Menu główne

Start
Forum
Start arrow Tłumaczenie FAQ
KRÓTKIE INFO O CREATURE ISLE  Email
Wpisał: aero   
02.09.2006.
Historia:
Główną różnicą między Black and White a Creature Isle jest to , że CI jest światem , w którym nie ma bogów. W Black and White, pomogłeś misjonarzom, a teraz twój wysiłek zostanie nagrodzony. Misjonarze trafiają na wyspę, wkrótce ty i twój chowaniec zostajecie przeniesini tam przez wir. Wyspa, na której się znajdziesz jest miejscem, w którym żyje wiele dużych stworzeń, które zostały opuszczone przez swoich bogów lub też wygnane za brak wiary w nich. Stworzenie bez pana jest samotne i nieszczęśliwe, ale na tej wyspie znalazły one wsparcie w grupie, którą stworzyły i nazwały Bractwem (ang. Brotherhood). Twój chowaniec aby dołączyć do niego będzie musiał udowodnić swoją wartość i przejść wiele prób. Tym razem nie będzie on sam, od jajka towarzyszyć mu będzie nowy przyjaciel zwany Tyke, a twój chowaniec doświadczy cudu bycia rodzicem. Tyke (w polskiej wersji Podlot) jest małym i ślicznym kurczakiem, i od małego będzie naśladował twojego chowańca jak ten niegdyś ciebie graczu. Z początku będzie on podążał za twoim chowancem gdzie tylko będzie się dało. Ty decydujesz o tym ile czasu twój chowaniec poświęci na oprowadzenie Tyke'a po świecie, ale pamiętaj, że później może ci on pomóc w rozwiązywaniu niektórych zadań, więc go nie lekceważ.

Cel:
Cała akcja gry może zostać podsumowana w kilku zdaniach, a mianowicie. Chodzisz po świecie i rozwiązujesz przeliczne zagadki i zadania jak gra w kręgle czy strzelanie z armaty, dzięki czemu zyskujesz uznanie u członków Bractwa. Każdy z nich (jest ich w sumie 18) ma swoje zadanie. Po wywarciu odpowiedniego wrażenia na danym "dużym mieszkańcu" wyspy aktywujesz opcję, dzięki której możesz się w niego wcielić (czyt. zmienić chowańca) oraz zyskujesz nowe umiejętności i cuda. Twoim celem jest zdobycie bransolety Bractwa, poprzez wywarcie wrażenia na wszystkich jego członkach, włączając w nich wielkiego krokodyla będącego władcą wyspy.

W Creature Isle znajdą się.
a) Trzy nowe chowańce:
 • Nosorożec
 • Krokodyl
 • Kura
  b) Nowe Cuda:
 • Antycud (ang. Dispel Effect Creature Miracle) - usuwa efekt cudu innego chowańca.
 • Przyśpieszenie (ang. Creature Speed Miracle) - pozwala on twojemu chowańcowi na poruszenie się dużo szybciej niż normalnie.  Dojo jest centrum Bractwa. Zostało tam umieszczonych 18 kamieni tworzących krąg. Każdy z nich odpowiada jednemu z zadań, po zakończeniu każdego z nich na kamieniu pojawi się kamienna postać przedstawiająca chowańca, którego udało ci się zwyciężyć. W każdej chwili gracz może powrócić do Dojo i zmierzyć się w walce z każdym z chowańców. Po pokonaniu wszystkich otrzyma on specjalny znak pokazujący jego dokonania w walce. Zakończywszy walkę stworzenie które pokonałeś uda się do Dojo, aby poinformować lwa Rufusa o swojej porażce

  Tyke jest chyba najciekawszą ze wszystkich innowacji w dodatku. Początkowo jajko z nim umieszczone jest na drzewie rosnącym na plaży. Twój chowaniec będzie mógł je zdjąć jeśli tylko mu się to uda (musi być dostatecznie wysoki albo musi wykorzystać posiadane już umiejętności). Kolejną czynnością będzie umieszczenie jajka w ciepłym miejscu. Po wykluciu się Tyke'a miejscowy mędrzec Shadrin poinstruuje cię jak należy wychowywać kurczaka. Kształcenie go wygląda tak samo jak nauka chowańca z podstawowego Black and White, z tą różnicą, że teraz zajmuje się tym twój chowaniec. Pierwsze screeny przedstawiające Tyke'a znajdują się w dziale screeny.

  Gra online

  Chociaż Creature Isle posiada tryb multiplayer, można grać tylko z innym posiadaczem tego dodatku. Do gry możesz zabrać swojego wychowanka, lub tylko dużego chowańca. Ważny jest fakt, że (niestety) chowaniec z Creature Isle jest kopią chowańca z Black & White, więc jeśli w dodatku twoje stworzenie urośnie o 50%, w B&W nadal będzie mały. Do B&W nie przechodzą także cuda nauczone w CI (chociażby dlatego, że Antycud nie jest obsługiwany przez B&W). Krótko mówiąc, są to dwa różne chowańce.

  Wymagania

  Creature Isle ma takie same wymagania sprzętowe jak Black & White. Ważne: Creature Isle wymaga zainstalowanej oryginalnej wersji gry Black & White.
  Cena dodatku to 79 złotych (lub taniej, w zależności od sklepu).
 •  
  « poprzedni artykuł

  Black & White: CI

  INFO
  Tłumaczenie FAQ
  Pomoc EA