Menu główne

Start
Forum
Start arrow Opisy wysp arrow Wyspa 1
Wyspa 1  Email
Wpisał: Aero   
20.06.2006.

Pierwsza wyspa jest swego rodzaju wprowadzeniem do gry i wyzwania tam zamieszczone nie mają żadnego ograniczenia czasowego. Twoje sumienie podpowiada Ci bardzo dobrze więc nie powinieneś mieć większych problemów z ukończeniem ich. Dozowniki cudów są chyba najczęstszymi nagrodami, jakie możesz otrzymać.


Zaginiony brat

W tym wyzwaniu jedna z mieszkanek twojej wioski prosi Cię o uratowanie jej brata, ktory leży chory gdzieś w lesie. Jak można się domyśleć można go po prostu przynieść do niej, albo zabić oboje. Istnieje także wiele innych sposobów na wykonanie tego zadania w zły sposób, ale to chyba każdy sobie sam wymyśli.

Dobry sposób: Przynieść brata.
Zły sposób: Zabić siostrę i brata, a kamień wziąć siłą rozwalając dom.
NagrodaKamień bramy.


Rzucanie kamieni
To wyzwanie polega na rzuceniu kamieniem i strąceniu drugiego umieszczonego na cokole.
Dobry sposób: Po prostu strąć kamień.
Zły sposób: Możesz przywiązać agresywną smyczą chowańca do ręki i rzucać kamieniami, powinien się on wtedy nauczyć się rzucać przedmiotami, które mu dasz.
Nagroda: Skrzynia z piłką plażową


Zbawca
W tym zadaniu musisz uratować grupę tonących wieśniaków, przy okazji potrenujesz trochę przywiązywanie smyczy do przedmiotów.
Dobry sposób: Najpierw przywiąż łagodną smycz do tonącego człowieka, klikając na nim [raz] i gdy twój chowaniec weźmie go do ręki szybko kilknij [raz] na brzegu wyspy.
Zły sposób: Możesz pozwolić im utonąć, bądź też nakarm nimi chowańca. Przy okazji możesz wrzucić kobietę stojącą na brzegu do morza.
Nagroda: Dozownik cudu silnego chowańca


Zgubione Stado
Jak mogło by się wydawać to zadanie wcale nie jest łatwe: owce są małe i trudno na nie natrafić, wiec będziesz musiał szukać ich blisko ziemi. Jeśli będziesz dobrze słuchał szukając powinieneś usłyszeć je beczące, co może Cię trochę naprowadzić na miejsca w których zostały poukrywane. Na wyspie jest w sumie osiem owiec, chociaż farmer nie wymaga, abyś odnalazł wszystkie, chociaż za odnalezienie ich będziesz mógł zmienić chowańca na Owcę.
Dobry sposób: Poniżej znajduje się spis miejsc, w których zostały poukrywane owce [po kliknięciu na opis zobaczysz screen, na którym ukazane jest miejsce].

- Obok kamienia na cokole.
- W miejscu, w którym leżał chory człowiek.
- Niedaleko domu rzeźbiarza.- Razem ze świniami w zagrodzie.
- Za wielką bramą.
- Pod palmami niedaleko miejsca, w którym zacząłeś grę.
- Na zboczu góry niedaleko miejsc, w którym zacząłeś grę,
- Obok śpiewającego kamienia umieszczonego na kawałku wyspy wysuniętym w morze.
- Na szczycie góry przy domku pustelnika.

Zły sposób: Odnajdź i zabij owce [nakarm nimi chowańca], wrzuć farmera do morza [lub zabij go w dowolny sposób].
Nagroda: [tylko za bycie dobrym]: Trochę jedzenia, jeśli odnajdziesz wszystkie będziesz mógł zmienić chowańca na owcę.


Śpiewające kamienie
Będziesz musiał odnaleźć odpowiednie kamienie oraz ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Dla ułatwienia podam, że śpiewające kamienie mają na sobie wykuty run. Kolejność w jakiej muszą być one ustawione musi być taka, aby odegrały one gamę. Na wyspie znajduje się osiem kamieni, z czego trzy są fałszywe [mają zły dźwięk]. Poniżej znajduje się lista miejsc, w którym znajdziesz kamienie [po kilknięciu na opis zobaczysz screen z miejsca, w którym się on znajduje].

