec, który wzoruje się na chowańcu gracza. W wyniku tego całego zamieszania gracz ma swojego wychowanka, a on ma swojego.

Jakie są niektóre z wyzwań jakie napotka gracz, a którym będzie musiał stawić czoło jego chowańec?
Musisz ukończyć liczne testy, aby przekonać członków bractwa, że twój chowaniec jest warty tego, aby do nich dołączyć. Różnica między tymi wyzwaniami a tymi z Black and White, jest taka, że są ona rozwiązywane przez chowańca. Oznacza to, że nie będzie to już dla gracza swego rodzaju moralny test, ale wyniki będą teraz raczej zależały od jego umiejętności manualnych. Jedno z nich wymaga od gracza, aby ten upolował niewidzialnego wilka, który jest przwodnikiem niewidomego pustelnika, w innym natomiast trzeba szybko reagować na to co się dzieje lub dobrze celować, np. grając krową w kręgle lub strzelając z armaty tygrysa.

A co z chowańcami płci żeńskiej ?
Tak to prawda. Tak samo jak dołączyć do bractwa, twój chowaniec będąc wystarczająco zadziwiającym może zakręcić w głowie chowańcowi przeciwnej płci. Istnieje dla nich szansa, aby stali się parą i tak jak rzeczy mają kolej w naturze, twój chowaniec może mieć dziecko.

Jak wiele wyzwań i testów znajdziemy w grze ?
Znalazło się tam ponad dwadzieścia pięć wyzwań i podobna liczba walk lub możliwości stania się przyjacielem dla twojego chowańca. Daje to od 30 do 40 godzin gry na Creature Isle.

Jakie są niektóre z chowańców należące do bractwa ?
W bractwie znajdziemy chowańce zarówno z oryginalnej gry oraz kilka nowych. Między nimi znalazł się także Nosorożec, który został już jakiś czas temu odkryty w Black and White, dzięki czemu mięliśmy wiele dyskusji na ten temat na stronach forum www.bwgame.com. Oprócz niego znalazł się tam także Kurczak, którego początkowo chcieliśmy stworzyć, ale zdecydowaliśmy, że zmienimy trochę projekt, zachowamy i użyjemy w mini-sequelu.

Którą ze 'stron' wybierają chowańce w bractwie ? Dobrą, złą, czy może mieszaną ?
Każdy chowaniec w bractwie ma inną osobowość, ale wszystkie żyją razem w harmonii i szczęściu. Jest tam wiele różnych charakterów, ale jako bractwo trzymają się razem. Te wszystkie wyzwania są po to, aby sprawdzić czy dany chowaniec nadaje się na członka tegoż bractwa.

Czy charakter twojego chowańca może się zmienić podczas gry w Creature Isle ?
Tak. Jak to w BW, Ty i twój chowaniec możecie zachowywać się dobry lub zły sposób i to jak się będziecie zachowywać ma wpływ nie tylko na Ciebie, twojego chowańca i jego otoczenie, ale także na wychowanka twojego chowańca.

Jakie są nagrody, za dołączenie do bractwa ?
Tak jak zdobywanie wychowanka, tak poprzez wykonywanie wyzwań chowaniec gracza będzie się rozwijał jako zupełnie unikalny, będzie mógł się także nauczyć wielu nowych zdolności i cudów. Bractwo może także nagrodzić twojego chowańca specjalną bransoletką, która zwana jest 'Band of the Brotherhood', którą gracz będzie mógł widzieć online, czy jego przeciwnik jest dobrze wyszkolony. Nie będzie istniała możliwość, aby chowaniec, który nie dołączył do bractwa (czyt. nie ukończył odpowiednich wyzwań) nosił tą bransoletkę.

Jakich nowych zdolności i cudów będziemy mogli się nauczyć ?
Jest wiele nowych umiejętności i cudów w Creature Isle. Np. myśleliśmy, że chowaniec mógłby pomóc w budowaniu miast. Po zaimplementowaniu tego, testerzy znaleźli efekt uboczny w grze sieciowej,

Jaką rolę w grze będzie odgrywał mały chowaniec ?
Jego rola w tej grze jest prawdopodobnie bardzo duża. Twój chowaniec otrzymuje przyjaciela, na którego będą wpływać wszystkie poczynania dużego kolegi. Jest on bardzo lojalny w stosunku do przyjaciela i patrzy na twojego chowańca jak na przewodnika, a na Tobie graczu spoczywa odpowiedzialność, aby nauczyć swojego chowańca jak ma się obchodzić z małym kolegą. Z czasem jak nauczy się on trochę więcej rzeczy staje się bardzo użyteczny także dla Ciebie. Rozwija się on także we własnym zakresie. Jest to podobna sytuacja jak z twoim podopiecznym kiedy zaczynałeś grę w BW. W Creature Isle twoim zadaniem jest nauczenie swojego chowańca, aby ten wychował następnego.

Czy mały chowaniec bierze udział w wykonywaniu jakichkolwiek wyzwań ?
Wychowanek twojego chowańca ma swój charakter, który także jest unikalny. To czy bierze on udział w wykonywaniu jakiś wyzwań zależy tylko od twojego chowańca, jest kilka wyzwań, w których może on wziąć udział.

Jak mój chowaniec uczy swego ucznia ?
Twój chowaniec uczy swojego ucznia poprzez pokazywanie mu przykładowych rzeczy. Jest to bardzo podobne do sposobu w jaki Ty uczyłeś swojego podopiecznego. Mały chowaniec patrzy jak duży wykonuje różne czynności i rozwija swój charakter, który jest w dużym stopniu zależy od tego co widzi.

Jakich nowych rzeczy możemy się spodziewać po wyznawcach ?
Wyznawcy na wyspie mają teraz swoje własne problemy i modlą się do Ciebie o pomoc. To jest miejsce gdzie nie ma innych bogów, więc nie masz przeciwnika, z którym mógłbyś walczyć o ich dusze, ale podobnie jak w Black and White, dostarczają Ci oni mocy, więc musisz o nich dbać. Na szczęście twój chowaniec jak i jego wychowanek mogą Ci pomagać, jeśli mają czas!

Czy można użyć chowańca z oryginalnej gry, czy też trzeba wychować nowego ?
Creature Isles spróbuje załadować twojego starego chowańca z oryginalnej gry. Jednak jeśli nie posiadasz żadnego chowańca to zostanie Ci on dany z wszystkimi wymaganymi umiejętnościami, abyś mógł zacząć grę. Ale będziesz potrzebował oryginalną kopię Black and White, aby móc rozpocząć grę w Creature Isle.

Co Creature Isle wprowadza do gry sieciowej i czy można użyć chowańca z Creature Isle, jego podopiecznego?
Wszystkie rozszerzenia zawarte w Creature Isle są kompatybilne z grą online. Możesz w zabrać któregokolwiek z chowańców, w tym także małego chowańca, online i użyć jego nowych zdolności przeciwko przeciwnikowi. Dodatkowo nagrody zdobyte w Creature Isle są szybko zauważalne przez innych graczy, jeśli twój chowaniec ma 'Band of the Brotherhood' (wspomniana bransoletkę, przyp. red.) lub ukończył specjalne ukryte wyzwania.
 
następny artykuł »

Black & White: CI

INFO
Tłumaczenie FAQ
Pomoc EA