- Obok koła ze śpiewającymi kamieniami.
- Za cmentarzem w wiosce.
- W kamieniołomach pustelnika.
- Między drzewami w pobliżu miejsca, w którym był chory człowiek.
- Na zboczu góry, niedaleko której zaczynałeś grę.

Dobry sposób: ustaw odpowiednio kamienie.
Zły sposób: właściwie to chyba niema, możesz wrzucić kamienie do morza, ale przez to nigdy nie ukończysz tego wyzwania.
Nagroda: Dozownik cudu jedzenia [za dobry sposób]


Odkrywcy
śmiałkowie, chcą opuścić wyspę, ale nie mają dość drewna oraz jedzenia. Możesz po prostu dostarczyć im drewna z wioskowego spichlerza lub dać im drzewa [postawić je na statku, w wyniku czego zmienią się one w potrzebne im drewno]. Później będą oni od Ciebie chcieli trochę jedzenia, zarówno ziarna jak i mięsa [nie dawaj im owiec bo nie będziesz mógł ukończyć wyzwania z farmerem ![. Ziarno możesz wziąć z wioskowego spichlerza lub pól. Co do mięsa to możesz dać im świnie które znajdują się w wiosce. Jeśli im pomożesz to oni przypłyną do Ciebie w piątym poziomie/wyspie gdzie dostaniesz od nich dodatkowego wieśniaka i możliwość zamienienia chowańca na misia polarnego.
Dobry sposób: Pomóż im.
Zły sposób: Wrzuć ich wszystkich do morza, a statek zniszcz [brak nagrody]
Nagroda: Dozownik cudu wody [tylko za dobry sposób]


Grzyby
Niestety nie mam myszki iFeel, więc nie mogę go wykonać, ale jak ktoś ma to proszę o kontakt.


Flecista u Bram
Niedaleko ochronki kręci się gość, który gra na flecie hipnotyzując tym dzieci. Możesz je uratować łapiąc go. Niestety twój chowaniec jest trochę za wolny, żeby go złapać. Musisz przywiązać smycz [kilkając dwa razy] do flecisty, dzięki czemu na chwilę znieruchomieje i twój chowaniec będzie mógł go złapać. Po złapaniu zaprowadź chowańca z flecistą w ręku do jaskini, która jest niedaleko i tam go postaw na ziemi. Hipnotyzer uwolni dzieci i stanie się zwykłym wieśniakiem.
Dobry sposób: Uwolnij dzieci.
Zły sposób: Nie reaguj na głosy wieśniaków, a flecistę zjedz, wyrzuć do morza lub zabij go w jakiś inny sposób.
Nagroda: Dozownik cudu leczenia [tylko za doby sposób]. Pojedynczy cud błyskawicy [tylko zły sposób].


Pustelnik
Jego chatka mieści się niedaleko miejsca, w którym leżał chory człowiek. Zadanie polega, na tym, że niedowierza on, że chowaniec może być wielki. Jedynym sposobem na jego 100% ukończenie jest wychowanie ogromnego chowańca, co jednak zajmuje trochę czasu.
Dobry sposób
: Zadziwić pustelnika.
Zły sposób: Zabić pustelnika w jakikolwiek sposób.
Nagroda: Jednorazowy cud wody.


Ogr
W tym wyzwaniu staniesz na przeciw głodnego ogra, aby bezboleśnie je ukończyć musisz go nasycić. Możesz to zrobić dając mu trochę jedzenia, ale musisz to zrobić dwa razy. Za pierwszym razem poczuje się on trochę znużony, a za drugim powinien zasnąć. Istnieje także drugi sposób, bardziej brutalny, który polega na pokonaniu go.
Dorby sposób: Nakarm go.
Zły sposób: Pokonaj go.
Nagroda: Piłka plażowa oraz dozownik wzmocnionego cudu leczenia.
 
następny artykuł »

Black & White: CI

INFO
Tłumaczenie FAQ
Pomoc EA